Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Plačilo komunalnega prispevka

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plačilo komunalnega prispevka
Pozdravljeni,

na mestu, kjer je stal starejši objekt iz leta 1880, se bo postavila nadstrešnica za dva avtomobila. Objekt smo že podrli in sedaj sem v fazi pridobivanja gradbenega dovoljenja za nadstrešnico. V tem procesu je potrebno plačati komunalni prispevek. Ker je na mestu nadstrešnice ze stala stavba sem menila, da mi bodo na občini pač napisali, da je bil komunalni prispevek že plačan. Vendar so zakomplicirali.  Pravijo, da potrebujejo dokazilo, da je bil objekt iz leta 1880 legalno zgrajen in zanj plačan komunalni prispevek. Seveda pa jaz za ta objekt nimam nobene dokumentacije. Kaj lahko storim?
Pred odstarnitvijo bi pridobili potrdilo, da je bil objekt zgrajen pred letom 1968 in kot tak legalen.
Kaj pa potrdilo ki ga izdajo na geodetskem inštitutu slovenije za ortofoto posnetek iz leta xx?
Pri meni so upoštevali načrt za rušenje. Tam so bile kvadrature starega objekta, poračunali smo razliko do novega, večjega objekta. Brez komplikacij.
Ste imeli načrt in dovoljenje za rušitev.
Imam načrt za rušenje. Sem ga nesla na občino, vendar pravijo, da to ni dovolj za oprostitev plačila komunalnega prispevka in da rabim potrdilo, da je objekt legalen in zanj plačan komunalni prispevek. Tako da grem jutri na UE in upam, da bom dobila potrdilo, da je bil objekt zgrajen pred letom 1968 in kot tak legalen.

Skok na forum:

Zadnje novice

Brezskrbno poletje na prostem z letno kuhinjo!
23.02.2024 ob 14:22:34
Brezskrbno poletje na prostem z letno kuhinjo!
Sploh od epidemije dalje veliko bolj cenimo trenutke na prostem, preživite z družino in najbližjimi. Zakaj ne bi torej preobrazili... Beri dalje »
Vabljeni na dan odprtih vrat v Bizovik
23.02.2024 ob 13:21:40
Vabljeni na dan odprtih vrat v Bizovik
Vabimo vas, da nas obiščete na dnevu odprtih vrat, ki bo v petek, 1.3.2024, od 14:00 do 18:00 in v... Beri dalje »
Janja Garnbret na Krasu posadila 1000 dreves
19.02.2024 ob 09:54:42
Janja Garnbret na Krasu posadila 1000 dreves
Janja Garnbret je na Krasu posadila 1000 dreves in s tem dala zgled za ohranjanje narave in izravnavo ogljičnega odtisa  ter... Beri dalje »
Sanacija hiš po poplavah
13.09.2023 ob 12:58:03
Sanacija hiš po poplavah
Poplave avgusta 2023 so prizadele veliko območij v Sloveniji, poškodovanih je bilo tudi veliko hiš. Lumarjevi strokovnjaki... Beri dalje »