Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Cena dokončanja hiše na ključ danes?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cena dokončanja hiše na ključ danes?
Nagledan imava en dvojček, ki je v 3. PGF s cca 170 m2 (pritličje + nadstropje) zraven pa je dodatno še mansarda. 

Zanima me koliko približno bi po današnjih cenah stala izdelva na ključ. 

Imeli bi talno gretje, plinska peč bi bila za ogrevanje, rekuperacija, en WC v pritličju, skupaj kopalnica in WC v nadstropju, kuhinja, dnevni prostor, kabinet, predprostor in utility/kurilnica v pritličju. V kuhinji in kopalnici keramika, drugod parket. Mansarda samo strojne in ostale instalacije, izolacija, knauf (mansarda se ne bo uporabljala razen za kak fitnes mogoče), estrih, dokončani ometi ipd. Skupaj z zunanjo ureditvijo. Materiali nek srednji cenovni in kakovostni razred.

Razumem, da je to lahko karkoli od 80K naprej, če delaš vse sam s pametno izbiro in timingom nakupa materialov do sky is no limit. 

Koliko približno pa bi to stalo, če ne bi nič naredil sam in bi z izvajalcem podpisal pogodbo za izvedbo "na ključ"?
3 gradbena faza /brez oken in fasade/ je ranga 80-100k€.

Za celoto na ključ upoštevaj med 1400-1500€/m2.

Za dokončanje torej okoli 130-150k.
A ni 3. PGF = podaljšana torej s stavbnim pohištvom in fasado, notri pa vse surovo?
Za trg se pogosto tako dela.
Jaz sem naredil 110 m"2 za 80.000 eur. Delalo se je 2 kopalnici in 2 kuhinji komplet oprema. zraven so tudi okna, radiatorji, vse inštalacije- voda, elektrika, odtoki, v pritličju tudi podložni beton, hidroizolacija, tlaki, izravnalne mase, obdelava sten, stropov, notranja vrata in zunanja vrata, keramika za 20eur/m"2 v kopalnici in 35eur/m"2 v kuhinji, parket 50 eur/m"2.

Jaz nisem imel talnega gretja in kurilnice tu ne štejem, ker je bila investicija posebej.
Zidana po trenutnih cenah, 180m2 brez podrobnosti nad 10k

Zidanje 60k
Stavbno pohištvo 30k
Ostrešje s kritino 20k
Fasada 25k
Ometi 10k.....
Se ne konča..
Danes je cena velika neznanka kajti cene materiala gredo v nebo, počutim se kot v ex YU za primer porast cen v 1 letu je naslednja:
Les 120-200%
Jeklo 120-180%
Malte/Lepila 30-50%

Skok na forum:

Zadnje novice

NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »