Kar naredi dom > Dom in male živali
Papiga nimfa

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papiga nimfa
Pozdravljeni

Če ima mogoče kdo nimfo ali bi znal svetovati, kaj bi lahko naredila v mojem primeru ;
Imamo nimfo staro 10 let. V zadnjh 14 dneh ni več zmožna leteti, prej je to počela vsak dan, normalno je krožila in se vozila po stanovanju. Kot, da nima moči. Vzleti, ampak potem kar pade na tla. To je ne zmoti, začne hoditi in raziskovati po tleh. Je in pije normalno, tudi vede se normalno, le leteti ne more več. Zakaj se ji to dogaja ? Kaj je narobe ? Kaj bi lahko storila, da se ji stanje izboljša ?
Mogoče je kdo že imel podoben primer s papigo.
Hvala za nasvete in odgovore. LP.
Ali menja perje? Lahko je zgubila nekaj letalnih peres...
Ali je močno zadihana ko poskuša leteti?
Okrog starosti: pri meni so vse doživele okrog 20 let. Ena je konec vzela malo prej, ko je bila na vratnem krilu, vrata pa so se "zaprla". Normalna življenjska doba nimf je okrog 20 let, ni redko, da doživijo tudi 30 in več let. En "tehten" namig je dal že Faros. Lahko se pa obrneš na kakega od rejcev teh papagajev, jih je kar nekaj:
FERK ALEKSANDER, Tovarniška 91, 225 Ceršak, 041 722081 .
KOLMANIČ SLAVKO, Na Dobravi 31, 2204 Miklavž, 031 414213 .
KOSTANJEVEC STANKO, Cvetkovci 94, 2273 Podgorci, 040-643090, stanko.kostanjevec(at)siol.net .
PERGER DANIEL, Videm 12, 2284 Videm pri Ptuju, 041-581440 .
PETEK KRAMBERGER Marta, Krčevina pri Vurberku 97, 2250 Ptuj, 040 599666 .
RADELJ RAFAEL, Stranska vas 10, 1295 Ivančna Gorica, 051 320 839 .
ŠTAGAR LIDIJA, Senešci 18, 2274 Velika Nedelja, 041-543639, lidija.stagar(at)siol.net .
TOPLAK CIRIL, Kaniža 14c, 2212 Šentilj, 041 514404 .
ZORKO BOŠTJAN, Vinska pot 45, 2342 Ruše, 040 279 614 .
Pozdravljeni !
Faros, nimfa ni zadihana, ko hoče leteti. Tudi perja ne menja.
Izgubila pa je glas. Se več ne oglaša isto, kot pred tem. Bolj tiho.

Arbajter, hvala za telefonske številke vseh rejcev. Najbrž bom poklicala.

LP
Ptice na splošno, papige pa še posebej, so zelo občutljive na stres. Če se zgodi kakšen stresen dogodek (menjava kletke, izguba partnerja, odsotnost članov družine, prepih ipd.) postanejo potrte, lahko pa tudi zbolijo.
Če ne najdete vzrokov za spremenjeno vedenje je najbolje, da jo peljete k veterinarju na pregled.
Ja res je, tudi sam sem bil presenečen nad tem dejstvom. Za papigo je lahko zelo stresno tudi to, da nima družbe, partnerja. Seveda se tu pojavi spet drug problem, se bosta priča sprejela? Na žalost nisem pravi naslov za ta odgovor, ti pa svetujem, da si malce pregledaš tudi Youtube, saj lahko na njem najdeš ogromno koristnih nasvetov.

So pa nimfe res zanimive živali, tudi veliko pametnejše in družabne, kakor bi si mislil, če je ne bi imeli. Neverjetno koliko se navežejo na človeka.
In izkopljejo kak temelj, da potem sodijo na ta forum?
Ne rabi kopat temeljev, zato pa je - Seznam forumov » Kar naredi dom » Dom in male živali. Si me pa spomnil na en vic.

Gorenjski Janez je kupil papagaja, za katerega so mu rekli, da zna lepo govoriti.
Ko ga je prinesel domov, je bil papagaj tiho.
Janez mu je neprestano ponavljal: "Halo, halo, halo ..."
Po eni uri Janezovega vztrajnega "halo", je papagaj leno odgovoril:
"Cepec, a ne vidiš, da je zasedeno."

Pred kakima dvema desetletjema sem kanarčka k veterinarju peljal, pa so ga pozdravili.
Menda za take zadeve obstajajo veterinarji..dokler se ugiba bi bila papiga lahko ze pozdravljena
Pozdravljeni.

Berem in ugotavljam, da ste sami ljubitelji nimf. Tudi mi smo. Doma jo imamo že 4 leta. Edina njena težava je, da je zelo občutljiva na zvoke, predvsem ko vžgem pralni stroj, ali stroj konča, takrat začne kričati. Naučila sem se, da vsa vrata zapiram, da tega ne sliši. Vendar smo sedaj kupili indukcijsko ploščo in jo ti zvoki grozno motijo, tako da začne kričati in je ne morem ustaviti. Žal tukaj ne morem zapirati vrat, ker jih med kuhinjo in dnevno nimam. Včasih sem jo umirila, da sem šla k njej in se pogovarjala, sedaj mi pa to ne uspeva več. Mislim, da naša nimfa z imenom Kevin strašansko trpi, ko sliši te zvoke. Zato smo se z dolgim pogovorom s sinom, ker je njegova pogovorila, da bi bilo najbolje, da jo damo nekomu, ki bi lepo skrbel za njo in jo imel rad, kjer ne bo deležna teh zvokov.

Je pa prijetna, se rada pogovarja, prijeti se sicer ne pusti, vendar gre na palico, pleza po naših telesih..vedno nas pozdravi, ko pridemo domov.

Ker sem brala, da imate vsi radi nimfe in bi pri vas dobila tudi naša nimfa prijeten dom, bi jo podarili skupaj z veliko več kot meter veliko kletko in omarico na kateri je kletka.

Upam, da bo naša nimfa dobila prijeten dom.
Z nimfami sem zaključil ravno zaradi tistega dretja. Kot kaže nisem bil edini, ki so mu najedale. Pa tudi zaradi treh mačk doma, te vrste ravno niso imele neke velike možnosti preživetja na daljši rok. Velikega aleksandra, tega pa tudi mačke raje pustijo pri miru, ker imajo z njim slabe izkušnje.
Kako si se jih pa rešil?
Ena je na vratih konec vzela, ko so se vrata "zaprla", drugi so takosmate "pomagale".
Če se papagaju (nimfi) težko odpoveš, jo zamenjaj z modro ali rdečo rozelo, so veliko manj razgrajaške, cena je še vedno zelo dostopna, čim pa greš vzet kaj večjega, kot so aleksandri, žakoji, si pa vsaj za drugega takoj pri jurju. Slednjega ima znanec pa pravi, da nikoli ne ve, kdaj telefon zvoni ali se pernati za=bava.
pbpatricija Napisal:Kako si se jih pa rešil?

To je živo bitje!
Tvoje navedbe pred tem, po mojem, ne pijejo vode.
Kaj pa ti govoriš? Mogoče sem se narobe izrazila, ko sem napisala kako se ga znebim, mislila, sam kako bi našla primerno osebo!

Vse sem napisala po pravici, mogoče še preveč, ker ga nihče ne bo hotel imeti, jaz ga pa ne bi rada dala nekomu, ki ne bo lepo skrbel za njega. Če mi bi bilo vseeno, bi ga spustila ven, kjer ne bi preživel niti ene noči, saj je okrog bloka ogromno mačk, on je pa slab letalec!!!! In ne bi iskala drugih rešitev!!

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »