Kar naredi dom > Dom in male živali
Izkušnje s pasjo hrano

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izkušnje s pasjo hrano
Lep pozdrav!

Zanima me ali ima morebiti kdo kakšne izkušnje s briketi Biomill ali Orijen. Na trgu je namreč malo morje teh briketov. Psu želim zamenjati znamko briketov, pa še nisem povsem odločen, glede naslednika. Pes je majhne pasme in tehta cca. 9kg, je pa precej aktiven in ne poležava zgolj na kavču Big Grin

Sprva je bila favorit hrana Canidae, vendar je potem odpadla zaradi domnevnih težav, o katerih poročajo lastniki psov v zadnjem času... ne nameravam pa reskirati :o
http://www.dogfoodclassaction.com/index.html
http://forums.dogfoodproject.com/showfla...#Post33177

Sicer pa se v zadnjem času bolj nagibam k Orijen-u, vendar še vseeno raziskujem malo po netu, da ne bo kakšnih težav, ki bi se jih sicer dalo predvideti.

Aja, btw.... veterinar nima pametnih predlogov. Zgolj Eukanuba in Hill's sta pri njem na tapeti :roll:

Lp
s čim se eni ukvarjate :? :? :?
imate časa in denarja na pretek
kako , da so cucki sploh preživeli do leta 2009, ko do pred nekaj let ni bilo pasje hrane v štacunah....
Predlagam , da ga futraš z jetrci, teletino, najdražjim mlekom, kavijarjem, vrhunskimi ribami,....
p.s.
Visok račun je najboljše zdravilo.....tako za zdravnika kot za pacjenta... :wink:
Mi pa našo pošast futramo z Nutrience Active ali pa Holistic (cca 35€/7,5kg hrane) in se skoraj da ne pritožuje Smile
sej je rekla moja, da porabim več za psa kot pa zanjo :mrgreen:
Spoštujte uporabnike portala | Opišite svoj problem čim bolj natančno - vključno z naslovom | Preden postavite vprašanje uporabite ISKALNIK | Pišite v slovenščini; KRIČANJE ni dovoljeno | Komercialno oglaševanje ni dovoljeno
borovničan Napisal:s čim se eni ukvarjate :? :? :?
imate časa in denarja na pretek
kako , da so cucki sploh preživeli do leta 2009, ko do pred nekaj let ni bilo pasje hrane v štacunah....
Predlagam , da ga futraš z jetrci, teletino, najdražjim mlekom, kavijarjem, vrhunskimi ribami,....
p.s.
Visok račun je najboljše zdravilo.....tako za zdravnika kot za pacjenta... :wink:

Očitno imaš ti še več časa, da lahko komentiraš celo teme o katerih nimaš pojma oziroma v katerih nimaš kaj kostruktivnega za dodati.
Ne zasipavaj teme z brezveznimi komentarji... imaš dovolj drugih področij na forumu pa boš sigurno našel še celo kakšno temo za tebe Idea

Mimogrede v vednost... pri nas je naš pes družinski član in se na njem ne špara.

Pa srečno! :wink:
Našega hranimo z Tehnicalom že skoraj 5 let....ni nobenih težav...razen, če gre na počitnice k moji mami, ki mu seveda kuha vse drugo, le tisto ne, kar naj bi pes jedel......
Wizzard Napisal:
borovničan Napisal:s čim se eni ukvarjate :? :? :?

Mimogrede v vednost... pri nas je naš pes družinski član in se na njem ne špara.

Pa srečno! :wink:
to vidiš, ko imate otroci denar, so kramarji veseli....v osnovi so vse pasje, mačje hrane enake, zmlete iz odpadkov iz klavnic - od drobovine, loja, parkeljnov, kljunov, drobovine....po različnih recepturah z različno dodanimi aditivi, kot so ojačevalci okusov, konzervansi, stabilizatorji, barvila, arome, sintetičnimi vitamini....vse skupaj zapakirano v lično embalažo, prodajno podprto z marketinškimi prijemi in psihološkimi prodajnimi triki., začinjeno z prodajnimi provizijami, lokalnga- mreže veterinarjev ....
sicer kaj pa se oglašaš, če ti kdo stopi na rep.... vprašal si Arrow :!: povedal sem svoje mnenje, če ga ne razumeš, ali pa ti ne ustreza, ker lomi tvoj ego :? je to tvoja skrb - oz. ga beri tako dolgo , da boš (morda) razumel povedano...
Naša je zadovoljna s Purininem Dog Cowom. Kupujemo kar v Merkurju tako, da še nekaj dobropisa dobimo Smile Cena pa je cca 7,5€/3kg. Zaenkrat zadovoljni. Orien drugače hvalijo, samo je malo predrag za naš žep. Z veseljem je pojedla tudi Bosch, samo ga v naši okolici nimajo. Če niste prepričani, pojdite v trgovino in povprašajte po testerjih, če hočejo, da boste pustili kar nekaj € tam, jih bodo že dali. Menja o hrani pa si lahko preberete na raznih pasjih forumih (no, v bistvu sta le 2 večja foruma..)

lp
@borovničan (offtopic): Ok stari. Hvala za analizo.

@vsi ostali:
Eukanuba pri našem še gre skozi, še posebno tista dietna varianta. Hill's pa mu ni preveč po godu. Vendar pa Eukanuba ni več to, kar je bila nekoč. Polna je polnil v obliki koruze in nekih žitaric. Meso je zelo slabo identificirano. Če piše piščanec, še to ne pomeni avtomatsko piščančjega mesa :roll:

Stvar je taka, da mi našemu tako ali tako več kot pol časa hrano pripravimo doma. Dobi piščančje ali pa goveje meso skupaj z rižem ali pa malo testeninami. Včasih se najde tudi kakšna hrenovka skupaj z briketi ipd.. Gre se bolj za tiso drugo polovico časa, ko smo kje na poti za več dni in je suha hrana zelo praktična.

Meni je od kvalitetnejših hran dosegljiv Orijen, medtem ko za Biomill ni prave mreže trgovin. Dobi se sicer na spletu ali pa direktno od uvoznika. Zato se nekako nagibam k Orijenu, pa sem hotel malo povprašati za eventualne izkušnje (prevsem kakšne slabe :| ).
Kaj pa če bi vprašali psa, kaj ima raje? Ali ste kot naš parlament, ki cele dneve parlamentira, na koncu za nas izbere optimalno varianto, za katere pa vemo kakšne so in za koga so?
BTW imamo dve mački (mini in maksi) in si kaj dosti ne razbijamo glavo s tem, kaj bodo jedle. Pač tisto taveliko pasjo konzervo, ki je v akciji (maksi si itak postreže sam in skoraj dnevno pušča naokrog ostanke obroka (glava in drobovina), ki si ga ujame).
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Če ima pes enkra probleme s kožo in dlako in to zaradi hrane, boš pa verjetno pomislil kaj mu boš dal za jest.

Jaz sem nekaj časa nazaj zamenjala iz Tehnicala (lamb&rice) na Chibau. Zakaj? Ker so se podražili na čez 50 eur ali nekaj podobnega (za 15 kg), kar je bilo preveč za moj žep. Te mi je pa priporočila kolegica, ki svoje dva hrani s temi, brez problemov. http://aro.si/pasja-hrana/hrana/briketi/cibau.html - zgledajo takole.

Če koga zanima mogoče
http://www.digitalna-knjiznica.bf.uni-lj..._mitja.pdf
Tuki spet odgovarjajo ljudje, ki nekaj vejo in so nekje slišali in mislijo, da so pamet celga sveta pojedli.
To, da je vse skupaj eno in isto sranje, ne vem al bi si smejal al kaj.

Pa da bi psa vprašal kaj ima rajši :roll: Ja seveda če mu boš dal npr. priznanega Hillsa in Pedigre, ja seveda bo izbral Pedigre saj je bolj masten slasten in poln Ejekov. Tudi ljudje hodijo v McDonalds pa vejo da ni zdravo. Tolk o tem kaj pes hoče.

Če neka firma obstaja cca 100 let druga je pa pred par leti začela kopirati konkurenco ni eno te isto. Pa kaj bi razlagal to tistim, ki že vse vejo.

Naj povem zase oz. za mojo (zdaj še) malo psičko. Pri nakupu sem se pri rejcu pozanimal s čim hrani svoje pse, ki so v vrhunski formi. S tovrstno hrano je hranil psico in tudi mladiče. Nič lažjega za nadaljevanje. Seveda se mi je pa dopadlo, da je bila hrana srednjega cenovnega razreda in je sestavljena z biološko predelavo za kar ima tudi neka priznanja. Vse to gre, če je s psom vse uredu. Če ne je treba hrano zamenjati tako kot sprašuje naš forumovec. KAJ pa sedaj vzeti? Vsak svoje hvali! Treba bo probat, saj prodajajo tudi manjše pakunge. Vzami tako, da jo bo imel vsaj 4-5dni da vidiš kako jo sprejema, prebavlja in kako ima blato.

No naj še povem, da ima naša rodovniška psička hrano BewiDog.
Dokler ji bo odgovarjala jo bom hranil z njo.

Bolj kot boš spraševal kaj imajo drugi radi manj boš vedel kaj dati svojemu. Nekateri kupijejo celo Chapy in podobno. Jst ne hvala.

Lp Andrej
JustMe Napisal:Tuki spet odgovarjajo ljudje, ki nekaj vejo in so nekje slišali in mislijo, da so pamet celga sveta pojedli.
To, da je vse skupaj eno in isto sranje, ne vem al bi si smejal al kaj.

No naj še povem, da ima naša rodovniška psička hrano BewiDog.
Dokler ji bo odgovarjala jo bom hranil z njo.

Lp Andrej

In zakaj ne smemo pametovati, če imamo izkušnje. Sej ti tud pametuješ kaj je tvoja in sploh ni važno ali je pes rodovniški ali ne.
Ej, absolutno in stoodstotno imaš prav. Kdo pa je pes oz. kaj si pa misli, da bo lahko v življenju užival ali kaj? Jasno je, da je točno določeno, kaj mora jesti, pa če mu je všeč ali ne. V končni fazi je na svetu samo zato, da se lahko ljudje bahamo z njim in se hvalimo koliko smo dali za njegovo hišo, oskrbo ali pa papirje. Seveda mora imeti isto oskrbo kot vrhunski psi. To so tisti, ki imajo do ramen 48,5 cm, čez rame 26,2 cm, porezane repe itd. Za take dobite tudi papir in ste kvalificirani za kupovanje najdražje hrane.
Vsi ostali iz legla, ki ne dosegajo teh mer, so ološ (prav tako psi, ki izhajajo iz nerodovniških družin), te se podari revežem, ali pa predela v pasjo, mačjo ali prašičjo krmo. In prav je tako. Kdo pa bo brez veze futral ničvredne cucke s tretjerazredno hrano? Pravzaprav, zakaj bi sploh imeli katerokoli žival na svetu, če to ni v naši koristi. Odžira nam zrak, življenjski prostor in omejene vire hrane. Ampak zakaj bi to razlagali nekomu, ki točno ve kakšen mora biti pes (saj je vendar napisano) in kaj mora jesti (tudi to je napisano).
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Naša Buci (PES!) pa se pase z jabolki, hruškami, koruzo, tudi kakšen grozd si utrga. Seveda tudi travo za prebavo. Ima tudi brikete Pedigree, ampak ji tako ali tako ali tako nobeni briketi prav ne sedejo (za hudiča pa sedejo vrabcem?!). Dobi pa tudi kakšen priboljšek iz naše mize (kosti, krompir, rezance, solato). Občasno tudi kakšen priboljšek iz Spara (pasje palčke za grizenje). Koplje tudi voluharje, amapk ji ponavadi pobegnejo, če pa ne... :twisted:

Je pa 12 leta stara in zadovoljna kuzlica ;-)

PS: naši dve mački sta bistveno bolj zbirčni...
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Uredu. Pol pa serjite po tem forumu, saj imate pravico. Samo lepo vas prosim ne hodit na kak drug forum to pisat ko tuki pišete.

Ferry mal se mi smiliš z izjavami, res! POJMA NIMAŠ O IZDAJI RODOVNIKOV IN O PSIH pa naj bodo to hišni ljubljenči, al pa psi na ketni pred štalo itd.

Če tebi nekaj ne pomeni nič, še ne pomeni, da nikomur ne pomeni nič oz. da ni vredno vič.

Zdej pa debatirajte naprej kolker hočete.

Lp Andrej

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »