Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Zaprtje talne odprtine ki je nastala zaradi premika oken navzven

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaprtje talne odprtine ki je nastala zaradi premika oken navzven
Question 
Zdravo!

Letos sem zamenjala okna v 40 let stari hiši in so okna posledično premaknjena bolj na zunanjo stran. Zaradi tega mi je v enem od bivalnih prostorov nastala odprtina, ki bi jo rada zapolnila.  

Odprtina je široka cca 27 cm. 
Sloji nad ploščo so:
1. Stiropor 5 cm
2. PVC folija
3. Estrih 4 cm
5. Parket
Pod ploščo je neogrevana klet/garaža. Zunaj balkoni še niso narejeni, Fasada ima 6-7 cm stiroporja kot izolacijo.

Mislila sem, da bi v odprtino najprej dala 5 cm XPS (Ali bi bila 300-ka dovolj za bivalni prostor po katerem se hodi? XPS sem izbrala zato, ker sem prebrala, da je trši od stiroporja).
Nad XPS bi dala PVC folijo in bi poskrbela, da so stiki z obstoječo PVC folijo dobro zalepljeni.
Čez sem mislila dat estrih (Npr. Baumit Estrich E225 - bo to uredu? Ali je treba dodat kakšne primesi, da bi ojačala estrih s kakšnimi vlakni? Ali je potrebno stari estrih s čim premazat, da bo stik z novim boljši?)

Ful hvala vsem, ki delite svoje znanje in izkušnje z nami.

Lp, Neza

Priložene datoteke Predogledne slike

Ne komplicirat z xps... Daš eps100, stiropor torej. Potem narediš gor estrih. Če hočeš komplicirat bi v obstoječi estih navrtala par lukenj za šibke in potem naredila estrih,da ne bi pokalo na spoju... Ampak glede na to, da na vrh pride verjetno dokončan parket in bo med obstoječim parketom in novim prišla kakšna diletacijska reža, s tem ne rabiš komplicirat. Za končno oblogo je seveda malo morje variant...
Daš karkoli in kamnito polico. Brez estriha. Zakaj bi dajal estrih?
Če se bojiš posedanja zagoniš 4 vijake v tla kot pri stopnicah.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Naredite enako, kot je na ostalem delu...5 cm stiroporja, folija, estrih (dva žaklja priprravljene hobi beton mešanice). Ter nato čez gotovi parket (da je enaka višina) - bukev se mi zdi (?).

Čim manj koplicirat.
Odvisno od želene talne obloge. Načeloma je res najlažje na Feryjev način, daš naredit kamnito polico, za manjkajočo debelino spodaj prilepiš XPS s purpenom na tla, na XPS pa prilepiš polico (tako sem jaz naredil prag zunaj pred vhodom.
Med parketom in polico okrasno letev po izbiri (npr. medenino).

Seveda pa daš lahko namesto kamna tudi k mizarju naredit lepo hrastovo dilo ustreznih dimenzij.
Navijam za ustrezno debelino stiroporja prilepljen s purpeno na beton, čez prilepiš hrastovo desko, ki ti jo po meri izdela in že polakira mizar. Parket porežaš da bo ravno in minimalna špranja. Lahko jo tudi zapolniš rjavim akrilnim kitom.
Izolacija in čez kamnita polica in je mir.

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »