Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Lepilna masa med zidaki

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lepilna masa med zidaki
Pozdravljeni sotrpini  Smile

Me kar nekaj let ni bilo na spregled na forum, saj sem uredil vse, kar je bilo potrebno.

Sedaj pa prenavljam klet (omet) v stari hiši (preko 300 let). Gre počasi, ampak gre  Cool

Ponekod imam med staro opeko zaradi vremenskih vplivov ter solitra na velbu luknje med zidaki (manjše, večje), ki bi jih rad zapolnil. Pa še kakšno fugo je potrebno popraviti. Te luknje so tudi po 5 cm globoke med samimi zidaki.

Ali obstaja takšna masa v kartuši, da lahko kar s pištolo stisneš in zapolniš ter zalepiš tovrstne razpoke? Kakšno orodje mi priporočate? Mogoče pištolo za gradbeno maso na elektriko (našel sem pnevmatske za okoli 60 €, medtem ko so električne po 660 €  Huh

Imel sem eno ročno pištolo (alu), ki jo napolniš z lepilno maso, le-ta je za klobase z lepilno/tesnilo maso (gradbene čreve). Nisem naredil ničesar, enostavno prevelik upor je, da kaj iztisneš. Torej rabim nasvet kakšnega strokovnjaka ali nekoga, ki ima izkušnje s tovrstno zadevo.

Hvala za odgovore.
Osebno bi šel v gradbeno trgovino pa tam od kakšnega trgovca dobil konkretne nasvete.
Mogoče v njih par,več ljudi več ve Smile
Zal ne vedo. Prodaja pa vsak svoje, ce me razumes Smile
Mogoče bi šlo z lepilom za ploščice. S "kartušo" skoraj zagotovo ne, ampak s kakšno močno plastično vrečko z odrezanim vogalom. Podobno kot imajo slaščičarji za torte.

Sicer nisi napisal, ali hočeš imeti vidne zidake. Lahko pa narediš apneno cementni omet.
https://www.google.com/search?q=fugirna+...=768&dpr=2
Zdravo. Ja, seveda zidaki morajo biti vidni.

Lepilo za ploščice vleče vlago nase, to ni preveč primerno.

Uporabil bom malto/omet od Keme.

Sem pa našel zadevo za fugiranje in pa tudi za polnjenje lukenj med zidaki; zadeva se imenuje fugirna pumpa  Smile

S tem bo zadeva enostavna. Hvala za odgovore  Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »