Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Termotop ali nadvišanje špirovcev?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Termotop ali nadvišanje špirovcev?
Menjali bomo streho z Craton kritino. Špirovci so višine 12cm x 10cm, so zelo na gosto 63-70cm je med njimi. Mansardno stanovanje je v uporabi, ker ko smo se vselili, smo na opaž dali knauf plošče. Po menjavi strehe bomo klančine in strope dali dol, da bomo ustrezno izolirali, ker je premalo izolacije, pa še šli bomo brez stropov z knaufom do slemena.

Streho bomo delali sami ( družinska pomoč) z priznanim izkušenim mojstrom ( sorodnik).

Prvio vprašanje:
Zanima me, ali naj dam na špirovce termotop višine 8cm...( strošek cca 1800€)? Ali špirovce nadvišam z 8x10cm, podeskam z 2cm deskami, da bom potem imel prostora za izolacijo 8+12 (med špirovci) + 10cm ( pred knauf ploščami)=30cm izolacije. Namreč les dobim ves zastonj ( brat kmetijo z žago). Jaz se bolj nagibam k drugi varianti. Mojstru je vseeno.

Drugo vprašanje:
V otroški sobi bi vgradil strešna okna, kakšno velikost, kosov...?
Prerez otroških sob priložen.
https://shrani.si/f/1j/MA/2ConsQUk/prere...e-sobe.jpg

[Slika: prerez-otroske-sobe.jpg]
Predvidevam, da spodaj nimaš kaj dosti možnosti nižat knaufa?

Jaz termotopa ne bi dajal, iz že zapisanih razlogov, zaradi strižnih sil, ki delujejo zaradi dolgih vijakov preko termotopa.
Jaz bi dal Agepan THD namesto Termotopa, ker je precej trdnejši.

Nadvišanje špirovcev bo cenejše, ampak imaš na ta način malce toplotnih mostov, kjer bodo špirovci. Sicer to ni kritično za kondenz, le malce večja poraba bo.

Ker pa les dobiš zastonj, bo verjetno to res najboljša varianta. Med špirovci dobra steklena volna npr. SF34.
Podeskati ni potrebno in je celo škodljivo, če ne narediš dovolj razmaka med deskami. Samo sekundarna folija preko in nato zračni most, kritina.
Fosn,
v kolikor se pravilno izvede Termotop, menim, da ne bi smelo biti težav.
Menim, da vse lesnovlaknate plošče ( tipa THD) so v redu za vgtadnjo.
Strešna okna : imaš kar višino; razdalja od lege do slemena 2,5 m bi izbral dva zaporedna okna. Rahla težava širina in kvalitetna vgradnja. Elketro pogon.
Lep pozdrav
Pri deskah sem itak predvideval razmak 1 cm in jih bom dal.
Strešna okna..se pravi predlagate dva okna eden za drugim proti slemenu nad lego.
Namreč širina med špirovci ni problem, ker itak lahko naredimo menjalnik - špirovec damo na tistem mestu ven. Torej lahko damo vzporedno dva okna. A bi bila pod lego dva vzporedno dovolj, dovolj široka..kljuka spodaj, panoramsko odpiranje?
Koliko pa mora biti izolacije okoli okna...20cm je dovolj ali več?
Fosn,
predlagal sem " enga za drugim " , ker si napisal da imaš 65-72 cm razmaka med šperovci , pa brez komentarja, da imete opcijo izvedbe menjalnika.
Dva vzporedno se mi bolje vidi. Pazi na vgradnjo .
Lep pozdrav

Skok na forum:

Zadnje novice