Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Stara kamena kuća i vlaga

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stara kamena kuća i vlaga
poštovani, imam nekoliko dugih tekstova i kratkih pitanja za vas:

moja mi je grama dala staru obiteljsku kuću. veliki je (oko 90m2 baze, prvog kata i potkrovlja). kuća je napravljena oko 1850. godine, od granitnog kamena (tipičnog za moj kraj) debljine oko 50-80 cm2. vanjski je pokriven cementom prije forty godina, a krov je obnovljen prije 5 godina. prozori su jednostruki, aluminijski, stari oko 20 godina. kako su glavni zidovi kameni bez izolacije baze, dolazi do vlažnosti zemlje, tako da je uvijek vrlo visoka vlaga u zraku (u mojoj regiji vlaga može biti savršeno> 90% tijekom cijele godine, osim 2, ili three mjeseca ljeti).

pitanje: razmišljao sam o jednom od onih odvlaživača zraka prekomjernim tlakom (oni dobivaju zrak izvana, isušuju ga i guraju unutar kuće; vlažni zrak iznutra istiskuje se kroz ventilacijske rešetke ili čak rezanje dijela izolacijske gume u dobri prozori. da li bi to imalo smisla za kamenu kuću? ako zrak unutra mora izlaziti, ne bi li imalo smisla zadržati stare prozore, jer oni već donekle dopuštaju protok zraka? želim to riješiti prije instalacije grijanje, jer bi toplina čak i pogoršala hassle vlage, stvarajući plijesan na hladnim zidovima i dovodeći u opasnost strukturu drva.

da li bilo koja od ovih ideja ima smisla?

nadam se da će mi netko dati neki savjet, jer sam se potpuno izgubio i ne želim ništa nastaviti, trošiti novac na to, a zatim sve morati poništiti.

hvala
Hello, I have a few long texts and short questions for you:

my gram gave me an old family house. it is large (about 90m2 base, first floor and attic). the house was built around 1850, of granite stone (typical of my area) about 50-80 cm2 thick. the exterior was covered with cement forty years ago, and the roof was restored 5 years ago. the windows are single, aluminum, about 20 years old. as the main walls are stone without base insulation, soil moisture occurs, so there is always very high humidity (in my region the humidity can be perfectly> 90% all year round, except for 2, or three months in summer). Tweakbox Appvalley https://vlc.onl

question: I was thinking of one of those overpressure dehumidifiers (they get air from outside, dry it and push it inside the house; moist air from inside is forced through ventilation grilles or even cutting a piece of insulating rubber into good windows. stone house? if the air inside has to come out, wouldn't it make sense to keep the old windows, because they already allow some air flow? I want to solve this before installing heating, because the heat would even worsen the hassle of moisture, creating mold on cold walls and leading to danger of the wood grain.

whether any of these ideas make sense?

I hope that someone give me some advice, because I was completely lost and do not want anything to continue, to spend money on it, then all have to cancel.

thanks
issue got solved!!
Pozdravljeni,
če je namen zadevo obnoviti se tega lotite celovito.
Za odpravo vlage v tleh se uporablja italjanski sistem izsuševanja tal z igluji:

https://www.daliform.com/en/iglu-ventila...or-cavity/

tega proizvajalca sem dal kot primer.

lep pozdrav,

Skok na forum:

Zadnje novice

Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
08.06.2021 ob 07:28:05
Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
Odločitev za nov dom je ena najpomembnejših v življenju. Zato je potrebno, da izberemo dobro in kakovostno hišo, ki nam bo... Beri dalje »
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »