Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Izdelava zoba v prekladi

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izdelava zoba v prekladi
Pozdravljeni, 

Zanima me kako priporočate izdelavo zoba v prekladi za montažo oken in rolet. Zidarske odprtine so trenutno brez zoba pravokotne mere 110x120 in 80x90. Opeka ob strani in spodaj, preklada je betonska.

Razmišljal sem v smeri lepljenja in vijačenja siporeksa v beton. Bi bilo OK?

Hvala za odgovore.
Izvedeš nadokensko roleto ali povišek profila okna.
kak zob??? In kak siporex???
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Sam bi vgradil dovolj debelo fasado, da zob ne bi bil potreben. Če je škatla za rolete globoka 15cm, je pri 20cm debeli fasadi lahko za škatlo še 5cm izolacije. Če pa želite škatlo skriti s fasado, pa je potrebno fasado odebeliti na 22 cm. To so za današnje čase povsem normalne debeline fasad, lahko vgradite še debelejšo v primeru da zaradi višjega okna potrebujete večjo škatlo za rolete.

Ostale možne rešitve - zob v prekladi, razširitveni okenski profili ali nadokenske rolete - vam bodo zmanjšale dimenzijo stekla.
Zob pod preklado se naredi samo kolko je po tvoje najbolj pametno izolirat za škatlo rolet ... vse ostalo je fasada.
Hvala za odgovore.
Fasade je 16cm in je ne moram povečat, saj je v delu nadstreška že narejena.
V poštev pride le zob pod preklado, ki pa ne bo zmanjšal predvidenih dimenzij okna, saj je zidar naredil običajno preklado brez zoba po projektu.
Zdaj mene zanima le kako napraviti zob pod njo?
Trenutno imam zgrajeno do dela označenega z zeleno barvo, manjkata mi rumen in rdeč detajl: [Slika: okna-rolete-detajli.png]

Še dimenzije, kot mi jih priporoča monter oken: [Slika: 1614149136360screenshot-.png]
Ti imaš sedaj višino 90cm+18cm in 120cm+18cm? Sprašuješ, kako izdelati/pritrditi "rumeni del", višina 18 cm?

Če je tako, potem lahko tudi tako, kot si si zamislil, lepiš+vijačiš "soporex" v preklado.
Tako je, to sem želel vprašat in sem dobil ustrezen odgovor. Za rumeni del sem nekako predvideval, da je lahko siporeks. Motil me je rdeč detajl. Nekako me je begalo, da bi tukaj potreboval neko kovinsko podkonstrukcijo oz. dodaten profil nad oknom, da bi bilo okno ustrezno pritrjeno tudi zgoraj. Kot pa vas razumem, lahko kompleten zgornji zob rumeni+ rdeči del, izvedem s kosom siporeksa.
Hvala.
Zanima me še, ali je potrebno zamaltati spodnjo špaleto, ki je iz votlih zidakov. Hvala
Za večino ne. Nekateri pa ne znajo narediti brez tega. In zahtevajo da jo. Ti bodo ze povedali. Ampak s tem zmanjsas izolativnost tam.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – za topel dom in nizek račun
05.03.2021 ob 10:20:07
Zemeljski plin – za topel dom in nizek račun
Kako priti do najcenejšega ogrevanja stanovanja ali hiše? To je vprašanje, ki si ga pred začetkom vsake zime... Beri dalje »