Kar naredi dom > Vrt in okolica
Vrtna pipa

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vrtna pipa
Pozdravljeni, v steber, ki bo tudi nosilni steber nadstreška bi rad montiral vrtno pipo. Izgledalo naj bi nekako tako kot je na sliki v priponki. 

Zanima me kako naj izvedem ta del, kjer bo pipa dejansko pričrvrščena. V steber bom dal verjetno kar alumplast cev. Ali se dobijo posebni "fitingi", ki jih lahko pritrdiš na steno stebra?

Kako bi najbolj elegantno to uredil? Podoben priključek bi potreboval tudi na drugi strani stebra, kjer bom dejansko vodo pripeljal "v steber"?

Priložene datoteke Predogledne slike

Dobra ideja.
Če se vpraša mene, naj bo narejeno tako, da se da poservisirat. Pri pipi bi v stebru naredil 5x5cm odprtino in na tisto odprtino privijačil ploščico 8x8cm, na kateri bi bila pipa. Pod stebrom mini jašek. Med pipo in jaškom pa armirano gibljivo cev, kot pride pri bojlerju.
Pred zimo je treba vodo obvezno spustit ven. Torej na najnižji točki "izpust".
Če se ne da popravit, bo enkrat samo sebi namen.
Zapreš cev, zvrtaš dve luknje, vrežeš navoj in fertik.

Drugače je kosov, da se ti zmeša. Sestaviš karkoli želiš.
Vzameš 90 stopinjsko koleno 3/4 ženski na 16 ali 20 mm in z zunanje strani privijačiš en 3/4 podaljšek, pa imaš direkt za pipo.
Ali pa kar alumplast nastavek za pipo vzameš in ga z zunanje strani z dvemi vijaki fiksiraš na cev.
Dvovijačnik.
Ali, ali, ali.

Servis? Česa? Če boš rabil fiting servisirati itak snameš celo cev dol. Ker, če boš fiting in cev noter spravil, ju boš tudi ven.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Verjetno bo res treba odrezati malce večjo odprtino da bom lahko tak pritrdilni element kot je v priponki lahko sploh namestil. Ravno zato sem postavil tu vprašanje, ker nebi rad rezal, ampak naredil samo luknjo. Ali obstaja tak zaključni element za alumplast da ga lahko od zunaj zategneš? Kot bi imel recimo navojno palico in jo z matico od zunaj privijačil. Vhod za cev bo narejen na vrhnji strani stebra in tam se bo dalo celo ploščo sneti. Zato bi lahko ta končni element pri pipi nataknil na cev in skupaj s cevjo porinil v steber, potem pa iz zunanje strani pritrdil (upam, da sem dovolj razumljivo napisal).

Itak, nebroj njih.

Tole ?
[Slika: 1366_Alumplast_CF_prehodno_koleno_ZN.jpg]

Zategneš s tem in pipo vtakneš.

[Slika: 2611_krom_objemka.png]
Najlepša hvala! To bo to. Samo še eno vprašanje. Bi bilo mogoče bolj pametno uporabiti kar jekleno pocinkano cev? Sklepam da bi lažje ta zunanji del končnega elementa pritrdil, saj se tisto "notranje" koleno nebi toliko premikalo.

Tudi ta se ne bo, če ga boš zategnil.

Pocinkano je bolj trdno, komot ga uporabiš. Še lažje boš naredil.

Skok na forum:

Zadnje novice