Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Izolacija pod estrihom - Zmanjšanje prenosa udarnega zvoka v pritličju

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izolacija pod estrihom - Zmanjšanje prenosa udarnega zvoka v pritličju
Pozdravljeni, 

imam vprašanje glede prenosa udarnega zvoka. V nadstropju sem prenos zvoka zmanjšal tako, da sem čez stiropor v katerega sem potopil inštalacije (vključno s prezračevanjem) položil še plast kamene volne. 

Sedaj moram naročiti še izolacijo za pritličje. Odločil sem se, da volne v pritličje ne bom polagal. Na trgu obstajajo stiropori, ki zmanjšajo prenos udarnega zvoka (Npr. Fragmat EPS silent T650). Zanima me, ali je v pritličju smiselno dati čez klasični stiropor (14 cm) še plast stiropora ki zmanjšuje prenos udarnega zvoka. Glede na to, da je cena tega stiropora enaka ceni klasičnega stiropora, me ta poseg nič ne stane (dam 3 cm klasičnega stiropora nadomestim s stiroporom za zmanjšanje udarnega zvoka). Alternativno lahko čez klasičen stiropor dam tudi folijo, ki zmanjša prenos udarnega zvoka. 

Hvala za odgovore in LP.
(28.9.2020 ob 14:49)Racionalen Napisal: Pozdravljeni, 

imam vprašanje glede prenosa udarnega zvoka. V nadstropju sem prenos zvoka zmanjšal tako, da sem čez stiropor v katerega sem potopil inštalacije (vključno s prezračevanjem) položil še plast kamene volne. 

Sedaj moram naročiti še izolacijo za pritličje. Odločil sem se, da volne v pritličje ne bom polagal. Na trgu obstajajo stiropori, ki zmanjšajo prenos udarnega zvoka (Npr. Fragmat EPS silent T650). Zanima me, ali je v pritličju smiselno dati čez klasični stiropor (14 cm) še plast stiropora ki zmanjšuje prenos udarnega zvoka. Glede na to, da je cena tega stiropora enaka ceni klasičnega stiropora, me ta poseg nič ne stane (dam 3 cm klasičnega stiropora nadomestim s stiroporom za zmanjšanje udarnega zvoka). Alternativno lahko čez klasičen stiropor dam tudi folijo, ki zmanjša prenos udarnega zvoka. 

Hvala za odgovore in LP.

Jaz mislim da je eps silent t650 kar dobra izbira. Jaz sem dal 8 cm eps 100 in potem eps silent t650 2,3 cm mislim da so bile plosce. Sicer se ne zivim tam in tezko komentiram dejansko kako izpade ampak sem pa imel težavo, ker sem delal tacker sistem talnega gretja, se pravi sem nato direktno na stiropor pritrjeval cevi talnega (umes ustrezna folija) in so bila sidra premajhna in je prebilo samo t650 in se redko zasidrala v eps ki je bil spodaj. Posledicno mi je dvigovalo t650.

Bi ti predlagal sistemske plosce, samo v vednost.
Kaj boš pa dušil v pritličju,...proti zemlji?

Ker zaradi višin ni šlo drugače, pritličje 2+3 cm XPS, folija ,tacker,...se kar dobro zasidrajo v xps.
V mansardi, 4+4 EPS 100, pa nič ne "rujži"

(28.9.2020 ob 16:39)gradnja_menges Napisal:
(28.9.2020 ob 14:49)Racionalen Napisal: Pozdravljeni, 

Hvala za odgovore in LP.

Jaz mislim da je eps silent t650 kar dobra izbira. Jaz sem dal 8 cm eps 100 in potem eps silent t650 2,3 cm mislim da so bile plosce. Sicer se ne zivim tam in tezko komentiram dejansko kako izpade ampak sem pa imel težavo, ker sem delal tacker sistem talnega gretja, se pravi sem nato direktno na stiropor pritrjeval cevi talnega (umes ustrezna folija) in so bila sidra premajhna in je prebilo samo t650 in se redko zasidrala v eps ki je bil spodaj. Posledicno mi je dvigovalo t650.

Bi ti predlagal sistemske plosce, samo v vednost.
Hvala za deljenje izkušnje. Tudi jaz sem se odločil, da bom cevi talnega gretja klamfal v izolacijo. Ali predlagaš da uporabim daljše klamfice (torej takšne, ki bodo prebile T650 in se sidrale v spodnji EPS) ali da npr. zgornjo plast stiropora prilepim npr. s purponom za stiropor?

(28.9.2020 ob 21:30)scuba123 Napisal: Kaj boš pa dušil v pritličju,...proti zemlji?

Ker zaradi višin ni šlo drugače, pritličje 2+3 cm XPS, folija ,tacker,...se kar dobro zasidrajo v xps.
V mansardi, 4+4 EPS 100, pa nič ne "rujži"

Prav smiselnost dušenja udarnega zvoka v pritličju je moja dilema. Po eni strani se zavedam, da je udarni zvok v pritličju manj moteč kot v nadstropju, po drugi strani pa sem na forumu bral o primerih, ko se je udarni zvok iz pritličja prenašal po stavbi. Poleg tega se spomnim primerov bobnenja otroškega teka (ne vem ali zaradi parketa ali zaradi neprimerno izvedene izolacije). Tudi izvajalec estrihov predlaga uporabo zvočno izolativnega EPS tudi v pritličju. 

Ker me menjava zgornjega sloja stiropora z "EPS silent T650" praktično nič ne stane, sam ne najdem razloga zakaj T650 ne bi uporabil. Ker pa o udarnem zvoku ne vem skoraj nič me zanima tudi vaše mnenje. 

LP
Saj nočem pametovati, ...
Če si se tako odločil boš tako naredil, saj stane isto, kot praviš.
Vem pa da bo zvok šel po zidu če se estrih stika z njim in ni vmes robnega traka.
Bo pa potrebno kar v coklih skakati da se bo gor slišalo.
Če je vinil -pa tudi nekaj zvoka pobere.
Moja izkušnja; ker sem dal 3+2 kar je dokaj tanko, sem preventivno kar malo purpene stisnil med ploščami tako da so bile kar zalepljene in jih potem cevi niso dvigovale,
no tudi spodnjo sem malo zapenil.
Sem pa dal na stiropor armirano folijo, in če je kje kaka sponka silila ven jo je mreža zadržala.
Jaz tud mislim da v pritlicju ne rabis t650. Robni trak preprecuje prenos v konstrukcijo. Predlagam ti da poklices fragmat tehnicna sluzba ce je smiselno t650. Pa tudi je po naročilu, nimajo na zalogi kakor vem. 

Ce pa se bos vseeno odlocil, je pa problem ker je tak mehek t650 in jaz ce bi delal se enkrat bi dal gor sistemske. Imas tudi sistemske ki imajo t650 spodaj ali pa vzames sistemske solo, ki so brez izolacije. Ampak je pa ceneje brez sistemskih pa mogoce daljse kline. Jaz bi dal sistemske in brez purpena. Bolje bi se pocutil ko estriharji hodijo po ceveh in ti njihova cev premetava tvoje cevi za talno.
Ce ne bi bil prisoten med izvedbo estriha, mislim da bi imel kar nekaj cevi konkretno drugace pozicioniranih pod estrihom kot sicer. Je pa res da sem sam polagal, ce to nardijo mojstri je najbrz bolje.
(29.9.2020 ob 22:46)gradnja_menges Napisal: Jaz tud mislim da v pritlicju ne rabis t650. Robni trak preprecuje prenos v konstrukcijo. Predlagam ti da poklices fragmat tehnicna sluzba ce je smiselno t650. Pa tudi je po naročilu, nimajo na zalogi kakor vem. 

Ce pa se bos vseeno odlocil, je pa problem ker je tak mehek t650 in jaz ce bi delal se enkrat bi dal gor sistemske. Imas tudi sistemske ki imajo t650 spodaj ali pa vzames sistemske solo, ki so brez izolacije. Ampak je pa ceneje brez sistemskih pa mogoce daljse kline. Jaz bi dal sistemske in brez purpena. Bolje bi se pocutil ko estriharji hodijo po ceveh in ti njihova cev premetava tvoje cevi za talno.
Ce ne bi bil prisoten med izvedbo estriha, mislim da bi imel kar nekaj cevi konkretno drugace pozicioniranih pod estrihom kot sicer. Je pa res da sem sam polagal, ce to nardijo mojstri je najbrz bolje.

Jaz sem imel 2+3, obrnjeno (spodaj tervol TP, zgoraj stirodur) in sem stirodur med seboj s purpenom zalepil in je šlo klamfanje v redu (ni šlo skozi). Ja pa folija na stiroduru seveda.
Glede na vaše odgovore sem se odločil, da v pritličju EPS silent T650 ne bom uporabil. Razmišljam še o tem, da bi na EPS 100 dal 0,5 cm folije za blaženje udarnega zvoka. Bomo videli kako se bom odločil glede tega. 

Skok na forum:

Zadnje novice

Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »