Gradnja in obnova > Energijski viri
Kamin - slabo izgorevanje, NUJNO!

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamin - slabo izgorevanje, NUJNO!
Pozdravljeni,

Prenavljava stanovanje v starejši hiši, ki ima obstoječi dimnik. Zaželeli smo si tudi toplozračni kamin. Nekaj iskušenj že imam s kamini, tako da smo takoj naročili dimnikarja, ki je dimnik pregledal in dodal soglasje za uporabo dimnika brez prenove. Superca! Dimnik je drugače iz stare opeke, pravokoten 20cmx20xm.

Za priklop zunanjega zraka sem uporabil kar sosednji nezasedeni dimnik, tako da je bilo čim manj štemanja. Pač malo sem poštemal, dal notri plastično cev in privlekel do mesta novega dimnika - skupaj cca 1m.

Pred tremi dnevi so prišli majstri od kamina (pač kjer smo ga kupili) in naredili strokoven priklop (na dimnik za dim in priklop na svež zrak s alu cev). Nato je prišel dimnikar, zadevo pregledal in podal pozitivno mnenje.

Počakal sem en dan, da se vse skupaj malo posuši itd.. Nato z vsem veseljem zakurim in zlomka, vse skupaj gori zelo svoh, bolj se dimi kot ne. Sem seveda najprej zakuril z papirjem in priprtimi vrati, nato opocai naprej. Vrata skoz priprta, da se je vse malo segrelo.. Ampak, ko vrata kamina zaprem se ogenj opazno zmanjša v 1min, vidi se da ni ok. Sicer je vse zgorelo, ampak vrata so bila opazno bolj umazana. Naslednji dan je bila v kaminu še žerjavica. Torej, če so vratca odprta gori ok (ni pa "bobnenja" kot v trenutnem kaminu), ko jih zaprem pa je vse skupaj na minimumu,,

Sedaj pa, kaj bi lahko bilo narobe. 
- dimnik je star, nima dobrega vleka? Mogoče ni bila ok temperaturna razlika. Ko sem vzunaj pogledal, se je iz dimnika kadilo, dim je potiskalo proti tlem..
- nepravilen priklop zunanjega zraka. Trenutni kamin imam sicer priklopljeno podobno in deluje bp
- Kaj z kaminom?

Vse skupaj je res smotano, sam bi mi morali v tem tednu začeti s polaganjem parketa. Torej mi je nujno ugotoviti razlog problema. Če je problem dotok zunanjega zraka, potem imam še možnost kaj narediti (poštemat 2-3m, prebiti plato, narediti dotok iz kleti).

Vem da je tako preko foruma težko ugotoviti točen razlog. Mogoče kdo pozna kakšnega majstra, ki bi lahko ekspresno hitro (jutri?) skočil pogledat in tudi kaj pomagat? Seveda plačam!

Hvala za pomoč!
(27.9.2020 ob 14:51)wechta Napisal: Pozdravljeni,

Prenavljava stanovanje v starejši hiši, ki ima obstoječi dimnik. Zaželeli smo si tudi toplozračni kamin. Nekaj iskušenj že imam s kamini, tako da smo takoj naročili dimnikarja, ki je dimnik pregledal in dodal soglasje za uporabo dimnika brez prenove. Superca! Dimnik je drugače iz stare opeke, pravokoten 20cmx20xm.

Za priklop zunanjega zraka sem uporabil kar sosednji nezasedeni dimnik, tako da je bilo čim manj štemanja. Pač malo sem poštemal, dal notri plastično cev in privlekel do mesta novega dimnika - skupaj cca 1m.

Pred tremi dnevi so prišli majstri od kamina (pač kjer smo ga kupili) in naredili strokoven priklop (na dimnik za dim in priklop na svež zrak s alu cev). Nato je prišel dimnikar, zadevo pregledal in podal pozitivno mnenje.

Počakal sem en dan, da se vse skupaj malo posuši itd.. Nato z vsem veseljem zakurim in zlomka, vse skupaj gori zelo svoh, bolj se dimi kot ne. Sem seveda najprej zakuril z papirjem in priprtimi vrati, nato opocai naprej. Vrata skoz priprta, da se je vse malo segrelo.. Ampak, ko vrata kamina zaprem se ogenj opazno zmanjša v 1min, vidi se da ni ok. Sicer je vse zgorelo, ampak vrata so bila opazno bolj umazana. Naslednji dan je bila v kaminu še žerjavica. Torej, če so vratca odprta gori ok (ni pa "bobnenja" kot v trenutnem kaminu), ko jih zaprem pa je vse skupaj na minimumu,,

Sedaj pa, kaj bi lahko bilo narobe. 
- dimnik je star, nima dobrega vleka? Mogoče ni bila ok temperaturna razlika. Ko sem vzunaj pogledal, se je iz dimnika kadilo, dim je potiskalo proti tlem..
- nepravilen priklop zunanjega zraka. Trenutni kamin imam sicer priklopljeno podobno in deluje bp
- Kaj z kaminom?

Vse skupaj je res smotano, sam bi mi morali v tem tednu začeti s polaganjem parketa. Torej mi je nujno ugotoviti razlog problema. Če je problem dotok zunanjega zraka, potem imam še možnost kaj narediti (poštemat 2-3m, prebiti plato, narediti dotok iz kleti).

Vem da je tako preko foruma težko ugotoviti točen razlog. Mogoče kdo pozna kakšnega majstra, ki bi lahko ekspresno hitro (jutri?) skočil pogledat in tudi kaj pomagat? Seveda plačam!

Hvala za pomoč!
Zdravo,kaj če ti dovod  zraka ki je priklpoljen na drugi dimnik izničuje vlek.
Poskusi če lahko da snameš cev za dovod zraka pa boš takoj videl če boljše vleče pri zaprtih vratcih.
Grem sprobat, javim!
Sem sprobal. Ko odklopim dovod zraka gori bolje, sicer ne tako dobro kot če so vratca odprta ampak, gori. Mogoče bi moral biti dimnik bolj segret pa bi potem bolje laufalo.

Cev za dovod zraka pa je dejansko postala sesalec - vleklo je notri v cev. Če sem jo samo prislonil na kamin je začel crkovati. Mogoče je temu zato, ker sem odpru spodnjo loputico v dimniku? Ker brez tega tudi ni nič vleklo oz dotok zraka ni deloval? V cevi, kjer ni dima, torej za zrak konkretno vleče navzgor - iz kleti proti strehi. Se mi zdi, da zraven pač sesa še iz mojega stanovanja? Potem takem ni šanse, da kamin deluje na ta dovod zraka?

Edina rešitev je potem štemanje v klet? Zunanja stena pa je full daleč..

Hvala!
https://vsebovredu.triglav.si/dom/ogenj-...-romantika
Ne razumem mojster, sej sem vse delal z majstri, tudi tukam sprasujem ce ima kdo cim prej cas?

Vsekakor bi rad varno in dobro izvedbo kot nekaj na pol. Če ima kdo čimprej čas, z veseljem plačam!
Ojoj, kakšne mojstre si to imel!?
Dovod zraka mora biti vedno na nižji točki kot je kamin in napeljan iz neosončene severne strani.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Dovod zraka je iz drugega dimnika - ki se konča v kleti. Torej je nižji kot kamin? Ne vem pa glih glede sonca in smeri, ker je v kleti..

Glede tega sem pri prvem pregledu in pri pregledu za dovoljenje za kurjenje povprasal dimnikarja, in vse je bilo ok.

Predvsem pa, lahko kdo kj pomaga?
(27.9.2020 ob 19:27)wechta Napisal: Dovod zraka je iz drugega dimnika - ki se konča v kleti. Torej je nižji kot kamin? Ne vem pa glih glede sonca in smeri, ker je v kleti..

Glede tega sem pri prvem pregledu in pri pregledu za dovoljenje za kurjenje povprasal dimnikarja, in vse je bilo ok.

Maš v kleti čistilna vratca?
(27.9.2020 ob 19:27)wechta Napisal: Dovod zraka je iz drugega dimnika - ki se konča v kleti. Torej je nižji kot kamin? Ne vem pa glih glede sonca in smeri, ker je v kleti..

Preberi še enkrat, kaj ti je napisal sassapo:
"Dovod zraka mora biti vedno na nižji točki kot je kamin in napeljan iz neosončene severne strani. "

Ko boš imel tako napravljeno bo dimnik vlekel inv kaminu bo lepo gorelo. Wink
Dimnik je narejen običajno za odvod (dvigovanje) zraka v njem
Možno da ti že zaradi tega zadeva ne deluje kot je treba. Sem premalo fizika. Ampak te besede si tudi ti potrdil ko si napisal.da je cev za dovod zraka postala "sesalec".
Torej po tej poti ne moreš dovajati zraka po naravni poti.isci druge variante dotoka zraka.
Ne spoznam se na kamine, ali zadevo lahko testiras pri kipnjenem oknu ali mora imeti to voden zunanji zrak do kurisca
Dimnikarji; znajo kasirati, ko sem mu rekel da naj mi izmeri vlek dimnika, ga ni bilo več k hiši.
Tudi prav, ni več kasiranja, ometat znam pa sam.

Možno da ti že zaradi tega zadeva ne deluje kot je treba. Sem premalo fizika. Ampak te besede si tudi ti potrdil ko si napisal.da je cev za dovod zraka postala "sesalec".
Torej po tej poti ne moreš dovajati zraka po naravni poti.isci druge variante dotoka zraka.
Ne spoznam se na kamine, ali zadevo lahko testiras pri kipnjenem oknu ali mora imeti to voden zunanji zrak do kurisca
Dimnikarji; znajo kasirati, ko sem mu rekel da naj mi izmeri vlek dimnika, ga ni bilo več k hiši.

Ne spoznam se na kamine, ali zadevo lahko testiras pri kipnjenem oknu ali mora imeti to voden zunanji zrak do kurisca?

Ne spoznam se na kamine, ali zadevo lahko testiras pri kipnjenem oknu ali mora imeti to voden zunanji zrak do kurisca?
Sonce naj sveti vsak dan!
Se mi zdi da za tole težavo niti niso krivi monterji ampak kar sam, ker nisi želel dodatnih stroškov z izgradnjo pravilnega dovoda zraka. Ker izgleda ima dimnik slab vlek, ta ki je pa sedaj za dovod zraka pe celo nekoliko boljši pač kamin ne gori dobro. To pa ugotoviš šele ko zakuriš.

Sedaj imaš dve ali tri variante.
Ena je da nekje na dovodu zraka zmoniraš nek ventilator, ki bo vlekel zrak po dimniku navzdol.

Druga je da pač narediš tak dovod zraka kot mora biti.

Tretja pa, kot je že nakazal @tona gas, če imaš vratca dimnika v kleti, lahko pripelješ dovod zraka do njih. Moraš pa pri tem potem dimnik višje od odcepa za kamin zatesniti, da ne bo vlekel zraka ven.

Čakaj zdaj, kje tebi noter vleče zrak? Na vrhu druge dimniške tuljave (strehi), ali na dnu (revizijska vratca v kleti)?
zračna tuljava v dimniku ni primerna za dovod zraka kaminu, enostavno ni vleka zrak dobesedno "stoji" , sam sem imel podoben problem, ne bo druge kot naredit nov dovod z čim krajšo cevjo, potem bo špilalo kot treba. Druga šalabajzer varijanta je da odklopiš cev in pač koristi notranji zrak, seveda ob prižganem senzorju monoksida, če ne kuriš veliko in je velik odprt prostor ne bo problematično...
(28.9.2020 ob 08:35)FAE Napisal: zračna tuljava v dimniku ni primerna za dovod zraka kaminu, enostavno ni vleka zrak dobesedno "stoji" , sam sem imel podoben problem, ne bo druge kot naredit nov dovod z čim krajšo cevjo, potem bo špilalo kot treba. Druga šalabajzer varijanta je da odklopiš cev in pač koristi notranji zrak, seveda ob prižganem senzorju monoksida, če ne kuriš veliko in je velik odprt prostor ne bo problematično...

Če nimaš pasivne hiše oziroma solidno zatesnjene hiše, se hitro najde kaka luknica  da tak kamin lahko gori.
Sonce naj sveti vsak dan!

Skok na forum:

Zadnje novice

Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »