Gradnja in obnova > Energijski viri
Nastavitev gorilinika Centrometal

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nastavitev gorilinika Centrometal
Živjo,

Imam peč na pelete EKO-CK(B) P z 25kW gorilnikom. Glede na to, da je kotel bolj črne barve, da se v rešetki nabirajo nepopolno zgorjeni peleti, je očitno da parametri niso OK.
Kaj mi svetujete? Spremeniti parametre polnjenja, napačni obrati ventilatorja? Kaj drugega?

Hvala za odgovore.

Lp
Imas kar precej napisano o nastavitvah v temi Centrometal.

Drugače jaz že 2 leto uporabljam nastavitve iz spodnjega linka in mi gorilec deluje precej lepše kot na tovarniških nastavitvah.

https://www.youtube.com/watch?v=oQtdBNSlgWs

ps. upostevaj, da jaz uporabljam drugacen naklon polza, ker imam homemade zalogovnik - za cca. 2t peleto. S tem se precej spremeni cas vmetavanja peletov.
Hvala za odgovor.

V mojem primeru, ko so peleti verjetno premalo suhi, moram povečati število obrtov ventilatorja in zmanjšati obrate polža...ali kaj drugega?

Hvala.
Če peleti ne bi bili suhi, bi razpadli....
Ne vem ampak mi ne uspe nastaviti. Peleti  ne zgorijo popolno:

Priložene datoteke Predogledne slike

A mi lahko kdo pove kako ima nastavljene parametre?

Hvala
Tole meni deluje bolj kot žlindra. Drugače pa boš najlepše izgorevanje dosegel, če zmanjšaš čas vmetavanja peletov. Seveda moraš potem tudi primerno zmanjšati čas pavze polža. Tudi z nekoliko nižjimi obrati se da kaj doseči. Mislim, da na forumu ni veliko uporabnikov prestavljalo nastavitve.
Žlindra je ja. Imam namreč tudi problem ker mi uničuje, topi tisto šalčko. A ima še kdo take težave?

Skok na forum:

Zadnje novice

Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »