Opremljanje doma > Ostalo
Električni udarni vijačnik

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Električni udarni vijačnik
Ali električni udarni vijačniki lahko delno nadomestijo kompresorsko orodje v ta namen? Na primer:
https://www.mimovrste.com/elektricni-vij...50-4259950
ali
http://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/i...aspx/i6025
Do dvakrat na leto doma menjam gume na avtu, včasih pa kaki napravi naletim na vijak, ki ga pri dobri volji ne gre odviti. Nazadnje na kosilnici. Potem pa po prikolico, kosilnico na prikolico, pa h kolegu en km daleč, da s kompresorsko pištolo s tem opravim v sekundi.
Ima kdo kake izkušnje s temi poceni variantami. So napisani max navori približno ustrezni? Več opisov najdem za baterijske variante. Vendar mislim, da moram tam dati vsaj dobrih 200 €, da dobim nekaj približno primerljivega z eno baterijo in polnilcem.
Formula za moment je: sila x ročica. Na rabiš nekega stroja za odvit vijake/matice na platiščih. Jih je pa dobro pri ponovni montaži rahlo namazat z mastjo, da se ne bodo zapekle.
Pnevmatike sem seveda doslej menjaval z ročnim vijačenjem, nikoli nisem nič mazal in nikoli nisem imel težav odviti vijakov, ker se pnevmatike tako ali tako menjavajo vsakega pol leta. Prav tako se mi niso nikoli odvile, jih pa običajno preverim z moment ključem po nekaj dnevih. Z orodjem bi šlo hitreje.
Resna težava pa je denimo odviti noža na rotacijski kosilnici, ki se zaradi smeri vrtenja samozategujeta in si omejen kaj lahko postaviš kontra, ker na koncu lahko zviješ ohišje, vijak pa še ni spustil. S pnevmatsko pištolo gre to igraje, da verjet ne moreš, kaj si vse prej poskusil in priznam, da meni ni povsem jasno, zakaj mi ne zvija roke. Očitno gre to zaradi vibracij. Zanima me, če so navedene električne igrače sposobne kaj podobnega?
Če so ob direktnem vijačenju sposobne odtrgati M10 ali celo M12 vijak, ni vrag, da nebi zmogle ob udarnem vijačenju.
Drži, preizkušeno. Ampak za vijake koles vzemi 1/2 col, kot si tudi dal na linku.
300Nm je bolj švoh. Tudi poceni pnevmatski vijačniki imajo vsi od 500NM in naprej. Einhello z 450Nm morda, je pa še vedno malo na švoh strani.
300 odvije kombi kolo za šalo. In ja, udarne mašince so za vijake in matice dosti bolj nežne. Sploh če so zarustane. Je pa to MAX moment ki je zelo zelo kratek čas (ki se ponavlja). BTW z navadno 18v mašinco z 60 Nm smo že mnogo turbičev potrgal. Z 300 udarno še nobenega. Tudi če je prišel do konca luknje.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Kdor pravi, da spadajo Einhell mašine pod orodje, si zasluži Nobelovo nagrado za laganje.
Pa ne, da jih nisem imel, ravno zaradi tega tako trdim. Celo bajto sem naredil z njimi, ampak kako!!
Dlje je zdržala šajba na tamalem fleksu, kot fleks. Šel sem v bau, kupil tri fleksarce in milimetrsko šajbo za rezanje uporabil na vseh treh, ko smo šolali plato. Dve sta krepali takoj, tretja je začela ružiti. Niti ene palice fi 24 nisem mogel preglodati.
Da ne govorim o famoznih štemarcah. Mislim, da sem jih zamenjal 10 kosov.
Lani sva z mulcem pospravljala klet, za neki man-cave. Na komunalo sva odnesla 6 štemarc, 3 tamale flekse, en ta velik fleks, fleks za rezanje utorov v beton, 2 bormašine in dvigalo.
Vse Einhell, vse krepano tekom gradnje.

Ej, kaj sem naredil kilometrov zaradi tega. Več sem bil na poti med bajto in BTC-jem, kot v gradnji.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Žal se bojim, da ima Fery prav. Malo sem preletel review-e kupcev na nemškem amazonu in očitno imajo te reči do 100 € vse približno tak problem, da kaki petini ljudi delajo presneto malo časa. Denimo en je premontiral tri avte v jeseni, spomladi pa še samo dva, pa je bilo udarnega efekta konec. Ta konkretni sicer ni imel sicer einhell, ampak celo nekaj 10 € dražjo reč in nekaj 100 watov več.
Makite pa se začnejo pri dobrih 300 € za 200 Nm, pa prvi zadetki na ebay so rezervni motorji. Očitno tudi ljubijo servis ...
Tako, da verjetno ne bom kupil nič ...
Za na teren sem nekaj mesecev nazaj kupil Einhell sekularček, že ruži, bo v kratkem dušo spustil... sicer imam v planu baterijskega, Makito (japonskih ni več, le Made in China). V sosednji firmi se niso obnesle male fleksarce tako Makite, kot Wurth. Pa se pejd...
Male fleksarce so bile najboljše tastare rdeče iskra ero/perles s tahitrim zagonom
Se popolnoma strinjam, da je Einhell zanič.
Edino za kar kdaj uporabim kašen Einhell-ov strojček, je za brušenje, rezanje ali vrtanje pri popravilu kakih lesenih igrač, ko jih otroka polomita.
Za kaj več je zguba časa, denarja in predvsem živcev.
Res je, imam še Iskro KB 69 C, prej je bil tip 109 A6 oz. A60.
Tudi jaz. In upam, da bo še dolgo delala!Wink
Kaj pa Milwaukee? A to je kaka firma bolj priznana v tem svetu? Fant sanja o njej, pa da vem, če mu dovolim... Tongue

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »