Opremljanje doma > Kuhinjska oprema
Kavomat

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kavomat
Ali kdo doma uporablja kavomat na elektriko? Recimo nekaj takega kot so imeli pred časom v Hofru. Zanima me ali je to uporabno, kakšna kava ven pride, kolko se kaj kvari, čiščenje, vzdrževanje, ...
Imam Illy točno tegale
http://www.tuttocapsule.si/illy-iperesp ... 2-crn.html
Kava je odlična .kavo dobiš v piksni po 21 kos za 10 €. Vsaka je pakirana v pvc kapsulo torej vedno enak okus.Zaenkrat dela eno leto bp.Čistit nimaš, kaj ker gre voda direkt v kapsulo in iz nje teče direkt v šalico.Vsake kvatre je menda dobro ščistit rezervoar in to je to.V osnovi nastaviš dve kavi kratko par žlic ali podaljšano.Lahko pa izbereš kapsule za več kave in je kratka v bistvu že podaljšana.Te uporabljam sam.(modre barve).Aparat gre v stendbuy in po pritisku potrebuje cca 30sec.da lahko kuhaš.Vode v aparatu je 7 dcl.Prej smo imeli zadevo iz hoferja in ni primerjave.Sploh tista zadeva za penit mleko je kar nekaj.Aparat sem zabrisal na komunalo.
Lahko pa kupiš 500 kapsul pa dobiš aparat za 1 €.Ampak aparat ni Illy ampak maco je večji in kava iz njega ni enaka,kljub enaki kapsuli.
Še to če kupiš na ebayu pride kavomat cca 60€ +30 ptt zraven pa dobiš 84 kos kapsul.
Od leta 1999 pri nas pijemo espresso pripravljen iz kavnih aparatov. Ob pravilni uporabi in rednem vzdrževanju, beri: odstranjevanju vodnega kamna bo življenska doba apatatov zelo dolga. Leta 2014 smo začeli z uporabo izključno kapsul, je bolj enostavno in vsaka pripravljena kava je enaka. Vseh teh 20 let kupujemo samo Illy kavo in aparate. Tašča uporablja kapsule, ki so še bolj razširjene po trgovinah. Tudi njen aparat dela že dolgo, mislim, da že 5 ali 6 let.
letalec007 Napisal:Imam Illy točno tegale... Čistit nimaš kaj ker gre voda direkt v kapsulo in iz nje teče direkt v šalico. Vsake kvatre je menda dobro ščistit rezervoar in to je to...
V izogib dragim popravilom, toplo priporočam branje priloženih navodil.
Pa ne no @ttomi! :?

Preizkusil precej kavnih avtomatov, tudi tele na kapsule! Zadeva je v bistvu draga, če ste "kolčkaj" pivci kave! Malce računaj! Če spiješ dve na dan, pa "draga" ali pa "poceni" 8) še dve ,imaš štiri "kapsle" na dan! Pa kak obisk, "nedaj Bože" tašča, si že na pet ali šest! (x30, pa porabiš 200 kapsul, v mesecu) Kava je O.K. za popolnoma nezahtevnega pivca! Je pa to svetlobna leta daleč od espressa! :wink:

Moj predlog je, da kupiš poceni "pravi" kavni avtomat (espresso) Notri boš dal žličko ali dve kave po želji in ven dobil pravo kavo! Jaz že dve leti uporabljam nekaj od Philipsa, cena je bila pa cca. 80€. (imajo v Merc..) Razen "splozanega" grelca, vse B.P. (zamenjano v garanciji)

Imel tudi kavni avtomat za nekaj sto € (sam mlel kavo, doziral itd.) pa se mi je zdelo B.V. Kava je bila ista, kot iz tega za 80€, samo dela je bilo manj!

Tile avtomati na kapsule so za nezahtevne pivce, upokojence in tiste, ki spijejo eno na dan (pa še za tisto eno, jim je vseeno kakšna je) :!: Te avtomate so si po mojem mnenju izmislili proizvajalci KAVE, ker v teh kapsulah prodajo kavo po XY€/na kg, v klasičnem pakiranju, pa za 1/8 te cene! (ne vem točno, nisem preračunal) :wink:
alenvprekršku Napisal:
letalec007 Napisal:Imam Illy točno tegale... Čistit nimaš kaj ker gre voda direkt v kapsulo in iz nje teče direkt v šalico. Vsake kvatre je menda dobro ščistit rezervoar in to je to...
V izogib dragim popravilom, toplo priporočam branje priloženih navodil.

Sem prebral .Grelec se čisti ampak ne tako pogosto kot piše. :lol:
Se strinjam s Simekom, aparat iz Mercatorja ima žlahta. Oba sicer doma pijeva tisto iz džezve, naša pravi, da ji "strojna" ne paše...
Tale že dolga leta domuje pri meni:
https://www.youtube.com/watch?v=39eSZuCC-Vw
Moram pa priznati, da kar dosti sameva v kotu pulta. V posnetku sicer ni videti, posoda (rezervoar) za vodo je snemljiva, tako da nalivanje vode z vrčem ni potrebno. Je pa v redu zadeva, ker skuhaš dva kofeta hkrati.
Pri nas doma uporabljamo tole zadevo.
Kava je super. Kapučin še boljši. Kava v zrnju
je zakon predvsem ko ugotoviš pravo mešanico ki ti najbolj ustreza.

Priložene datoteke
.jpg   1.jpg (Velikost: 42,87 KB / Prenosi: 825)
https://automaticservis.si/ponudba-as/m ... -avtomati/
Pri nas na firmi (inženirji in programerji; programer je organizem, ki iz kave dela programsko kodo ...) smo dosedaj imeli ene 2 Saeco-ta, enega Krupsa, ravno jutri pa pričakujemo Jura WE8 (hint: iz DE ravno enkrat cenejša kot pri nas!!!). Prejšnji namreč niso dohajali naše porabe in so po kakšnem letu odpovedali poslušnost (šel kak ventil itd.).

Vsi so seveda taki, da kavo meljejo sproti - smo imeli prej od Lavazze na free rentanju njihovo "ta hudo" mašino na kapsule, pa okus niti slučajno ni primerljiv sveže mleti kavi.

LP, g
Vse te mašince in kapsule so daleč od Espressa. Če ti je vseen kaj poješ sam da je kofe, pol je v redu. Čeprav je potem bolje da kupiš frenč pres kafeterijo https://www.google.com/search?q=FRENCH+ ... 6&dpr=1.25

Drugače pa mlinček na zahtevo in dober aparat, ki ni poceni, temper in neki treninga... tistmu pa potem lahko rečeš Esspreso.

https://www.espressocoffeeshop.com/brow ... c-machines

ali pa

https://www.coffeehit.co.uk/espresso.html
Budget?
Ajajaj! Mislim, da @ttomi ne bo "štartal" z "mašino" za nekaj sto € ali več, če sprašuje po aparatih na kapsule, ki so v Hof.. po20 ali25€! :wink:

Dal sem mu relativno poceni nadomestno idejo, s katero bo dobil (zopet relativno), dober espresso!

P.S. Največ pri "kofe avtomatu" pa je odvisno od kave! Z dobro kavo, lahko tudi pri cenejšem aparatu, dobiš odličen espresso, medtem, ko pri dragem aparatu, s slabo kavo, ne moreš :!: dobit odličnega espressa! 8)
ceno kapsul malo ublažiš z uporabo kapsul, ki so ponovno uporabne. res pa je, da jih ne delajo proizvajalci aparatov ali pa kofetarji. in pa misel na to da bi moral te kapsule ponovno polniti me mine. brezvezno dodatno delo.

je pa zame prava kava narejena kar v džezvi, ne zasede veliko prostora. čeprav raje od kave imam pa kapučino Wink

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »