Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Betonski tlak v garaži - poliranje ali premaz?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Betonski tlak v garaži - poliranje ali premaz?
Pozdrav vsem. Na hitro bom razložil težavo, ki me pesti.
Ob hiši sem si postavil montažno garažo in v načrtu sem imel, da bo tlak ostal brušen beton.

Kakorkoli, od kolega sem si izposodil HTCjev stroj za brušenje betona, prebrusil 3x z diamantnimi noži (odstrani cementno mleko, izravnal in prišel do granulacije), prebrusil 2x z diamantnimi ploščicami EZ SR 8 (bele) , skital z namensko maso Tekamal SLT, prebrusil še 2x, nanesel impregnacijsko sredstvo RetroPLTE, nato prebrusil še 2x z diamantnimi ploščicami EZ SR 4 (rjave) in na koncu - nisem zadovoljen.

[Slika: situacija.jpg]

Ena stvar ki me moti, so temno sivi madeži od izravnalne mase, drugo pa pomanjkanje sijaja.
Primarna želja mi je zaključiti tako, da bo brezprašno - se pravi, da se po uporabi oz hoji ne bo čevljev prijemal bel prah. Seveda bi rad tudi da nekak izgleda.

Zato se obračam na vas s prošnjo po nasvetih, kaj uporabiti kot naslednje?
Ena opcija je svetleč premaz, da dobim sijaj, pa potem pozabim na te madeže, jebiga.
Druga opcija je betonska barva (Takril), a se bojim, da je podlaga zdaj že preveč fina-gladka in se barva nebo prijela.

Ali mi lahko kdo svetuje iz lastnih izkušenj, ali še bolje, iz stroke? Rad bi dosegel vsaj izgled oz. kvaliteto t.i. zglajenega betona (http://www.floortech.si/industrijski-tl ... ajen-beton)

[Slika: zaglajevanje4.jpg]

Epoksija si nisem mogel privoščiti, enostavno mi je 400€ too much. Garaža ima 40m2.
Prav tako mi je znanec rekel, da mi ga ne priporoča, ker pod ploščo ni narejene hidroizolacije in se bo čez nekaj let začel luščit.
Predvsem je prvo pomembno kaj načrtuješ imeti oz. delati v taki garaži.
Jaz sem svojo opremil z talnim in potem gor pridejo še ploščice v imitaciji lesa, zakaj? ker prvo to bo garaža in za manjša popravila svojega avta in kak projekt nič posebnega drugač pa za shrambo orodja itd. kasneje pa je mišljeno kot Dnevan in manjša spalnica, tako da se kletni del lahko brez težav vseli ker ima vse. Torej ti pa imaš garažo posebej in namensko zadevo, predlagam da ne kompliciraš preveč, mi je pa všeč tista masa ki jo ponavado dajejo kje po firmah in se tudi sveti za tla kot je delavnica ali garaža ok. Sem pa gledal tole premaz od podjetja Chemcolor d.o.o. iz Sevnice "izdelek hydroepoxy".
Ali celo tole http://www.chemcolor.si/industrijski-epoksi-tlak.html
Hej. Hvala za odgovor.
V Garaži bo - garaža. Se pravi avto, mini delavnica za "hišna" popravila, parkirana kosilnica, motor, kolesa, otroške igrače, vrtno orodje.
Nimam ogrevane - imam pa tja potegnjeno eno vejo talnega ogrevanja, če bi kdaj namontiral puhalo.

Saj pravim že zgoraj, želel bi priporočilo "iz prve roke", se pravi na podlagi izkušenj.

Če ne bom danes pogruntal kaj bolj pametnega, grem jutri v Merkur po Takril, pa "bilo kak bilo". Wink
Mislim, da s Takrilom ne bi smelo biti problemov. Površino prej temeljito očisti in naredi predpremaz z emulzijo ali razredčenim Takrilom.
Naredi s čimerkoli važno je da bo vgrajeni materijal udarno odporen na udarce to je najbolj pomembno, kaj bo to v tvojem primeru boš videl sam, predlagam pa da prvo gledaš na materijal šele potem na ceno saj za eno garažico boš pa že reskiral Wink
Osebno bi se poigral s gresploščicami, sicer bi me stalo 3/4 cene epoksija (v tvojem primeru) a sam sem z njimi zadovoljen. Pri kakšnem občasnem grobem delu pa pač zadevo zaščitim s kakšnim pregrinjalom (npr starim toplim podom na azbestni podlagi) ali lesenimi opažnimi ploščami.....
Azbest je strup znebi se ga, žal pa vidim da so še vedno nekatere strehe prekrite z azbestnimi ploščami, toliko o inšpekcijah tam kjer se jih res rabi jih ni, še posebej zato ker je tudi občina marsikatera lastnica takih objektov tudi pri nas.

Kaj pa granitogres? je to za kaj?
Kdo govori o azbestnih ploščah. Seveda je rokovanje z njimi škodljivo.
Topli pod je praktično škodljiv ko odstranjuješ lepljenega ,če ga lomiš itd , je pa kot vezivo katerega naj bi naknadno nadomestila steklena vlakna kot pri dan današnjih valovitkah. Še zavese so imele ustanove zaradi protipožarne varnosti iz azbesta. Pa zopet ne bi bilo več žive duše pol soške doline do Jadrana zaradi Anhovega. Je pa resda škoda ene žrtve preveč. Koliko je zadev, ki so nam danes škodljive pa se jih niti ne zavedamo niti ne bomo sami nikoli zvedeli. Tudi zdravnik ti predpiše zdravila pa ti škodujejo......
Meni granitogres vredu špila v eni garaži že petnajst let v kurilnici pa malo manj. Moraš pa vedet kaj delaš; npr pri dviganju avtomobila.....
Je padla odločitev, kar najbplj enostavna.
Dva sloja Akrila na podlago razredčenega Akrila 1:1.
Pa “bilo šta bilo”. [emoji16]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Že pri utrjevanju betona bi poliral s KEMA proizvodi za zaščito betona in ne bi rabil ne brusiti ne premazovati.
Pa cena?
Akril po vsem vloženem trudu.
Pozanimaj se še o:
http://www.chemcolor.si/industrijski-epoksi-tlak.html
C-Guard EP 270 W in povprašaj po ceni . Kvadratura in pakiranje tudi ustreza tvoji površini brez ostanka.
Edina moteča stvar so trenutne temperaturne razmere glede na tehnični list.
Picas55 to je kar sem pisal že jaz zgoraj Wink
@XxRobertosxX
Saj posredovan link je tudi s tvojega odgovora ...copy paste :wink:
Malo nerodno sem napisal, pa ne gre popravljati.

Seveda Takril, ne Akril. Sem bil res v težki dilemi. Ampak z brušenjem sem dosegel, da je že podlaga res gladka, tudi nakloni (proti sifonu) so mi verjetno uspeli. Pa še žena je zadovoljna. Wink
Hvala vsem za nasvete. Kako bo z obrabo, pa bom sporočil. Wink

Edit: vidim, da je še vprašanje cene.

Najem stroja za brušenje, skupaj z noži in ploščicami - prijateljska kompenzacija.
Elektrika: nimam pojma.
Odvoz cca. 150 l praha - me še čaka.
Takril:2 x 5l po 36 €, s tem da sem cuknil kupon za 5% v Merkurju.
Orodja: nepomembno, 20cm valjček, 10cm valjček, 30mm čopič.
Moje izkušnje s Takrilom: čez čas se obrabi - zdrsa, lepi se na gume, sploh na motor, ki ima mehko pnevmatiko in nekaj časa stoji na istem mestu. Potem se kar odtrga tisti del Takrila in lahko ga vidiš na gumi Smile
Pred premazom je bila podlaga dobro razprašena (posesana, obrisana) in izveden predpremaz z emulzijo, tak da ni problem v tem.

Takril je bolj za neke vertikalne površine, kjer se ne vozi in hodi; za po tleh daj raje kaj bolj obstojnega in seveda dražjega Wink
Gres keramika je verjetno najbolj obstojna, če še imaš višine za to (1cm vsaj).

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »