Nepremičnine > Finančna plat
Osebni stečaj, kako do stanovanjskega kredita

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osebni stečaj, kako do stanovanjskega kredita
Pozdravljeni

Ali je kaka možnost dobiti pri banki stanovanjsko posojilo, tudi, če bi ves dolg
pri stečaju bil poplačan?
V osebni stečaj sem morala, ker sem izgubila takrat službo,sedaj imam redno službo.
Hvala za odgovor.
menim, da je to skoraj misija nemogoce.
v kateri fazi je sicer tvoj osebni stecaj? ko bodo vse obveznosti poplacane - a ti se ostane kaj premozenja za zastavitev?

redna zaposlitev= zaposlitev za nedolocen cas pri "dobremu" delodajalcu?
Jaz osebno ti ne bi posodil.
Banka verjetno ne bo drugače razmišljala.
Razen če daš hipoteko ali dve in/ali močnega poroka.

Podvprašanje, kako to izgleda, da so bili vsi dolgovi poplačani v stečaju?
Ker če so bili res, zakaj sploh stečaj?
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Ja fajn,da si tako pameten.Uživaj, imaš pa ogromno časa, da lahko visiš na računalniku.Slovenček privoščljivi. Zato pa je tako, da so lahko nekateri miljone evrov pokradli pa ne bodo nikdar vrnili.
Delat pojdi.
Ko bo ves dolg v stečaju poplačan poskusi. Prej jaz ne bi niti do bank šel, ker je to praktično misija nemogoče. Upam sicer, da ti rata, ampak realno moraš tudi z vidika banke pogledat.
@gabrijela: jebenti, a bos bankirja, ki bi podvomil v tvojo kreditno sposbnost, tudi napizdila, preden bo dokoncal prvi stavek?
Gabrijela14 Napisal:Ja fajn,da si tako pameten.Uživaj, imaš pa ogromno časa, da lahko visiš na računalniku.Slovenček privoščljivi. Zato pa je tako, da so lahko nekateri miljone evrov pokradli pa ne bodo nikdar vrnili.
Delat pojdi.
Res je. Zato so lahko. Nagrabili pufe in razglasili stečaj, tudi osebni, ker.... Vrnili pa, kolikor se jim je dvignilo. Oz. kolikor niso uspeli zapraviti in poskriti.
Ker ni odgovora, predvidevam, da je bilo tudi v tem primeru tako. Zdaj bi pa še, jaz sem pa žleht! Pa že.

Zame se ne boj. Kar si sposodim, tudi vrnem. In delam tudi. Preko vseh meja. Da se lahko iz mojega dela pokrivajo tudi osebni stečaji.
Fery: dvomim, da so na tem forumu tisti, ki so dobivali milijonske kredite in sli v osebni stecaj.

Gabrijela: ce je stecajni postopek ze zakljucen, potem so upniki poplacani toliko, kot je stecajni upravitelj poravnal iz stecajne mase. Dvomim, da so bili vsi upniki v kaksnem stecaju poplacani 100%, ker to potem ne bi bil stecaj, ampak poravnava obveznosti do vseh upnikov (ali v primeru podjetja, likvidacija in ne stecaj).
Glede na to, da imajo banke podatke (SISBON), je po mojem zelo majhna verjetnost, da ti bodo odobrili kredit....morda v primeru, da imas zelo dobro zavarovanje (ali prvovrstnega poroka); pa se v tem primeru sem zelo skepticen....ker se sedaj bankirji bojijo neplacnikov (in posledicno nelikvidne nepremicnine) kot hudic kriza.
Hmm in kaj hočeš povedati!?
Da je nesprejemljivo, da upnike nategneš za milijone.
In popolnoma dopustno da jih nategneš za ... 100 evrov, 200, jurja, deset!?
Kje boš postavil mejo med poštenim stečajem in nepoštenim?
Res me zanima.

Zakaj bi šel zaradi izgube službe v stečaj? Ponavadi vse počaka, če poveš, da si boš dobil drugo in poizkusil poravnati, kar si si izposodil.
Lahko pa razglasiš stečaj. Neprimerno lažje je začeti iz nule, kot iz minus ... kdo ve koliko.
Več imaš na nepošten način bolj si pošten. Sicer zakaj debata na forumu ,greš tja poveš kaj rabiš ,pa vidiš kako bo.
Citat:Zakaj bi šel zaradi izgube službe v stečaj?
tole lahko cloveka doleti prej kot loto sedmica.
glej npr. cisto banalen primer: najemnina, poloznice, sprotni stroski min. 500€/mesec. pol leta brez sluzbe, pomeni takoj >3k€ v minusu. potem uleti neka sluzba za dobrega minimalca, kjer gre spet vecina za sprotne stroske... in starta spirala pufa na puf, zamudnih obresti, izvrsb, rubezev itd. itd.

ps. pa ne tule zdaj mesat biserov slovenske tranzicije poleg.
Seveda ga doleti, ampak stečaja nihče ne mara.
Še najmanj banke, kar vprašajte jih.

Torej če povzamem, prvič je oseba bila zapufana, izgubila službo in morala v stečaj.
Zdaj je vse drugače, ker ima redno službo, ki jo ne more izgubiti!?

Vedeti moraš nekaj. Vsaka stvar je enkrat prvič. Glavnini ljudi je osebni stečaj nekaj, kar ni iz tega planeta.
Nekaterim pa so to pograbili in uporabili. In kar se Janezek nauči, ...
Zato je za nekoga, ki se je že enkrat na tak način rešil dolgov, zelo verjetno, da se jih bo ponovno, če le malo zaškripa.
Prvič je najtežje, potem gre čedalje lažje.
Hotel sem povedati, da je (bil) napad na Gabrijelo povsem nepotreben, saj ne poznaš njene zgodbe, njene stiske.... in vsekakor je razlika, ali si je kdo nagrabil kredite (ali avanse) ... ali pa je osebni stečaj posledica izgube službe, ali kakšne osebne tragedije...

(Tudi jaz sem izgubil slabih 10k zaradi tega, ker je šel dolžnik v osebni stečaj in vsekakor ne mečem vseh v isti koš.)
Ej, ko bi šel ti z mano na kofe, bi ti povedal, skozi kaj sem jaz šel, naivčina.
Več kot 50 obravnav na sodišču, ne po moji krivdi.
3x na sodišču zaradi groženj s smrtjo.
Izvršbe v zneskih, ki jim ne vidiš vrha. In še in še.
Pa ne jokam po forumih. In rešil sem vse.

Danes obračam sto tisoče evrov letno, brez kakršnegakoli problema.
In ko pridem na banko in prosim, da naj mi vzdignejo limit iz 300 na jurja, ker ne nosim denarja s sabo in nikoli ne veš, se mi režijo v glavo in sprašujejo, če so vsi doma. Kljub temu, da sem imel lani na osebnem računu preko 40k prometa. Nema pa konec. Doživotno, očitno. Ko si enkrat v sistemu... Res pa je, da se mi jebe za limit in ne težim dovolj. Rajši imam več na računu in ga ne rabim.
medo9, seveda obstajajo tudi stečaji, kjer so upniki 100% poplačani. Od velikih, če imam prav v spominu, je to bila KBTriglav.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »