Opremljanje doma > Pohištvo
Katero vzmetnico z žepkastimi vzmetmi?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero vzmetnico z žepkastimi vzmetmi?
o ljubi boh, bolj ko se zanimava, bolj sva zmešana.
ker je vzmetnica iz jyska že tako luknjasta, da bi jo lahko uporabila za skledo, iščeva novo. tokrat sva rekla, da ne bova vzela ravno poceni sr*nja, ker naju je ta jogi iz jyska nekaj naučil. veva samo to, da želiva žepkaste vzmeti. fino. potem pa ugotoviva, da so te lahko klemane, spete, zlepljene skupaj; lahko so v lanenih ali bobmažnih ali kaj že vem katerih Žaklčkih; lahko so večjega premera, potem so micro vzmeti, lahko so sodčkaste...

torej, kateri od načinov pakiranja vzmeti naj bi bil najboljši?

mislila sva, da bo zadeva malo bolj enostavna, tako pa begava od slovenske postelje, do marsena in do biosa in nimava pojma kaj vzet. cenovno so nekje tam tam... je kdo vzel ležišče pri omenjenih treh podjetjih in ni bil zadovoljen?

če ima kdo kakšne izkušnje s temi žepkastimi vzmetmi, bom vesela, če jo bo delil.
v zadnjih 12 letih sem kupil že 4 postelje z žepkastimi od "slovenske postelje" in z vsemi vedno zelo zadovoljen. udobje vrhunsko, obraba vzmeti minimalna, je tiha in ni moteča, ko se obračaš. vedno vzamem mehko vzmetenje, ker mi tako paše. če je kvaliteten jogi, se na mehkem najboljše spi.
nekje srednji rang ponavadi vzamem (ne najcenejšo in ne najdražjo) in jo nato zaradi zaščite nadgradim z nadvložkom iz 2cm spominske pene. sem na eni postelji dal 4cm, pa je bilo preveč okorno za obračanje. lahko sicer kupiš že jogi s peno ali lateksom, vendar mi je tanek nadvložek bolj praktičen, saj ga zamenjaš in podaljšaš življenjsko dobo jogiju.
Menjava na 3 leta? Če res, zakaj?
Tudi lateks podloge niso ravno zastonj za menjavo (zaščito) ...da podaljšaš ''dobo'' jogiju ali žepkastim vzmetem!?
vsi 4 jogiji so še v uporabiSmile

prevod: velika družina

poanta nadvložkov je v higieni. jogi se namreč manj umaže in navleče švica, pršic itd. tanek nadvložek iz spominske pene je dokaj ugoden. kupim jih v ikei ali jysku, ko imajo akcijo.
Ker nadvložek ni spodaj hermetično zaprt, se tudi jogi navleče švica, a z redno menjavo nadvložka nekoliko kasneje. Zato je vseeno potrebna menjava jogija, a ne ravno na 3 leta...

Prva stvar, ki prestreže švic, je kvalitetna vpojna rjuha. Bombaž! Ne neka sintetika, kupljena v akciji v supermarketih. Tako lahko odpade potreba po nadvložku...še snemljiva, pralna prevleka jogija in smo zmagali. Odpade ukvarjanje z nadvložkom. Ne škodi tudi izpostavljanje jogija z odstranjeno prevleko po kak dan na soncu.
nama so pa v slovenski postelji rekli, da ležišče imet tako na soncu ni ravno najboljše... direktna izpostavljenost soncu lahko namreč vpliva na materiale in če to ponavljaš tudi dejansko vpliva...
trenutno tehtava med slovenjsko posteljo in marsen... slo.postelja nama je zelo všeč, sam tista plast latexa na vrhu ne ravno... je sicer sam par cm in je perforiran (to naj bi po besedah prodajalca vplivalo na to, da se latex s časom ne drobi in ima dolgo življenjsko dobo)...
Kvalitetni vzmetnici sonce ne škoduje. Tik pod prevleko naj bo spominska pena. Več ne bi...
magi Napisal:če ima kdo kakšne izkušnje s temi žepkastimi vzmetmi, bom vesela, če jo bo delil.
ena boljših vzmetnic z žepkastimi vzmetmi.....
http://www.lagea.com/vzmetnice-zepkaste-soja-ergo
Midva sva nabavila od Marsena. Ni ravno poceni se pa zdaj kraljevsko spi :wink: .
http://pohistvo.enakupi.com/Zepkasta-vzm...-Ergo.html
Za tako ceno - , se dobi tudi vodna... , na kateri se ''spi kraljevsko''..., pralna prevleka na poljubno ali predpisano obdobje ... Res porabi cca 50 E štorma letno, je pa vse izven vročega poletnega obdobja (sploh pozimi) neprecenljiva nastavljiva toplota postelje + še kaj...
Nisem sicer sprobal žepkastih vzmeti, sem pa lateks, ter dvomim , da z nekaj leti uporabe niso ''žepkaste'' vzmeti posedene podobno lateks ležiščem ?
Seveda pa odvisi kako je uporabnik ''tečen'' oz. prilagodljiv :mrgreen:
vzmeti naj se ne bi deformirale. sicer pa je na vzmetnico tako ali tako minimalno 10 let garancije...
V teh časih je vse, od avtomobilov, pohištva, strojev, pa tudi vzmetnic, zgolj potrošno blago. Časi Meblo jogijev, prevlečenih z blagom iz IBI-ja, so minili...

Po desetih letih je vzmetnica po sodobnih standardih že gnoj...
Midva imava Meblovo vzmetnico in odlično spiva. Jogi ima na eni strani spominsko peno, na drugi pa navadno in nama je bila spominska prevroča - sploh poleti tako, da sva obrnila in spiva na navadni Smile (http://www.salonpohistva.si/jogi-vzmetn ... emory-8824)
Glede samih vzmetnic pa ne vem kako so pakirane skupaj, ubistvu prvič slišim da je toliko različnih Confusedhock: Sem pa imela jogi BIOS PUR-LATEKS TFK (http://www.spalnistudio.si/izdelki/lezi ... lateks_tfk) in sem bila zadovoljna, zamenjala sem ga le ker partnerju ni bil udoben, naj bi bil pretrd. Fajn je, če se jogi prej preizkusi.. sej v trgovini res ne moreš prespati Big Grin , ampak dobiš nek približen občutek, če ti ustreza. Pa sprobajte tako kot zaspite zvečer - ali na boku, ali na trebuhu ali na hrbtu, ker dobiš najbojlši občutek a bo ok ali ne :wink:
Meblo Oaza - zakon.
Žepkaste + juta + lateks. Ko bo potrebna menjava, bi vzel enako ali podobno zadevo.
Mi imamo lineaflex in smo zadovoljni. Je pa res treba iti v trgovino in sprobat, ker so kar razlike med modeli.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »