Splošno > Mnenja in predlogi
Talno gretje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Talno gretje
Pozdravljeni,

ali je ze kdo polagal talno gretje brez sistemskih plosc. V mislih imam 20cm stiroporja, nato armaturno mrezo, ki bo bila za pritrditi cevi za talno gretje, nato pa 5cm tlaki.
Se hecaš?
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Nič narobe,tako se je delal pred leti
S tem bi prisparal okoli 2000€, ker mi ne bi bilo treba kupiti sistemskih plosc.Smile
damjan123 Napisal:Nič narobe,tako se je delal pred leti
nekateri se zdaj delamo tako.
selassie1 Napisal:S tem bi prisparal okoli 2000€, ker mi ne bi bilo treba kupiti sistemskih plosc.Smile
2000€ / 5€/m2 = 400 m2.
Veliko hišo delaš.
Upoštevai moraš še ceno armaturne mreže, ceno parne zapore in precej več dela za polaganje cevi.
plus navadnega stiropora tudi več gre
Zakaj bi potreboval več stiroporja, če cevi polagaš na armaturno mrežo?
vsaj toliko kolikor ga je pod čepi v sistemski plošči. zdaj pa odvisno, katero je mislil kupiti...
Tisti stiropor v sistemski plošči je zelo drag (€/m3), v kalkulaciji zgoraj sem predvidel sistemske plošče brez izolacije.
Mogoče pa od tod taka razlika v ceni, ki jo je naracunal. Seveda če je upošteval, da mora še zmeraj kupiti EPS in da čeprav manj, nekaj stane tudi tista mreža pa material za pritrditi cevi ipd
Sem že parkrat računal.
Razlika je zanemarljiva.
Če delaš na mrežo z aluplastom, na sistemske pa z pe cevmi.
Čakaj,
a ni ravno obratno. Na mrežo PE cevi z vezicami, na sistemske plošče Aluplast cevi, ker bolje držijo obliko.
Ne.
Kaj pa rabiš obliko na sistemskih, če imaš zakajlane cevi?
selassie1 Napisal:Pozdravljeni,

ali je ze kdo polagal talno gretje brez sistemskih plosc. V mislih imam 20cm stiroporja, nato armaturno mrezo, ki bo bila za pritrditi cevi za talno gretje, nato pa 5cm tlaki.
Armaturna mreža je mal tricky. Moraš zelo pazit na ostre dele mreže, pa tudi cev se spodaj ob mreži rahlo deformira, ko jo pohodiš. Ni najboljši sistem. Če bi sam še enkrat delal bi dal sistemske.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »