Opremljanje doma > Ostalo
Pomoč pri hiški za otroke

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoč pri hiški za otroke
Lep pozdrav.
Ker se bomo preselili v novo okolje treba otrokom olajšati zadeve zato se sem odločil za izdelavo otroške hiške.Stala bo prej kot se vselimo.
Zrisal sem si jo na papirju in v sketchUp-u sedaj pa rabim maloo pomoči pri dimenzijah ker mam občutek da bom vse preveč predimenzioniral .

Konstrukcija bi naj bila dimenzij 2x3 metre na stebrih.Hiška bo narejena v škarpo zato bo na enem koncu višina 150cm na nižjem pa cca 50 cm.Sama hiška pa bo mere 2x2 tisti en meter pa je "terasa" kjer bo tobogan,stopnice in "gasilski" drog.(slika pove več).Streha enakopanica,mali naklon.Zgoraj osb plošče in tegola.Višina bi bila od 160cm pa do roba strehe kjer bi bilo cca 180 cm.
Mogoče bi bilo potrebno dodati še dva stebra (tam kjer se hiška začne)da bi jih bilo 6 namesto narisanih 4.
Narisano je osnovno.Nisem risal špirovcev, pa nekaterih podrobnosti.Toliko za predstavo.
Hiško bi obdelal z ladijskim podom ali bruno

[Slika: brez-naslova.jpg]

[Slika: brez-naslova-2.jpg]

[Slika: brez-naslova-3.jpg]

[Slika: brez-naslova-4.jpg]

Debelina glavnih stebrov? jaz sem si zamislil 14x14

Debelina prečnih profilov v "prvi plošči"? 10x8 gor pa deske

Debelina 2. leg za špirovce.? 10x10

Špirovci ? 8x5

Prosim za komentarje
Za začetek en link: http://www.mizarstvo.si/izdelava-lesene ... za-otroke/
Jaz sem jo že izdelal kak teden nazaj, montirala se bo v naslednjih dneh.

Plato je 2x1,8m iz nosilcev 9x9 cm, stebri prav tako, imam malo drugačen koncept kot ti, tako da imam hiško izdelano iz stranic, ki so že gotove (letve 4,5x4,5 in vmes opaž). Steha je 22mm OSB, pokrito s tegolo.

Bom dodal še kakšno sliko, ko bo zmontirano.

Na sliki je en del sestavnih delov :-).

Priložene datoteke
.jpg   hiska.jpg (Velikost: 157,29 KB / Prenosi: 6100)
Kako pa to pričvrstiš na podest in povežeš s ostalimi stranicami?
Z vijaki :-)

Koncept sem povzel po npr... http://www.staskka.com/vrtna-igrala-zuna...-gugalnice

Oziroma po neki podobni hiški, ki sem jo gledal pri kolegu.
Montaža bo verjetno v nedeljo (če bo vreme in čas)...če si prostovoljec za kakšno pomoč....lahko prideš pogledat v živo...kak deci se bo našel...pa kaj za pod zob tudi :-).

LPM
Od kje pa si
Okolica Celja.

Več pod zasebno.

LPM
mlesko14
Plato je 2x1,8m iz nosilcev 9x9 cm, stebri prav tako, imam malo drugačen koncept kot ti, tako da imam hiško izdelano iz stranic, ki so že gotove (letve 4,5x4,5 in vmes opaž). Steha je 22mm OSB, pokrito s tegolo.

Lepo!
Kaj, ne bi bil trud bolj poplačan in vrednost večja, če bi se odločil tudi za leseno kritino iz magari krajnikov,če že ne skodel. :mrgreen:
:-)

Tudi stebri bi lahko bili tesani na roke...mam doma kozolec letnik 1890....ampak... kak je je :-) Vsakega nekaj.

Upam da v nedeljo zmontiram in dodam slike, pol pa komentirajte :-)

LPM
zdaj če ste že pokomentirali vse ostalo bi jaz rekla še nekaj na videz. Izgleda kot zajčnik oprosti Big Grin Od mleškota je očem veliko bolj prijazna, verjetno tudi otrokom bližje saj je kot hišica iz pravljice. Tvoja je pa kot zajčnik. Sicer če je vam všeč je super, ampak recimo za premislit.
No, meni je pa kar všeč - lesena izvedba ali pa risba je velika vizualna razlika.

Mojsa: jaz sem mali, debel, plešast, kosmat,grd, pa imam doma vsaj dve ženščini, ki me 'trpita'...
Tole je nastalo po delovni nedelji :-)

Ni kompet...je pa že kar daleč.

Priložene datoteke
.jpg   bajtica 2.jpg (Velikost: 202,05 KB / Prenosi: 5664)
super
Kakšne dimenzije imaš stebre pod podestom?
9x9 cm, tudi podest je iz enakih dimenzij. Mere podesta so 200x180 cm.

LPM
Še kakšen plezalna stena z oprimki, gasilski drog, plezalna vrv ali mreža pa je funkcionalni
del končan. Če so pri hiši še peskovničarji, pa še pokrit peskovnik pod hiško.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »