Kar naredi dom > Sobne rastline in dekoracija
Domača vzgoja ananasa :)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domača vzgoja ananasa :)
Takole, ker nisem nikjer zasledil da bi komu doma zrasel in dozorel ananas, prilagam fotko enega izmed mojih. Smile
Če potrebuje kdo kakšen nasvet sem navoljo.

O fotki pa samo na hitro, gre za rastlino v tretjem letu starosti, pozimi je v ogrevanem zimskem vrtu, temperature nihajo od 15 do 40 stopinj, odvisno od sončka Smile Poleti so ananasi zunaj na soncu, včasih jih zalijem vsak drugi dan, kdaj pa mine kakšen teden ker pač pozabim. So precej nezahtevne rastline in seveda vzgojene iz ananasov iz Spara in Mercatorja.

Priložene datoteke
.jpg   Ananas.jpg (Velikost: 79,7 KB / Prenosi: 19780)
Mogoče poveš kako si ga posadil...si posadil cel ananas...si odrezal zgornji del (liste in en del mesa)...?!

Sem že poizkušal pa mi še nikoli ni uspelo.
Ni problema Smile

Ananas odrežeš med samim sadežem in listi. Naj ne bo mesa, spodnjih nekaj listov se odstrani. Nato dam jaz v kozarec od kumaric v katerega do vrha natočim vodo. Listov je toliko da zgornji rob kozarca drži ananas. Spodnji del naj bo kakšen mm ali 2 v vodi. Sam uporabim deževnico iz navade Smile. Vodo nato zamenjaš vsak dan ali na dva dni. Kmalu - teden dva - vidiš male zasevke korenin, eni prakticirajo da zrastejo večje korenine in potem posadijo v zemljo. No jaz nisem med njimi. Posadim ko vidim kakšno koreninico mikroskopske velikosti Smile
Večina ananasov jih ima že ob nakupu med spodnjimi listi. Smile

Če komu ne uspe vzgojit ananasa, mu ga lahko jaz, v zameno pa mi da ananas, da ga vzgjim se za koga drugega Smile
natočiš do vrha vodo... potem pa našišeš, da naj bo spodnji del le kak mm ali dva v vodi - to ne gre skupaj... ? koliko časa traja, da zrastejo koreninice?
Zakon!! Jaz sem ga lani posadil, mislim da po enaki metodi, ampak sem potrgal ene 5 spodnjih nadrtropij listov, pa sem vmes že imel ene pol cm dolge nastavke koreninic. Sem ga samo postavil v zemljo in po nekaj tednih je začel rasti.

Evo receptura Smile
http://www.youtube.com/watch?v=Y1klxRnjZOI

Sam imam zelo malo sonca na oknu, pa še slaba okna, tako da ga po moje malo zebe Smile

@SloCop
Si prav razlagam, da si ga torej posadil enkrat 2010? Najbrž poleti/jeseni.
Ker tudi mene mika vzgojiti ananas me zanima v kakšno zemljo jih posajate.
vmalhar Napisal:Zakon!! Jaz sem ga lani posadil, mislim da po enaki metodi, ampak sem potrgal ene 5 spodnjih nadrtropij listov, pa sem vmes že imel ene pol cm dolge nastavke koreninic. Sem ga samo postavil v zemljo in po nekaj tednih je začel rasti.

Evo receptura Smile

Sam imam zelo malo sonca na oknu, pa še slaba okna, tako da ga po moje malo zebe Smile
V videu spusti opravila z lončkom in vodo, posadi direktno v lončnico. Verjetno ima že dovolj razvite koreninice.
magi Napisal:natočiš do vrha vodo... potem pa našišeš, da naj bo spodnji del le kak mm ali dva v vodi - to ne gre skupaj... ? koliko časa traja, da zrastejo koreninice?

ja no, natočiš do vrha vodo potem pa pač poskrbiš da jo je toliko da je spodnji del kakšen mm ali dva v vodi. Jo pač odtočiš stran. Kot napisano eni ananasi jih imajo že v trgovini, drugi pa rabijo teden, dva.
smrekca Napisal:
vmalhar Napisal:Zakon!! Jaz sem ga lani posadil, mislim da po enaki metodi, ampak sem potrgal ene 5 spodnjih nadrtropij listov, pa sem vmes že imel ene pol cm dolge nastavke koreninic. Sem ga samo postavil v zemljo in po nekaj tednih je začel rasti.

Evo receptura Smile

V videu spusti opravila z lončkom in vodo, posadi direktno v lončnico. Verjetno ima že dovolj razvite koreninice.

Ta način se tudi obnese samo je tisti z vodo bolj zanesljiv, ker vidiš kdaj ima korenine. Tega je pač odrezal in posadil, kaj se dogaja v zemlji pa ne vidiš :/. Lahko ti zgnije, čeprav kot rečeno meni rata na oba načina, je pa z vodo bolj ziheraški.

Evo receptura Smile

@SloCop
Si prav razlagam, da si ga torej posadil enkrat 2010? Najbrž poleti/jeseni.

Mislim da 2010 ja, saj jih imam več drugače Smile Kot zanimivost pa se lahko pohvalim tudi z bananami ki so mi zrasle v šopih Smile Samo mi niso dozorele, računam da mi bo uspelo banano vzgojit - sadež, v roku 2-3 leta in to zunaj, brez da bi palmo pospralvjal v hišo Smile Če koga zanimajo fotke dolenjske banane ki rodi lahko nalepim Smile

Aja glede ananasa in zemlje, navadna zemlja za rože, nič niso zahtevni preveč Smile. Glede okenske police... prostor mora imet da raste, bom ob priliki mojega pofotkal še enkrat da vidiš kolikšno je to. Je velika rastlina to... v malem lončku ne bo sadeža. Ko bo zunaj tako toplo da ponoči ne gre pod 10, ga posadi v velik lonec in direkt na sonce. Ne boš verjel kako bo hvaležen.
Ali lahko napises postopek za banano?

Hvala
Uf, banano pa lahko prideš po mladičko.
Nevem kako se, če sploh kako vzgoji banano iz smena recimo.
To jo kupiš v trgovini in palmica dela sama mladičke - suckerje Smile, ki jih nato presadiš. Iz ene kupljene v 2011 jih je danes 6. 2 miniaturne, ena je tolikšna kot originalna dve pa so par deset cm.
Slike za banano...
slocop - koliko časa pa ananas raste, da obrodi? a potem ananas odmre, ko vzameš sadež dol ali spet obrodi (čez čas)? a je ananas kaj boljšega okusa kot tisti iz trgovine? :-D

napiši še kaj o bananah, prosim :-) moj oče je v tropih jedel banane, je rekel, da se sploh ne morejo primerjat s temi iz trgovine, že barva sadeža je drugačna.
Banan imaš veliko vrst, mi poznamo le eno (sladko) sorto.
V tropih pa je to vsesplošna jed, nadomešča tudi meso in kruh.
Če te zanima več Arrow http://flavorsofbrazil.blogspot.com/2011...eties.html

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »