Gradnja in obnova > Napeljave
DSC alarm

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DSC alarm
Bi mi ga kdo znal sprogramirat?
Imeli bomo 10 senzorjev in 2 tipkovnici.
Centralo, mogoče še dimni senzor,...itd
Saj bi sam pa se bom predolgo zafrkaval.
thanks..
jaz...
Če imaš voljo do samoučenja ti razložim 4 free, programirat pa tega ne gre več.
Potem so vedno klici, a lahko to, a lahko tisto in tretje...
There is no such ting as free lunch ;-)

Kdo ti bo pa vezal?
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Vezava se zdi preproste in sem jo mislil sam.
ampak...bomo videli..
Je, je... ko jih narediš vsaj ene 5 :-)

A ti gre skozi "en senzor=ena cona" ali boš kaj telovadil?
Priporočam tudi magnetek na vrata; poceni, pa prav pride za nočni režim.
Vezava na kakšno el. klučavnico? Diodo za signaliziranje?
Vezava sistema DSC je več kot preprosta, saj obstaja priročnik z vsemi slikami za vezavo posameznih elementov in ga lahko najdete na http://www.mobicom.si/priklop-elementov-...a/139.html in mislim, da si lahko z njeno pomočjo in malo volje sistem vsak vgradi sam. Tudi programiranje, če nekdo razloži logiko prehoda med posameznimi programskimi polji ni problematično.....
Tudi sam imam v stanuvanju vgrajen alaram DSC PC1616. Poleg je samo LED tipkovnica oznaka je nekaj1555. Ker ni nobenega zaslona in ker me je že sosed opozoril, da nnjemu ni uspelo, se nekaj časa nisem ukvarjal z njim (preprosto je bila varovalka za alarm izključena).
Prejšnji teden pa sem prebiral to temo. Zdownloadal sem si neka navodila in se včeraj lotil spoznavanja z alarmom. Dokaj hitro mi je uspelo, da sem usposobil alarm do te mere, da sem ga vklopil z Master code, ga sprožil in ugasnil. Skartka vse bistvene funkcionalnosti.
Trenutno pa se mi porajata dve vprašanji:
1. Poleg zelene lučke Ready mi ves čas gori rumena lučka System. Kaj naj bi to pomenilo?
2. Kako se spreminja kode? Za začetek bi rad najprej spremenil master code?

Hvala za vaše odgovore ter lp.
Lucka system ponavadi javlja neko napako, lahko jo izklopis tako, da se enkrat vklopis in nato izklopis alarm (ce ostaja prizgana je nekje napaka).
A kabel za programiranje imas ? Ce ja je spreminjanje parametrov preko aplikacija pis of kejk, drugace pa pejn in di es Wink
Spoštujte uporabnike portala | Opišite svoj problem čim bolj natančno - vključno z naslovom | Preden postavite vprašanje uporabite ISKALNIK | Pišite v slovenščini; KRIČANJE ni dovoljeno | Komercialno oglaševanje ni dovoljeno
Katera napaka - pritisni [*] [2] in ti posvetijo določene diode.
Kaj je napaka preberi navodila.

Programiranje gesel - preberi navodila. Če mi spomin dobro služi je
[*] [8] [master geslo]
[št. gesla] [novo geslo]
[št. gesla] [novo geslo]
...
[št. gesla] [novo geslo]
[#]

Št. gesla je dvomestna številka; master geslo je 01.
Torej samo sprememba master gesla:
[*] [8] [1234] [01] [4321] [#]
@Ericssson kje pa bi lahko nabavil kabel in program za dsc pc1864
Program si "skineš" z neta - je na DSCjevi spletni strani (je zastonj - DLS2002), za kabel (PC-Link)pa povprašaj na Mobicom ali podobne ali pa ceneje preko ebay-a
Edit: lahko pa si ga narediš sam -> http://www.diysecurityforum.com/index.php?topic=21076.0
Spoštujte uporabnike portala | Opišite svoj problem čim bolj natančno - vključno z naslovom | Preden postavite vprašanje uporabite ISKALNIK | Pišite v slovenščini; KRIČANJE ni dovoljeno | Komercialno oglaševanje ni dovoljeno
Hvala Idea Big Grin
Kar se tiče navodil za uporabo DSC, se lahko najdejo tukaj, http://www.mobicom.si/navodila-za-uporabo/160.html, praktično enaka za stare in nove centrale, programiranje gesel pa gre z *5, glavno geslo pa je na pozicijao 40.
Da malo pogrejem staro juho. V tem času se zanimam za alarmni sistem s centralo DSC PC1616, GSM modulom, 6 senzorjev in vse kar sodi zraven kompletu, ki ga ponujajo v trgovini. Zanimajo me izkušnje tistih ki to centralo imajo, Kakšni so problemi pri programiranju in podobno. Vsak nasvet in koristna informacija je dobrodošla.
drago, sicer pozen odgovor, ampak je vse okrog te centrale, vezave in programiranja pis of kejk... če veš za kaj se gre Wink za pomoč imaš zgoraj link z navodili za priklop... če imaš še kabel za povezavo na PC pa si zmagal Smile
težav s to "mašino" praktično ni...

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »