Gradnja in obnova > Energijski viri
TČ Zubadan + Ecodan

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TČ Zubadan + Ecodan
Je morda komu jasno, kako se izklopi ogrevalni sistem pri Tč ZUBADAN ECODAN oz. kako deluje logika delovanja v prehodnem obdobju. Meni se poleti čez noč, ko pade zunanja temp. na 15st.C, ogrevalni sistem zažene kljub temu, da je v prostoru višja temp kot željena, v urniku pa nastavljen izklop preko celega dne.
aditiviranje Napisal:Je morda komu jasno, kako se izklopi ogrevalni sistem pri Tč ZUBADAN ECODAN oz. kako deluje logika delovanja v prehodnem obdobju. Meni se poleti čez noč, ko pade zunanja temp. na 15st.C, ogrevalni sistem zažene kljub temu, da je v prostoru višja temp kot željena, v urniku pa nastavljen izklop preko celega dne.

Ecodan ima malo čuden grafični vmesnik ko nastavljaš urnik. Preveri kdaj je on/off, belo/modro....da nimaš slučajno nastavljen urnik ravno obratno. Če se ne motim je belo on, modro off. Kar je okoli prehodnega obdobja mislim, nisem pa siguren poglej "turn off summer mode"....oz. spremeni vrednost "temperature for house heating" lp DV.
V koledarju imam modro obarvano premico čez cel dan, tako da po tej logiki ne bi smela TČ sploh delati in še v meniju delaj po urniku vklopljeno.
In kako bi naj po tvojem razumevanju delovanja regulacije bilo nastavljeno
"temp turn off summer mode" NO
"temperature for house heat" 15
"direct temp. for house heat" 5
"control time for house heat" 2 uri?
Tudi jaz imam podobne probleme z ZUBADANOM. Vsak kitajček bi ga bolje sprogramiral...Najbolj žalostno pa je, da tudi zastopnik ne ve zakaj se gre...
Ali je problem v Ecodanu ali Zubadanu?

Lp
Brzi
Kolikor je meni jasno, je problem v BORO-tu oz. ECODAN. Program je očitno slabo napisan in ni usklajen z zunanjo enoto ECODAN.
Kolikor vem uporabniki z Mitsubishi nimajo težav. Počakati bo očitno potrebno na novo verzijo programskega paketa proizvajalca.
Vseeno pa sprašujem, dokler ne pride na trg nova verzija programa, ali kdo razume logiko regulacije za prehodno obdobje (prehod zime v poletje) oz. kdaj se vklopi/izklopi ogrevanje za talno gretje glede na notranjo in zunanjo temperaturo. Ostane še vprašanje kaj pomenijo parametri iz prejšnjega vprašanja.
Pri nastavitvi Turn summer mode "ON" se v primeru, da zunanja temp. pade pod nastavljeno (min. = 15°C) vklopi obtočna črpalka in ne ogrevanje. Ogrevanje (zunanja enota) se vklopi, ko pride do potrebe po ogrevanju (ogrevalna krivulja, željena sobna temp.,...).
Menim, da ogrevanje lahko povsem izklopiš v MANUAL MODE. Ne vem pa kako je takrat z ogrevanjem sanitarene vode. Moram poizkusiti.

LP
pimp Napisal:Najbolj žalostno pa je, da tudi zastopnik ne ve zakaj se gre...

ce je to res- vedno bolj verjamem, da so TC samo marketinska fora...
Čez zunanjo enoto za enkrat nimam pripomb, notranja ECODAN pa je u k....
kontakt Napisal:
pimp Napisal:Najbolj žalostno pa je, da tudi zastopnik ne ve zakaj se gre...

ce je to res- vedno bolj verjamem, da so TC samo marketinska fora...

To je tako kot, da prodajalec nekih avtomobilov ne bi znal povedati kako se regulira klima avtomobila in bi na podlagi tega nekdo rekel, da vedno bolj verjame, da so avtomobili samo marketinška fora... :roll:

Sicer pa vsak ve zakaj se gre.
Da se nekam pride... :mrgreen:
TURN OFF SUMMER MODE?
NO
SAVE
OK
ali
TURN ON SUMMER MODE?
YES
SAVE
OK
vedno je potrebno po spremembi zadevo potrditi. Drugače ne velja.
To je to.
Je pa res, da so te logike barv oznak na prikazovalniku malo na glavo postavljene pri teh švedih.
http://www.telmos.si - enostavne rešitve so vedno najboljše!
telmos Napisal:TURN OFF SUMMER MODE?
NO
SAVE
OK
ali
TURN ON SUMMER MODE?
YES
SAVE
OK
vedno je potrebno po spremembi zadevo potrditi. Drugače ne velja.
To je to.
Je pa res, da so te logike barv oznak na prikazovalniku malo na glavo postavljene pri teh švedih.

Dokler temp. ne pade pod nastvljenih npr. 15°C.
Takrat se vklopi obtočna črpalka, da tipala lahko zaznajo temp. vode v ogrevalnem krogu in po potrebi sprožijo ogrevanje.
V bistvu bi lahko imel celo leto izklopljen summer mode. Samo v tem primeru bi se nad 15°C zunanje temperature ogrevanje ustavilo. Lahko bi pa to temp. mejo dvignil (do 25°C).

Skratka razpon 15-25°C je neprimeren. Moral bi biti vsaj 10-xx°C, ker poleti ponoči zun. temp. pade °tudi krepko pod 10°C. Ob dobri akumulaciji hiše in visoki dnevni zunanji temperaturi pa ogrevanja seveda ne potrebuješ.

Vse skupaj lahko rešiš z nastavitvijo "time schedule-a" ampak pod 15°C zunanje temp. ti bo obtočna črpalka še vedno delovala.

LP
visevipava Napisal:
aditiviranje Napisal:Je morda komu jasno, kako se izklopi ogrevalni sistem pri Tč ZUBADAN ECODAN oz. kako deluje logika delovanja v prehodnem obdobju. Meni se poleti čez noč, ko pade zunanja temp. na 15st.C, ogrevalni sistem zažene kljub temu, da je v prostoru višja temp kot željena, v urniku pa nastavljen izklop preko celega dne.

Ecodan ima malo čuden grafični vmesnik ko nastavljaš urnik. Preveri kdaj je on/off, belo/modro....da nimaš slučajno nastavljen urnik ravno obratno. Če se ne motim je belo on, modro off. Kar je okoli prehodnega obdobja mislim, nisem pa siguren poglej "turn off summer mode"....oz. spremeni vrednost "temperature for house heating" lp DV.

Živ!
Popravek:Modro je delovanje,belo je mirovanje.
Gretje sem naštimal tako de sem zmanjšal temperaturo:
Heat->Radiator heat->Room sensor na 10 in Influence room sensor na 10
Tako se mi radijatorji ne grejejo ampak (ne vem še zakaj) dela samo ww pumpa

Lep Pozdrav
MP
Ratalo mi je ugasnit ww pumpo,upam da bo tudi ostala ugasnjena ponoči.
A bi bil kakšen lastnik TČ Zubadan iz LJ ali okolice pripravljen demonstrirati glasnost zunanje enote? Razmišljam o nakupu, pa si zelo težko predstavljam koliko glasna je tista škatla.

Skok na forum:

Zadnje novice