Kar naredi dom > Vrt in okolica
Prva košnja nove trave

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva košnja nove trave
Zanima me kdaj in na kakšen način izvesti prvo košnjo nove trave?
Trava trenutno lepo raste in je visoke cca. 5 cm.
Pri kateri višini izvesti prvo košnjo?
Kateri način košnje izbrati (izmet, s košem ali mulčenje)?
Za košnjo trave res ne rabiš "doktorske disertacije". Lahko jo kosiš vsake 3 dni ali pa vsakih 14 dni, kakor ti paše...
RTFM. Mi smo ravno posejali, pa se spomnim, da je na škatli pisalo, da naj bo pred prvo košnjo viskoa vsaj 8cm in da naj bo prva košnja na ne nižje od 5cm. Več se pa itak ne spomnim ;-)
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Nebomgabiksal Napisal:RTFM. Mi smo ravno posejali, pa se spomnim, da je na škatli pisalo, da naj bo pred prvo košnjo viskoa vsaj 8cm in da naj bo prva košnja na ne nižje od 5cm. Več se pa itak ne spomnim ;-)
Toliko o nasvetih!
Jebi ga, danes si ti na vrsti.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Drugače pa ja, okrog 10 cm za prvo košnjo, ker se mora koreninski sistem malo razrasti
ja...kolikor jaz vem jo kosiš pri 10cm, en dan prej ša jo z lahkim- praznim valjarjem povaljaš da se korenine malo bolje primejo. kosiš na ~6 cm
Če hočeš po knjigi živet kot mestni fant Smile potem jo najprej prezrači,nato vrži kremenev pesek,zatem mešanico trave in pšenice,nato povaljaj,nato vrži gnojilo recimo bio organik in nato košnja enkrat na teden...

Več boš kosil manj bo širokolistnega plevela,lepša bo travica...

Pa da ne pozabiš na ljubezen brez tega pa ne raseSmile
roker31 Napisal:Za košnjo trave res ne rabiš "doktorske disertacije". Lahko jo kosiš vsake 3 dni ali pa vsakih 14 dni, kakor ti paše...
Se strinjam, da za košnjo ne potrebuješ doktorata. Kosil bom ko se mi bo zdelo potrebno.

TADO Napisal:Če hočeš po knjigi živet kot mestni fant Smile potem jo najprej prezrači,nato vrži kremenev pesek,zatem mešanico trave in pšenice,nato povaljaj,nato vrži gnojilo recimo bio organik in nato košnja enkrat na teden...

Več boš kosil manj bo širokolistnega plevela,lepša bo travica...

Pa da ne pozabiš na ljubezen brez tega pa ne raseSmile

Živim na deželi v neposredni bližini velikih lepo cvetočih travnikov, zato na dvorišču ne pričakujem izgleda golf igrišča. Zasejano imam eno izmed cenejših trav.

Moje vprašanje se je nanašalo le na na prvo košnjo novo zasejane trave.
Prvo košnjo nove trave pa jo pusti na 10 cm da zrase in si naredi podlago...
Potem pa enkrat na teden...
mi lahko poveste, koliko škode se je naredilo, ker je mož prvo košnjo naredil na 2-3cm? NI razmišljal in je pozabil, da bi moral pustiti višje.... :? . Kolikor berem, se oslabi koreninski sistem, kaj pa se naredi v najslabšem primeru?
Alea iacta est
Ma daj no, zdaj pa že krepko pretiravaš!
Kakšne škode? Denarne? Psihične?
Trave se ne kosi dokler je majhna, ker nima utrjenih korenin in jo lahko populiš ven. Vse ostalo je oslarija. Če še lepo čepi na svojem mestu, je naredil kvečjemu dobro, ker bo šla zdaj tudi v širino, ne samo v višino in bo bolj bujna.
Ne vem pa, kdo kosi pri dveh do treh centimetrih, na toliko se jo namreč pokosi.
fery, mal ustavi konje, ok...

bila je visoka 10-12cm, pa jo je pokosil tako nizko. In ne, ni spuljena, pravzaprav zgleda fino poravnana.
Alea iacta est
neika Napisal:fery, mal ustavi konje, ok...

bila je visoka 10-12cm, pa jo je pokosil tako nizko. In ne, ni spuljena, pravzaprav zgleda fino poravnana.

Neika, mislim, da ti je odgovoril:

fery Napisal:... je naredil kvečjemu dobro, ker bo šla zdaj tudi v širino, ne samo v višino in bo bolj bujna...

sploh pa sedaj, ko ni več vročine.

LP, Ivo
Nesporazum!!!
Mislil sem, da je naredil prvo košnjo, ko je zrasla na 2 - 3 cm.
Naša je že grda kot ... ne vem kaj, grda pač. Pa se ne sekiramo kaj dosti.
Kosili smo pa že ene petkrat od julija do zdaj. Jo pa ne merimo. Niti ko kosimo, niti ko je pokošena.
Si bom sposodil temo. Kaj pa gnojenje v tem času pride v poštev? Če ja potem kakšno gnojilo vržemo?

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »