Gradnja in obnova > Energijski viri
Drva (cene, spravilo, po žledu,...)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drva (cene, spravilo, po žledu,...)
Sezona ogrevanja je tukaj.
Zanima me kakšne so kaj cene za bukova drva razžagana na 3 kose ( dolžina cca 33cm ) iz enega metra. Cena me zanima posebej brez dostave in tudi z dostavo do 15 km.
tudi mene ...
dostavo od kje ?

Smile

Drugač ne vem zakaj ste tako selektivni, ko pa je hrast če je suh energisko boljši od bukve Smile

http://www.aure.gov.si/eknjiznica/les-v ... e_BGEF.pdf

l.p. Jože
Mislim, da boste pravilen odgovor dobili na naslov: http://www.zamet.si/6.0.html
Malo sem brskal po medmrežju in našel kar nekaj oglasov za bukova drva. Nekateri oglasi so sicer že pretekli, vendar so praviloma opremljeni s telefonskimi številkami.
Zanimivo je, da je tudi nekaj oglasov za gabrova drva pri istih ponudnikih, cena pa je praviloma enaka bukovim. Če gre za beli gaber, ima le ta 10 % večjo kurilno vrednost kot bukev, če gre za črni gaber, pa še precej več. Ne beli ne črni gaber ne vsebujeta tanina kot hrast ali kostanj in gorita enako kvalitetno kot bukev.
Iz tega sledi, da se bolj splača kupiti gabrova drva, če je cena enaka.
Meni je sosedov kmet omenil, da jih prodaja za 55 EUR po metru. Ne vem pa je prevoz vključen v ceno.

Lp
Brzi
V kamni gorici so po 50 eur, če ti jih pa razžagajo pa je še 5 eur zarven..

Prevoz je pa odvisno kolk je daleč,..uro traktorja je 25 eur..
Jaz sem jih pred 14 dnevi kupil 20m3 iz okolice kamnika. Razrezane na 3 in s prevozom so me prišle 1300 EUR. Ko sem jih zložil jih je bilo 13m3.
torej 100EUR na čisti m3.
Drva so suha in precej grčasta.
Potem sem jih naročil še 5m3 pre enem od BAU*. Cena 80EUR/m3 +23EUR prevoz. jaz sem imel še bon za 15% popusta.Prevoz je odvisen od dolžine (15km) in količine (nad 2) drv. Do 2 kubika pripeljejo s kombijem in bi bilo 9 EUR.
Pripeljana drva so bila v sredi plesniva, ker so zložena čisto skupaj. Samo eden je bil poln, ostali so manjkali 5cm. Palete so večinoma bukove, 2-3 kosa sta smreke. Deske se ne štejejo v količino, tako da je paleta širša in višja od 1m. 1m X 1m X 1m so dimenzije drv. Je pa iz bukovih desk (3 in 6cm) težko pulit žeblje. So pa v sredino skrili tudi ostanke žaganih desk - tako bukovih kot smrekovih.

Z zlaganjem imaš dela v obeh primerih: če ti strese kmet prikolico, ali če moraš dati na razen plesniva drva. Na pogled so sveža slovenska drva res lepša od uvoženih bosanskih, ampak po moje ne za 1/3.

Jaz bom naslednjič probal še pri kakem drugem Bau, merkur obi-ju itd, ker se mi vseeno zdi cenovno ugodnejše.

Najbolje je, če imaš svoj gozd in svoja drva, sicer se ti pri takih cenah bolj splača ELKO. Vsaj zlagat, pokrivat, sekat, prekladat, kurit ti ni treba. Razen, če je tvoje delo vredno 0 EUR.
Izgleda da je razžagano cena 55 € + prevoz 25€ ura. Hvala za informacije in izkušnje.

Drva uporabljam samo za ambient ogrevanju v kaminu.
Ta teden dobim lesne ostanke, izključno suhe bukove, preverjeno lepi kosi 5m2 za 150 EUR.
Mislim da bo dovolj za 3 mesece uplinjanja.
gape Napisal:Mislim da bo dovolj za 3 mesece uplinjanja.

Uplinjanja?
Ja, a veš una peč k na dol gori pa to.
antonm Napisal:Mislim, da boste pravilen odgovor dobili na naslov: http://www.zamet.si/6.0.html
Tako je. Solidna firma, ki me je že marsikdaj rešila iz zagat.
Ravno zdaj zlagam drva, ki so mi jih pripeljali. 50€/m3.
Beton je za pridne, les za pametne.
klavir Napisal:Ravno zdaj zlagam drva, ki so mi jih pripeljali. 50€/m3.

Kaki pa bo zaslužek za zlaganje ?
:twisted:
FranciZ!

Ja drva pa verjetno moraš zložiti nekam, da se še naprej sušijo in jih imaš pri roki za kurajvo, pa še če jih lepo zložiš so lahko za popestritev izgleda hiše.

Če pa vse gledaš skozi denar potem je pa res kriza.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »