Opremljanje doma > Kuhinjska oprema
Sifoni PUŠČAJO!!!

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sifoni PUŠČAJO!!!
Lep pozdrav vsem!

Imam vprašanje glede sifonov. Ravnokar smo prenovili kopalnico in zamenjali kad ter lijak, hkrati s tem pa tudi sifona (LIV: sifon in odlivno prelivna garnitura za kadi "Automatic" ter sifon za umivalnike - art. 49012).

na veliko začudenje so z obema sifonoma težave, me pa zanima, če ima kdo kakšen predlog, kako zadevo najlažje usposobiti?!?

in v čem je težava?
pri sifonu za umivalnik manjka (po mojem mnenju) tesnilo, ki pride na zgornjo stran umivalnika - med umivalnik in kovinsko ploščico. Priloženo je namreč le eno tesnilo. najprej sem mislila, da tesnilo pač manjka, vendar se je izkazalo, da je problem v tem, da tudi v skici sifona tesnilo ni predvideno. meni pa sedaj ni jasno, kako v primeru, da odtok zapreš s čepom, voda ostane v umivalniku, če med kovino in umivalnikom ni ničesar?!?

pri sifonu za kad je problem še večji: pri zgornjem izlivu namreč voda pušča (pod kad) - kljub tesnilu! zadeva je "zategnjena" do konca, pa vendar nič ne pomaga. sedaj pa mi ni jasno, v čem je problem? slaba kvaliteta livovih sifonov, slaba kvaliteta priloženega tesnila (npr. pretrdo tesnilo???), pretanka stena kadi (kad je nova; kolpina)??? ali dejstvo, da je stranica kadi ukrivljena???

bom sicer poklicala na liv in v kolpo, vendar me vseeno zanima, če ima kdo s katerim od teh sifonov že kaj izkušenj in kakšne.

za nasvete in ideje se priporočam!

nina

aja, naj še povem, da bi se želeli izogniti improviziranemu silikoniranju...
pripis:

no, lahko dodam, da so v kolpi pojasnili, da je potrebno zgornji izliv silikonirati, medtem ko v livu trdijo, da je sifon namenjen montaži brez silikoniranja - samo s privitjem! vendar pozor: sifoni so namenjeni kadem z ravnimi in ne z ukrivljenimi stranicami :roll: :?: :!: :?: (le zakaj to ne piše na embalaži???)

ker kadi z ukrivljenimi ni :?: :!: :?:

mislim, svašta... in to leta 2005... :evil:

zgodba z umivalniškim sifonom je podobna: "ni mišljeno, da bi tesnil iz zgornje strani", ampak samo iz spodnje! mi ni jasno, zakaj je sifonu priložen potem čep, če vode v umivalniku itak ne moreš zadržati?

no, pa da ne bom samo kritizirala, bi postavila še vprašanje:

ali kdo ve, kje bi se dalo dobiti vsaj 8cm širok gumijast ali silikonski trak. debeline tam cca dober 1 cm, mehak - ki se enostavno stisne, iz katerega bi izrezala novo tesnilo, ki bi bilo bolj prilagodljivo oblinam moje kadi?!?
Uporabi steklarski kit (pakiran kot salama :lol: ).Kit enostavno naneseš na robove (kot plastelin) in priviješ mrežico odtoka.Odvečni kit pa odstraniš.Lahko pa uporabiš tudi slilikon v tubi,vendar glej da ne bo na acetatni osnovi,mora biti brezkislinski.

lp Mare
Can we fix it?________Yes we can!
mare, hvala za odgovor!

sicer sem ravnokar dobila odgovor iz liva (no, vsaj prijazni so, če drugega ne). bodo poslali novo - debelejše tesnilo, sicer bolj trdo (v kar sicer nisem povsem prepričana). so rekli, da je problem pri kolpini kadi, ker ni dovolj gladka okrog samega izliva. če bi kdo vprašal mene, bi moralo tesnilo bit pač mehkejše - bolj prilagodljivo in npr. silikonsko.

glede umivalnika so mi povedali, da je pravilno uporabiti "trajno elastični kit" (in da to mojstri že vejo, kaj je potrebno uporabiti - hja, in jaz bom mojstra klicala za en sifon namontirat???). kar bi pomenilo, da silikon oz. steklarskim kitom sicer lahko uporabiš, ni pa po pravilih.

no, samo toliko, sem rekla, da bom napisala - če se bo še kdo kdaj našel v podobni zagati...
Anonymous Napisal:mare, hvala za odgovor!

sicer sem ravnokar dobila odgovor iz liva (no, vsaj prijazni so, če drugega ne). bodo poslali novo - debelejše tesnilo, sicer bolj trdo (v kar sicer nisem povsem prepričana). so rekli, da je problem pri kolpini kadi, ker ni dovolj gladka okrog samega izliva. če bi kdo vprašal mene, bi moralo tesnilo bit pač mehkejše - bolj prilagodljivo in npr. silikonsko.

glede umivalnika so mi povedali, da je pravilno uporabiti "trajno elastični kit" (in da to mojstri že vejo, kaj je potrebno uporabiti - hja, in jaz bom mojstra klicala za en sifon namontirat???). kar bi pomenilo, da silikon oz. steklarskim kitom sicer lahko uporabiš, ni pa po pravilih.

no, samo toliko, sem rekla, da bom napisala - če se bo še kdo kdaj našel v podobni zagati...

Ja v teoriji je vse dobro,ker šparajo na vseh področjih.V praksi pa ni vse idealno.Silikonsko tesnilo je ene parkrat dražje....Sem imel problem z Liv-ovimi pvc sifoni,ker so narejeni kot plastične igrače na Kitajskem.Poskusi samo malce bolj zategniti dele sifona med sabo ali vstaviti malce drugačno tesnilo....navoji preskakujejo :evil:

lp Mare
Can we fix it?________Yes we can!
Da malo obudim 15 let staro temo. Pravkar montiral novo kad kolpasan royal in prelivno garnituro pal 450. Garnitura stane čez 30 eur in ima skoraj vsa tesnila totalni shit ... pretanka in pretrda. Ogromno improviziranje, zgornji preliv sem prav tako moral silikonirati, saj debelejšega primernega tesnila nisem nikjer dobil. 3x sem vse razdrl in na novo sestavil, dokler nisem dal novih tesnil, malo debelejših od originala ni dihtalo. Upam, da me jutri zjutraj spet ne pričakajo kakšne kaplice po kadjo. Sad

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »