Nepremičnine > Finančna plat
Izkušnje z zavarovalnicami in povračilom škod?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izkušnje z zavarovalnicami in povračilom škod?
Question 
Sedaj ko so bile večje naravne nesreče ipd., me zanima kakšne so vaše dejanske izkušnje s povračilom škode pri naših zavarovalnicah? 

Ali so vas pred nesrečnim dogodkom pravilno poučili, katero polico vzeti glede na vašo regijo (poplavno in potresno območje)? Če ne živite na poplavnem območju, vam niso dali v polico zavarovanja proti poplavam ipd.

So vas podučili, koliko vam bodo na koncu dejansko izplačali za škodo? Na primer v zavarovalni polici piše, da je vaša hiša zavarovana do 650.000 evrov, premija je 600 evrov letno; ko ste jo še vi gradili recimo 30-50 let nazaj skupne velikost 200 m2, je bila vredna 80.000 evrov (pomeni je bil gradbeni m2 takrat 400 evrov), zdaj vam je požar, poplava, potres hišo tako poškodoval, da ni moč živeti več v njen in jo je treba podreti in postaviti novo. Danes je je recimo 1500 evrov/m2 novogradnje, kar pomeni, da vas bi nova hiša stala 300.000 evrov. Zavarovalnica bo seveda odbila neko amortizacijsko dobo na staro hišo npr. 40 %, kar pomeni, da bi izplačala 180.000 evrov. Vendar logično morate plačati še kakšnih 15.000 - 30.000 evrov, da odstranijo staro hišo oz. ruševine, potem je tu še kakšnih 10.000 evrov dokumentacije za novo (arhitekt, projektant ipd.). So vam vse to korektno predstavili? Ni bilo kakšnega neprijetnega presenečenja potem?

Kako so potem posamične zavarovalnice obravnavale vaš škodni primer? Korektno, tako kot ste se dogovorili, so bila kakšna odstopanja, so vam zbijali znesek odškodnine, vam kaj niso hoteli priznati, so želeli imeti kup dokumentacije, dokaznega gradiva ipd.?

Zanima me, katera zavarovalnica (Triglav, Generali, Sava, Grawe idr.) je najbolj zanesljiva oz. je dober partner, ko gre zares kaj narobe?

Vsekakor pa upam, da ste oz. boste uspeli čim hitreje povrniti vaše nepremičnine in premičnine v normalno stanje in pa seveda, da se vam to ne pripeti ponovno.
Am.... ne. Nic od tega nimas prav v glavi. Police DO 650k so stran metanje denarja in zavajanje agentov. Tistih ki zavajajo. Znajo agentje hitro in dokaj tocno oceniti dejansko vrednost his. In to je max znesek ki mora biti poracunan. Vse ostajo je samo cuzanje denarja. Na TEBI je da najdes agenta ki ti predstavi vse in na TEBI je da preberes in RAZUMES pogoje. In ce ti jih agent ne zna razloziti...

Hisa zavarovana na novo vrednost bo izplacana v celoti. Realni celoti. Tako kot oprema itd. 

Zraven bil pri 3h izplacilih vecjih skod na hisah. Vse 3 sle po planu. Vsaj glede na police. 2 mariborska 1 triglav.

Avto sem ze 3x popravljal. Nikoli problemov.

Problem v teh poplavah je bil da je poplavilo tam kjer nikoli se ni. Veliko takih primerov. 
Po karti "100 letnih vod" so sli 1m visje s temeljem. Ne vhodom. Temeljem. Pa jim je skozi okna teklo notr...
Citat:Police DO 650k so stran metanje denarja in zavajanje agentov.

Hvala za odgovor Smile

Ok pač tako pač imajo avtomatično zapisano v policah, to je najvišja možna vrednost, ki jo posameznik logično ne bo nikoli dosegel, saj vendar nima takšne hiše za 650.000 evrov - to je ene 450 m2 velika hiša!!! (in temu primerno toliko dražja polica) Zdaj agent mi je ob tej polici obrazložil, koliko je lahko maksimalna vrednost, ki bi jo izplačali npr. ob popolnem porušenju moje hiše danes; in je več kot pol manj od tega, tko na cca ene 36 % od najvišje postavke na polici. Do sem se mi zdi korektno; ne bi pa bilo, če bi me pustil v prepričanju, da bom na koncu res dobil kar 650k.
Ampak moje vprašanje se ne nanaša na, kako skleniti zavarovanje - imamo več kot dovolj tem tu na to temo - ampak katera zavarovalnica dejansko potem tudi izplača teh max. 36 %? Kakšne so vaše ikušnje iz prakse? Spet druga ima zapisano najvišjo možno realno ceno; tudi to je ok; torej namesto 650.000 ima zapisano 250.000, ampak spet, ali dejansko dobiš potem toliko na koncu; ker agenti se kar radi izmikajo tem vprašanjem, češ ocena je potem odvisna od X faktorjev Dodgy Zato sem tudi dal primer porušene hiše, ker tukaj ni kaj dosti za fantazirat, koliko so bila stara okna, pa fasada ipd. - stare hiše pač ni več, vse podatke o njej skupaj s fotografijami imajo, koliko denarja mi dajo za izgradnjo nove glede na mojo zavarovalno polico?
Ampak ne se sedaj omejevat samo na hiše in potres, pač na splošno me zanima, kakšne so vaše izkušnje v praksi z zavarovalnicami v škodnih primerih?
Ja če je škoda 100% potem dobiš izplačano. Požar. Niso nič iskali "tramov ki so na pol še celi" itd. 

Denar gre itak iz žepa pozavarovalnice večina...
Hvala za informacijo. Pri kateri zavarovalnici pa?
ja, tudi jaz sem šel gledat moje "all inclusive na novo vrednost" zavarovanje DOM od Triglava in sem šele sedaj ugotovil da to zajema v glavnem požar. Izplačilo poplave pa je omejeno navzgor na simbolično vrednost ( do XX.XXX eur ), ravno toliko da lahko rečejo da je zavarovano tudi proti poplavi.

btw. od kje si vzel podatek "Danes je je recimo 1500 evrov/m2 novogradnje" , po mojih izkušnjah trenutno pod 1800 na m2 (večina pa je 2000 + eur m2) ne moreš naročiti hiše na ključ v Sloviji ( in to z povprečnimi materili, ne govorim o kakih pasivnih variantah). Bi bil vesel da me usmeriš v pravo smer, če se motim. Hvala že vnaprej za kak link , ker sem sredi odločanja o tem.

sem pa dobil od Generalija 100% povrnitev škode (po predračunu za neve ) za heat-pipe kolektorje , katere mi je vse razbila toča pred leti. In začuda niso nič "glihali" .....
Blog
Hvala matjazmd za primer Generalija.

To s 1500 sem vprašal kolege, ki delajo v gradbeništvu, koliko bi mi računali za izgradnjo nove hiše danes; in da mišljeni so povprečni materiali. Lahko pa da je ta cifra tudi višja v praksi, sam ne vem. Ampak ta cifra bo itak vsako leto večja. Bistveno koliko odstotkov od zavarovane cifre ti mislijo dejansko dati na koncu. Itak kot lahko vidim ti nikoli ne dajo toliko kot bi nova hiša dejansko stala - razen seveda, če bi novo zgradil letos in bi se ti sedaj porušila, pol pač ni akumulacije ipd.
Še vedno ne razumeš koncepta na novo vrednost pri hiši. NI zbijanja % z leti! Mariborska je imela celo plačilo hotela dokler ni hiša narejena...
Hvala za ta poudarek. To seveda drži, v različnih zavarovalnicah imaš možnost zavarovanja na novo vrednost ali pa na dejansko vrednost.

Morda vprašanje pri zavarovanju na novo vrednost. Ali lahko tu nastanejo kakšni zapleti? Recimo imaš 50 ali 100 let staro hišo. Je vseeno merodajna tista cifra, ki piše na polici? Torej če piše 250.000 evrov, jih dobiš v vsakem primeru? Kaj se zgodi, če je potrebna le delna obnova, je tudi vse na novo vrednost?

Skok na forum:

Zadnje novice

Marlesu srebrno priznanje Štajerske gospodarske zbornice za inovacije
18.06.2024 ob 09:24:25
Marlesu srebrno priznanje Štajerske gospodarske zbornice za inovacije
Ljubljana, 18. junij 2024 – Na tradicionalni podelitvi priznanj podravske regije za inovacije, ki jo organizira Štajerska... Beri dalje »
Pri zelenem kreditu izberite modro
14.06.2024 ob 08:20:35
Pri zelenem kreditu izberite modro
Kam po zeleni kredit? Vse več ljudi se odloča za gradnjo energetsko varčnih oziroma pasivnih hiš, saj na ta način ne zgolj... Beri dalje »
Rast povpraševanj slovenskih strank po nepremičninah na Hrvaškem
13.06.2024 ob 09:17:31
Rast povpraševanj slovenskih strank po nepremičninah na Hrvaškem
Na nepremičninskem portalu Indomio je bilo v prvi polovici leta 2024 zabeležena izjemna 20-odstotna rast povpraševanj... Beri dalje »
Sanacija hiš po poplavah
13.09.2023 ob 12:58:03
Sanacija hiš po poplavah
Poplave avgusta 2023 so prizadele veliko območij v Sloveniji, poškodovanih je bilo tudi veliko hiš. Lumarjevi strokovnjaki... Beri dalje »