Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Izravnalna masa na staro barvo?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izravnalna masa na staro barvo?
Štiri leta nazaj sem prenavljal stanovanje in takrat gladil notranje stene. Posel nisem dobro opravil saj sem šel po naslednjem zaporedju:

1. Izravna masa P25, en nanos
2. Ročno pobrusil (očitno slabo)
3. Emulzija
4. Pobarval

Ker sem z izr. maso šel le 1x in ne 2x kot je priporočilo, ter slabo pobrusil, imam lise, kot so vidne na slikah. 
Hkrati sem zelo hitro po prenovi uspel izdelati en grd masten flek na kuhinjski steni.

Sedaj bi vse to skupaj rad popravil. Nameravam uporabiti izr. maso Jubolin Classic ali Nivelin D. (Nivelin mi bo verjetno ostal od rihtanja balkona).

A. Ali lahko na staro steno, direkt na barvo nanesem novi sloj izr. mase in ko se ta posuši, pobrusim? Ali pa mora biti vseeno znova nanešena emulzija?

B. Verjetno emulzija ima smisel že zaradi fleka - da mi ne bi kasneje izbil skozi izr.maso in barvo?

C. Na eni steni imam štoke od vrat. Kakšne so izkušnje glede nanosa izr. mase v takem primeru? Je dovolj ličarski trak ali je potrebno kako drugače zaščititi?

Še slike:

Priložene datoteke Predogledne slike

A. da
B. je fajn ja
C. če znaš delati je dovolj
Tam kjer so fleki bi jaz še enkrat obrusil, bolj na globoko. Za vsak slučaj, če ni kaj mastnega.
Berem, da nekateri gladilko ukrivite na robovih, da ne pušča sledi/črte. Kje točno jo ukrivite in koliko?

Samo na kotih ali po celi dolžini / liniji ? Ukrivite pa verjetno kakšen milimeter?

Skok na forum:

Zadnje novice

Boljši zrak – boljše življenje
06.02.2023 ob 12:58:53
Boljši zrak – boljše življenje
Ste se kdaj vprašali, kakšen zrak dihate v svojem domu? Po podatkih Evropske komisije naj bi Evropejci kar 90 % časa... Beri dalje »