Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Mansarda - Gradbena dokumentacija.?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mansarda - Gradbena dokumentacija.?
Lp sem Tomaž iz Ljubljane star 25 let, letos si nameravava s punco urediti mansardno stanovanje v hiši njenih staršev, zdaj pa me zanima, kakšno dokumentacijo potrebujeva preden se sploh podava v gradnjo.

P.S. Upam, da ni "preneumno" vprašanje.
tom82,
v kolikor ne boš posegal v konstrukcijo in spreminjal same elemente hiše ( streha, kolenčni zid, nosilni zidovi...) se kar loti dela.
V kolikor bodo posegi preko tega potrabuješ GD, kar pomeni začni urejat papirje.

Lep pozdrav
Pa račune pridno zbiraj na svoje ime, da boš čez pet let vsaj nekaj imel.
Hvala za odgovore.
Pozdravljeni,
tudi mene zanima ta tema. S fantom si želiva urediti mansardno stanovanje pri njem doma. Ko sem preverjala to temo po različnih spletnih straneh, sem zasledila, da je v nekaterih primerih potrebno pridobiti različno dokumentacijo (gradbeno dovoljenje, sprememba namembnosti). Zaradi pomanjkanja naravne svetlobe, imava v načrtu dodati eno strešno okno, prav tako bova mogla dodati - zidati še nekaj zidov v notranjosti. Ne bova pa imela svojega vhoda, zaenkrat je za to poskrbljeno drugače.
Zanima pa me, ali je potrebno zaradi tega pridobiti kakšno dokumentacijo? Bi bilo potrebno spremeniti namembnost? Sedaj je namreč podstrešje, kasneje stanovanje oz bivalni prostori.

Prosim za nasvete. Hvala.
Torej teorija je takšna, da ne smeš posegat v konstrukcijo. Torej če vgradiš strešno okno med obstoječe špirovce, potem ni potrebne GD. Če delaš frčade, kukrle, dozidavaš kolenčni zid itd. , v tem primeru rabiš GD. Za notranje zidove , v kolikor je plošča in spodnji zidovi močni kot se gradi v teh časih, jaz osebno ne bi urejal nekih papirjev in bi zidal. Lahko delaš zs knauf sistemi da je vse skupaj lažje (to ti nihče ne bo hodil gledat in preverjat) sosedom pač moraš povedat da si dal ogromno za papirologijo.
Če pa hočeš vse po reglcih, pa seveda, arhitekta, pa statika....
Na koncu boš dal nekaj denarja ven, funkionalno bo pa enako.
Kar se mene tiče je osnova dovolj močna AB plošča.
V teoriji... povecujes bivalno povrsino kar pomeni gradbeno in komunalni prispevek.

V praksi... se naredi in se zivi. Nimas pa locene lastnine (jeba pri locitvi), nimas locenih prikljuckov (jeba skoz), nimas locenega vhoda itd...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"

Skok na forum:

Zadnje novice

Individualni dom, ki ponuja najvišjo kakovost in udobje bivanja
08.12.2021 ob 12:52:28
Individualni dom, ki ponuja najvišjo kakovost in udobje bivanja
Vabljeni na MARLESOV DAN ODPRTIH VRAT V ŽIVO – Individualni dom, ki ponuja najvišjo kakovost in udobje... Beri dalje »
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
24.11.2021 ob 07:30:41
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električni in e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »