Gradnja in obnova > Energijski viri
Menjava ogrevanja

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Menjava ogrevanja
Citat:"Za štrom pri geni (Sonce za TČ), novi cenik pride končna cena z DDV in vsemi variabilnimi dajatvami:
VT: 15,7 c/kWh
NT: 11,2 c/kWh
55% v NT: 13,2 c/kWh (toliko imam jaz razmerje), torej toplota iz TČ me bo prišla 4,1c/kWh.

Nisem pa upošteval napovedanih olajšav, trošarine ne bo al kako že?"

DDV si v izračunu dal 22% ali novih 9,5%?

22%, vse še po starem. Po Golobovo pa se bomo očitno greli po enaki ceni kot lani Big Grin
In plačali čez 5, 10, 20 let z obrestmi Dodgy

@laguna 1, kaj ti ni jasno in zakaj sprašuješ še enkrat? Imaš vse cene na sveže izračunane par postov nazaj.
300 evrov za mwh petrol na borzi placa , ce nima kaksnih dolgorocnih pigodb. 
Tebi jo proda za 100. Razliko bo zakasiral vladi.
Aja, cena dtv je na petrolu 150, v BH pa lahko dobis samo eno paleto drv
Sonce naj sveti vsak dan!
Enegretik1, ker tvoja računica glede plina in končna cena 8,7 c z ddv je nemogoča, saj po rednem ceniku geni https://www.gen-i.si/dom/zemeljski-plin/...8-julij22/ stane 1kWh 8,890 centov brez DDV. In to je cena samo za plin brez dajatev. Upam da nisi gledal cene za obstoječe odjemalce s ceno 4,99 centov na kWh. Zato pa sem želel da bi se delale simulacije na najvišjo oz.regulirano ceno z veljavo od septembra, saj bo velina nas imela to ceno. Tako za plin kot elektriko.
Seveda sem gledal ceno 4,99 brez ddv, če je pisalo od julija naprej. Nisem videl da si moral pristopiti do 7.7.
Ja, če vzamem 8,89, potem pride plin komplet 13,4c/kWh z DDV in vsemi tekočimi stroški. To je potem katastrofa in je ceneje, če se greješ na termoakuluacijsko peč v nizki tarifi...
Zato pa me skrbi, da bo folk navalil na kaloriferje in povzročil električni mrk.
Saj pa to hocejo, ce vse na elektriko spravljajo.
Uf še Gen I draži plin, to je pa res kr hudo drago zdaj... Sorodnike sem prestavil na Petrol plin  in seveda takoj ko so se sprestavili je Petrol podražil  za 70% na 0,08779/kWh.

Kateri ponudnik plina je zdej trenutno najcenejši?
first1, mislim da trenutno adria .... https://www.adriaplin.si/media/5599/ceni...-plina.pdf

cena od 1.9.2022
"Drugač pa so drva na paleti 1,8 od 180 evrov navzgor baje je hlodovina 100 plus DDV."

Kje je to, če lahko prosim dobim podatek?
Kar gledam po spletu je tole:
https://www.drva.info/suha-bukova-drva-na-paleti-1-8-m3
https://www.zatopeldom.com/drva-na-dom/b...lnice-33cm
OMG, 300€/paleto... To da ven nekih 5400 kWh, pri 85% izkoristku kotla 4600 kWh...

Za 300€ dobim iz TČ nekih 8500 kWh toplote, praktično za celo sezono ogrevanja brez SV.
Daj kakega kmeta vprasaj ko dela drva, po cem ma, ne te palete gledat.
Sam cudn mi je to, da zdaj iscete drva za letosnjo sezono. Meni jih je aprila pripeljal, jih bom imel za drugo leto. Se dve sezoni susijo. Drva se spomlad nabavljajo iz zimske secnje, ne pa zadnji trenutek iskat, pa suhe bi radi meli. Ja kje bos to dobil
Dobil boš že, samo je cena taka kot je par postov nazaj v povezavi... +250 EUR za 1,8 m
Ne se razburjat fantje. Grejem se na TČ voda-voda preko talnega ogrevanja, tako da s tem ni problema. Drva imam pa za kamin, ki mi preko razpihov tudi ogreje celo hišo, če je treba. Nimam pa še nekega prostora za zlaganje in sušenje svežih drv, ker je okrog hiše bolj nered in bi kupil paleto suhih. Plus imam še kar dovolj starega lesa za pokuriti, ki je ostal od gradnje hiše. Bi pa malo kombiniral s temi drvi, da ne bom samo trsk kuril.

Sprašujem pa zato, ker sem videl cene, bi pa še malo okrog pogledal, pa sem tu napisal, če kdo ve za kaj ugodnega... Vem da sem za letos malo pozen. Bo bolje drugič...
Drva se kupuje lokalno. Te cene, ki tukaj kažete niso realne. Moraš biti moten, da to kupiš. Danes se bukev komot dobi za 75 eur na meter. Par mesecev nazaj za 70 tudi 65 eur na meter. Hrast se je bil še lansko leto 50 do 55 eur na meter. Danes od 60 do 65 eur na meter. Drva moraš imeti vsaj za dve leti na zalogi, da daš frišne na stran.

Če bodo take cene bom jaz svoje začel prodajat za 100 eur lahko zbiraš hrast, bukev in kupoval pri sosedu po 75 eur.
Pozdravljnei kurjači , nekoliko bolj umirjeni.
Mi z drvami smo nekoliko bolj .....
Ja, se pogovarjam z prijatelji in znanci , so res kar naknjeni glede peletov oz. cene le-teh. So šle v nebo. Pravita da 550€/tona??
Vsaj dva imata možnost vgradnjo TČ. Ja s(m)o šli v akcijo.
Pravita, da se niti za renfuzo ne da zmeniti.

No, tudi mi ogrevamo hišo na TČ. Drva pa so vedno še v špilu!! Kupujem hlodovino.
Lep pozdrav
energetik81 Napisal:OMG, 300€/paleto... To da ven nekih 5400 kWh, pri 85% izkoristku kotla 4600 kWh...

Za 300€ dobim iz TČ nekih 8500 kWh toplote, praktično za celo sezono ogrevanja brez SV.
OMG, kaj šele ostali lahko rečemo, ki dobimo 8500 kWh toplote iz TČ, praktično za celo sezone ogrevanja, za 0 evrov?

Da se ti da eno in isto nabijat!
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na dan odprtih vrat - DRENovo
29.09.2022 ob 13:16:41
Vabljeni na dan odprtih vrat - DRENovo
Najnovejše smernice bivanja in energetske učinkovitosti skoraj nič-energijskih hiš. Naselje DRENovo: naravni... Beri dalje »
Jesenski Zero Emission® dnevi Lumar
26.09.2022 ob 12:19:36
Jesenski Zero Emission® dnevi Lumar
Trajnostna gradnja prihodnosti  - V ŽIVO na prvi slovenski certificirani aktivni hiši V podjetju Lumar, pionirju in... Beri dalje »
Posedujte lastno počitniško hiško, ki se tudi izplača!
21.09.2022 ob 07:43:24
Posedujte lastno počitniško hiško, ki se tudi izplača!
Brez stresa, brez dela. Samo sprostite se in uživajte z družino in prijatelji. Vljudno vas vabimo na dan odprtih vrat v Krmelj, v... Beri dalje »
Gradite na novo ali prenavljate stanovanje, hišo ali poslovne prostore? Nič lažjega!
16.09.2022 ob 14:27:50
Gradite na novo ali prenavljate stanovanje, hišo ali poslovne prostore? Nič lažjega!
Smo vaš zanesljiv partner na področju gradnje in obnove, s ciljem uresničiti vaše projekte in nadgraditi vaše... Beri dalje »
Preizkusite kalkulator za izračun kredita
05.09.2022 ob 12:41:43
Preizkusite kalkulator za izračun kredita
Stanovanjski kredit Sam pojem »kredit« izhaja iz latinske besede Credere in pomeni varovati, zaupati. Pri kreditnem razmerju... Beri dalje »