Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Splosno o zazidljivih parcelah

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Splosno o zazidljivih parcelah
V sosedni temi sem ze razmisljal o nakupu hise/vrstne hise/dvojcka za starost.

V starosti ne mores obdelovati velikih njih, vecina parcel ki se prodaja pa je velikih. Kako izgleda ce v Ljubljani kupis zazidljivo parcelo? Jo lahko razdelis in prodas polovico ali dve tretjini? Ce je parcela zazidljiva, ali je na njej dovoljena samo ena stavba?

kaksne so pa moznosti dobiti investotorja za dvojcek ali trojcek, kjer bi jaz obdrzal samo eno enoto?
V Ljubljani in večini ostalih občin lahko razdeliš zazidljivo parcelo, če oddeliš dovolj veli del, da je ta lahko samostojna gradbena parcela. Za mol je to 400m2 (če se ne motim).
Mislim, da za soinvestitorja v dvojčka ne bo težave. Sem ime že nekaj takih projektov, ko je eden od investitorjev kupil parceli in prodal polovico kot soinvesticijo v dvojčka. Trojčki so že bolj problematični, tako z vidika prostorskega akta (če je dovoljeno), kot v dejstvu, da je srednja enota bistveno slabša.
Kako to mislis - imel si projekte? Ce bi midva prisla k tebi s kupljeno parcelo in receva - poskrbi za razdelitev in postavi dvojcka in obdrzi polovico dvojcka? Ali sem te narobe razumel?
Mislim, da je vuego bil v dotičnih primerih projektant, ne "aktivni" udeleženec posla.

Skok na forum:

Zadnje novice