Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Projektiranje prezračevanje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projektiranje prezračevanje
Pozdravljeni,

smo v fazi priprave PZI dokumentacije, projektantu sem rekel, naj v dokumentaciji vključi še prezračevanje in dvojne inštalacije do WC kotličkov za vodo iz zbiralnika deževnice.

Za projektiranje zgoraj omenjenega in betonskega zadrževalnika deževnice sem prejel ponudbo za 1000 €, kar se mi zdi kar krepka cena.

Sprašujem se, ali je te stvari sploh potrebno vključiti v sam projekt, ali je dovolj, da se z gradbincem dogovorim za razvod ustreznih napeljav, tako za prezračevanje, kot dvojne vodovodne cevi za WC. Ustrezno višino za vgradnjo prezračevalnih cevi 75mm smo zagotovili. Prav tako, pa sem že od ponudnika naprav za prezračevanje dobil informacijo, kje naj naredimo preboje in kakšno napravo vzeti.

Hvala za mnenja in lep pozdrav!
Ja. In če projektira po standardih (15m3/h/oseba) naj stopi v moderno dobo in zagotovi, da bo volumen 4x večji od zahtevanih. Običajno menda že večina projektira za dvojni pretok (30m3/h/oseba) ampak že navaden CO2 senzor hitro pove, da je to zadostno le pri najvišjih hitrostih, kar hkrati pomeni, da zadeva konkretno šumi. Vsaj mene to spravlja ob živce doma, v službi itd. Raje bi imel predimenzioniran sistem, ki deluje na minimalni hitrosti.

Skok na forum:

Zadnje novice