Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Kaj je pod fasado?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaj je pod fasado?
Živijo, pred časom sem kupil staro kraško hiško na severnem primorskem in jo postopoma obnavljam. Sedaj me pa zanima, če je morda pod tem barvnim ometom kamena stena kot so original stare kraške hiše, kajti, če je temu tako, ali bi bilo možno to spraviti dol da bi bil original izgled kamenja?  1. Slika je moja hiška, druga pa če je tak izgled pod to rumeno fasado.

Hvala za odgovor

Priložene datoteke Predogledne slike

Mozno je vse. Ampak ta "rumena" fasada je zascita za hiso. Brez nje znajo biti problemi z vodo in "erozijo".
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Zelo verjetno je zidano s kamnom in apnen omet. Če misliš odstranjevat omet, da bo zgledalo, boš imel precej ročnega dela. Potem bo potrebno še popravit fuge med kamni.
Zdrsaj dol z zidarsko žlico. Spodaj je verjetno navadna malta, potem pa kamen.
Ali pa v hiši izvrtaj eno luknjo, in boš videl, ali je kamen, ali zidak.
Če je kamen, je najverjetneje 70 cm širok.
To fasado se dobro postrga dol, kamen fino očisti pod pritiskom, vse fuge pa sanira.

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Premierno na ogled pritlična hiša Lumar Terra-V 158
17.05.2022 ob 12:41:47
Premierno na ogled pritlična hiša Lumar Terra-V 158
V Lumarju v okviru Lumar Zero Emission Tour pripravljajo premierno predstavitev naše izjemno priljubljene in sodobno zasnovane... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »