Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Komarniki in stopnja DDV

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komarniki in stopnja DDV
Pozdravljeni,

prosim za pomoč in informacije.
Namreč, odločili smo se, da bomo naknadno montirali komarnike na okna (kupili jih bomo pri zastopniku, oni bodo opravili tudi montažo). En ponudnik je upoštaval 9,5 % stopnjo DDV, drugi ponudnik pa 22 % in pravi, da za komarnike znižana stopnja ne velja.
Ali ima kdo kakšno informacijo, kako je s tem? Nikjer na spletu ne najdem tega podatka.

Hvala in lep dan,

Iztok Smile
Načeloma tebe ne briga - v davčnem prekršku (če) bo izdajatelj računa Wink

LP, g
mucek, izi9 najverjetneje ne zanima, če je ponudnik z 9.5% davkom v prekršku ampak, da bi pri tistemu, ki mu obračunava 22%, znižal davek za 11.5% in sebi zmanjšal stroške.
Tisti se je pa odlocil da je pravilno 22... pogledas koncno ceno obeh in se odlocis...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Komarniki z vgradnjo s strani ponudnika - stopnja DDV 9,5%
Komarniki brez vgradnje - stopnja DDV 22%
Velja v primeru, da površina stavbe ni večja od 120 m2.
Zdravo,

hvala za odgovore.

Ja, tako je, rad bi še malo znižal ceno. Tisti ponudnik, ki ima sicer nižjo končno ceno,  je obračunal DDV 22 %, dražji pa 9,5 %.
Pravi, da to za notranje žaluzije in komarnike ne velja; da je 9,5 % samo za okna in rolete. Sedaj pa ne vem..

Blokovc, ali mogoče veš, kje bi lahko to preveril?

Hvala in lp, Iztok
Pa nimas kaj preverjat. On tako pravi. On tako obracunava.

Kot je ze nekdo rekel, on je na tapeti ce ga davcna lovi... kaj ti (ali kdorkoli) misli o pravilni davcni stopnji za njega ni vazno...
Kot je napisal Pentax, mene ne zanima, ali je on v prekršku ali ni, mene zanima, koliko jaz plačam. In meni je razlika ali plačam 22 % DDV, kar znese recimo 250,00 EUR ali pa plačam 9,5 % DDV, kar znaša 110,00 EUR. Mogoče tebi firefly 140,00 EUR ne predstavlja bistvene razlike, meni pa. Hvala za odgovor vseeno in lp.
Nimas ti verjetno svoje firme ... Verjemi, da je njim bolj vazno, da ONI NISO V PREKRSKU in da jih ne useka FURS zaradi narobe odmerjenega DDV za par deset jurjev, kot pa tvojih 100 eur

Lp, G
Thats my point... a res ni videt iz napisanega?
Najverjetneje tule:

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO4701
Hvala in lp.

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Premierno na ogled pritlična hiša Lumar Terra-V 158
17.05.2022 ob 12:41:47
Premierno na ogled pritlična hiša Lumar Terra-V 158
V Lumarju v okviru Lumar Zero Emission Tour pripravljajo premierno predstavitev naše izjemno priljubljene in sodobno zasnovane... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »