Gradnja in obnova > Energijski viri
LG Therma V, monoblok

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LG Therma V, monoblok
Pozdravljeni,

naročeno imamo LG-jevo toplotno črpalko, monoblok.

Zanima me kakšne imate nastavitve na omenjeni črpalki, tisti, ki ogrevate z radiatorji?
Kako imate nastavljno krivuljo, kaj se vam najbolj obnese?

Hvala za informacije
Lp
Krivulja je bolj odvisna od objekta (izolacija, št. radijatorjev) kot pa od same toplotne črpalke...
Trenutno je tako:

Skupaj P+1 = 15 radiatorjev, 
Tip: Korado + Aklimat
Izolacija 5cm kombi plošče.
Cca 200m2
Osrednjeslovenska

Trenutno WVterm 35kw in Ferroli SUN P7, nastavljen na 20kw in tem. vode 60 stopinj.

4 potni mešalni ventil, ki ga reguliramo ročno glede na zunanjo temperaturo
Sobnega termostata ni, niti vremenske regulacije.

Sprašujem čisto tako iz "firbca", vem, da mi bo monter dejansko nastavil na objektu

Kot mi je znano je ponavadi veliko debat o regulaciji pa sem se želel malo pripravit v naprej ?
Tukaj se nimas kaj pripravljat v naprej. Zacnes z default krivuljo potem jo prilagajas vsake nekaj dni, pac si kupil vstopni model TC, kjer bos eno sezono veliko casa namenil peglanju nastavitev...vse to seveda velja v rezimu 24/7, vecinoma imajo novi uporabniki ogrevanja z TC glavni problem ravno z tem
thevictr... Kupil si sicer zelo dobro toplotno črpalko za vložen denar.
To pa je tudi vse, v tem cenovnem razredu ne smeš pričakovati preveč.
Regulacija je pri LG-ju bolj tako, če si pri nakupu vzel to v zakup, boš zadovoljen, če nisi ti priporočam, (če še ni prepozno) da doplačaš in kupiš kaj boljšega.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »