Kar naredi dom > Vrt in okolica
Žar na plin

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Žar na plin
Zdravo,

Kupujem omenjeni žar, velikost plošče max 60x45, dva gorilnika. Kaj priporočate? Inox ali litoželezna plošča? Iz kotlovske pločevine je verjetno najslabša opcija... Debelina plošče, več kot je, bolje je...

Hvala v naprej.
Ne vem, kaj ti reči plinski žar, pa tako je tako, kot bi hm hm no oglje, je čisto nekaj drugega !!!
Weber. Zakon. Ga ne menjam za oglje ali keramiko. 10 let v akciji veckrat tedensko. Tudi preko zime. Ce bi imel oglje ali keramicnega bi mogoce 10%x pekel. Okus? Se vsak ki je jedel pri meni je pohvalil. Tudi oni ki so na webrov oglje navajeni. Pa ne zato ker sem jst tak maher za pect lol

Mam tasrednjega, en gorilec. Bi izbral en rang visji s 2ma gorilcema in nalenkost vecjo plosco. Pa ne zaradi velikosti ampak 2h gorilcev...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Ne oporekam tvoji profesionalnosti za peč. In verjamem da spečeš vrhunsko.
Ampak za moj okus je na oglju definitvno boljse… prej peku na plin, 10 let, se zdaj vcasih ko se mi ne da kurit, ampak ko zakuris drva in oglje pol se lahko vsak plin skrije.
Pa si imel weber plin? Ker je to nekaj drugega kot ostali... imam se enega kao "za na parceli pect" pa kr webra spravim v avto ko vem da bom pekel... cisto drugi svet...

Ni pa oglje. Itak. Tudi ni slow gril 14 ur. Ampak to je moj point... pridem iz sluzbe ob 18ih in naredim vecerjo v 20min...
Raje iz šihta ob dveh pa na oglje Smile
Firefly je napisal identicno, kot imam sam Wink Od zara do izkusenj dalje ... Smile Plin je komot in ga lahko bp veckrat na teden prizgem namesto ponve ...
Oglje potrebuje 15-20min da se segreje v kaminu. Plin je na voljo takoj vendar oglje je oglje Smile Priprava ja relativno hitra, samo čiščenje na koncu je malo več kot pri plinskem.

Prisegam na oglje vendar dostikrat pride plin bolj prav ... tako da sem nabavil oba Smile
Glede plošč je tako kot si napisal - debelejša kot je, boljša je. So se pa teli žari na plin kar dobro podražili (Gorenca imam v mislih).
Sva ga z mojo ravno kupila dva dni nazaj ... našla klasiko 40x40 cm za 72 EUR, drugje so povsod prek 100 EUR (realno 120 in gor).
Zakaj sva ga kupila? Ker si je moja namislila da pa na morju v kempu moraš nekaj žarit...zgolj zato (z ogljem ga ni za srati v kampu niti nisem siguren, če sploh dovolijo).

Ker takega identičnega (kot sva ga kupila) sem imel sam - sem ga uporabljal, je pekel, smo jedli, smo vse...ko sem kupl Webra (zdaj bo točno 8 let nazaj), sem plinskega pospravil in ga po nekaj letih zaradi neuporbe prodal.
Imam plin in oglje. Kadar se mudi, se peče na plinu, kadar je na voljo več časa, pa na oglju. Še posebno kadar pride na obisk druščina, je oglje zakon.
Ja gorenca se ne da s webrovim plinom primerjat. Sploh. Sploh po okusu. Poleg tega da ce ga ne uporabljas redno ti plata zarusta...

Skok na forum:

Zadnje novice

Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA - podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
03.06.2022 ob 08:23:40
Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA -  podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
1. junij 2022 predstavlja pomemben mejnik za skupino Etex, saj mu pri strategiji rasti poslovanja zagotavlja peto vrsto tehnologije. S... Beri dalje »