Opremljanje doma > Bela tehnika
industrijski sesalec

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
industrijski sesalec
ksz

Veliko dobrih informacij v temi, ampak gre v glavnem za profesionalce.
Iščem sesalnik za zmerno ceno do 200 EUR (max. 250), ki bi omogočil priklop stroja (potezna žaga, ročna krožna žaga...) in imel tudi vtičnico. Hkrati naj bi omogočil običajno sesanje po skoraj dokončani hiši, se pravi tudi nekaj prahu in kakšen kamenček (pred sesanjem itak pometem).

Najcenejše me ne zanima, ker ne nameravam (zopet) kupovati 2x.

Trenutno gledam tole: http://cgi.ebay.de/Protool-Sauger-Indus ... 7C294%3A50

[Slika: e202_1_b.JPG]
Ampak stariiii, HILTI je pa ZAKON!!!!!!!!! In ne mislim samo na sesalec
sigurno!

model vc 40 me je prepričal, tako da bo v kratkem nabavljen...
res je malce dražji kot ostali, ampak fini prah sesa kot za šalo, ima avtomatski otresevalec...itd...
zdej pa že preveč reklame delam Wink

lp
Ga bom jutr posliko pa dal slike gor, malo za reklamo :wink: sicer je prašen, prah pa sesa kot se reče Big Grin
Zdravo,
če potrebujete prave industrijske sesalce za gradbeništvo, so vsekakor pravi naslov Švedski sesalnki Pullman Ermator.
LP
Zdravo!

Malo si bom sposodil temo... Iščem industrijski sesalec, ki bi ga uporabljal za sesanje praha v kurilnici in pri obnovi hiše (sesanje raznih odpadkov ometa, brušenja, razbijanja itd.).

Proračun je okoli 100€. A se za ta denar dobi kakšna uporabna zadeva? Imate kakšne izkušnje s takšnimi sesalci?ž

Kaj pravite za ta sesalec, ki ga "najboljši sosed" prodaja za dobrih 100 €.

EM MC 2150

Hvala za vaše mnenje!
lp,
B.
Jaz sem vzel Kärcherja A2054
1. cena je zelo ugodna
2. res ni tih
3. je dovoljm močan
4. sesalna moč drastično pade, ko se vrečka napolni do polovice
5. 5 vrečk košta 12€

Sesaš lahko z vrečko, brez vrečke, z vodo ali sesaš vodo. Sicr sem jaz zaenkrat vse sesal samo z vrečko, ker je sesanje prahu od gradnje (in recimo brušenja sten) smrt za katerikoli sesalnik. Vsekakor eden boljših nakupov v času gradnje.

Nista pa ne tvoj, ne moj industrijska.
Tudi jaz bi potreboval "industrijski" sesalec za garažo, klet, malo štemanja, malo od kitanja, pa kakšen ročni cirkular,..... skratka vsega po malem (hobi varianta)

In mi je v oči padel novi Karcher WD3200 (Baubau-75€)....ki je naslednik A serije od Nebomgabiksal.....zato me zanima, kako ste zadovoljni lastniki sesalnikov do 100€??

http://www.kaercher.at/de-AT/Produkte/H ... 296000.htm

Pa tistega od ElektroMaschinen imajo spet "kao" v akciji za 109,9€...

Hvala za info, LP
Jaz sem kupil tisti Elektromaschinen v akciji v Merkurju. Dela ok, le tisti prav fini prah od ometov ga hitro zabaše in je potrebno pralno filter blago stalno čistiti. Možno je tudi vrečke dokupiti za njega, a jih v Sloveniji nisem dobil nikjer !
Pasivko: v Baubau trgovini (oddelek Karcher in Hercules) imaš velikoo različnih vreč in filtrov po zmernih cenah....

A ti sesaš prah od brušenja sten kar brez vreče??
Si posesal tudi že kakšno vodo?
LP
Jaz sem z mojim posesal malo vodice in je papirnata vrečka razpadla :twisted:
Samo vodo pa lepo posesa (brez vrečke).
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
nebomgabiksal: a potem si ti s svojo A-serijo načeloma zadovoljen?? Če pač upoštevamo, da je nizkocenoven za 75€...
Bi kupil še enkrat??
Ali lahko sesam žaganje (na tleh, odsesovanje od cirkularja) brez vrečke??? Ne bo nič prahu butnilo ven čez motor?? Kaj pa prah od rotacijskega brusilnka za stene??

Ali ima tvoj model tudi luknjo na spodnji strani okroglega filtra?? Ker mi ni ravno jasno zakaj ni filter zaprt??

Hvala za info, LP
Za hoby varianto je super in bi ga kupil še enkrat. Nikakor pa ne priporočam suhega sesanja brez vrečke (razen vode ;-) ); se HEPA filter prehitro zapaca. Kako se lahko zapaca sem videl, ko mi je strgalo papirnato vrečko...

Če pa sesaš ostanke brušenja sten pa tudi vrečka ne pomaga dosti... Še enkrat HOBY DA (predvsem za 55€), PROFI NE.
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Terakota Napisal:Starmix je kopija Boscha...

V bistvu Starmix dela sesalce za Bosch ter tudi Spit. IS serija je za fini prah, HS (ciklonsko delovanje) pa za bolj grobe delce.
Sem šel še v obi-van-kenobi trgovino, kjer so imeli boljšega (Karcher WD3300), za zelo ugodno ceno (79€), pa še 5 let garancije ima....
Doma sem ga preizkusil in sem res zelo zadovoljen:
+zelo lahek
+rostfrei posoda
+ni preglasen
+močan vlek
+vse pritikline so na sesalcu
+zadovoljiva kakovost

gradbeno delovišče je že čisto, tudi brušenje sten z rotacijskim brusilcem je odslej brezprašno...
LP

Skok na forum:

Zadnje novice

Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
23.04.2021 ob 11:54:22
Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
Recite DA pravim priložnostim in pridobite individualno NLB ponudbo Ne moremo izkoristiti priložnosti, za katere ne vemo, da... Beri dalje »
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
13.04.2021 ob 13:14:07
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši dizajn. Kolikokrat ste si ob pomladnem ugašanju... Beri dalje »