Opremljanje doma > Bela tehnika
industrijski sesalec

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
industrijski sesalec
Rad bi kupil sesalec za suho/mokro sesanje, ki bi bil sposoben posesati kakšno večjo svinjarijo, prah po raznih gradbenih delih in bi ga lahko priklopil tudi na kakšno mašin©o. Ima kdo kakšne izkušnje in nasvet?

Hvala, lp.
SPRETNE ROKE SO ZAKON!
Nekaj je že bilo napisanega na to temo, pa na kratko. Kdo ga ma je full zadovoljen, omenjali pa so LIV iz Postojne, cena/kvaliteta je OK. Prodajajo v merkurju.

LP Andrej
Ja, sem prebral vse kar je napisano o sesalcih oz. sesalnikih na tem forumu. Samo tam se več ali manj govori o "hišnih" mašinah. Mene pa zanima delovna žival. Tongue
SPRETNE ROKE SO ZAKON!
jaz imam od liv-a kao industrijskega...

se da sesati prah, mocnejsi model ima tudi moznost priklopa masince in avtomaticnega zagona ob vklopu naprave prikljucenega nanj...

sem ze posesal 12m2 prahu od stemanja (seveda prej na grobo pometel) - je pa takrat proti koncu zacel slabse vlecti - sem spucal filter in zamenjal vrecko in dela naprej...

mislim da je edini poceni sesalec z garancijo na fini prah...

moj je bil 50€, edini minus je da je glasen kot nevem kaj in "plasticen" Smile
Za na mašine imaš v Bauhausu eno varianto za mali denar in je oni ta pravi za sesat žahovino (mogoče tudi prah betona - ne vem) - tak portalni je z klasičnim motorjem (zunaj postavljenim, da pah ne pride zraven) in vrečo za smeti spodaj, za nadtlak se pa an zgornji strani vreča ven dvigne - se mi zdi. Bil je v katakogu pred časom, zadnje čase ga pa več ni. Ni pa to za mokro sesanje.
Sesalci za žagovino niso primerni za gradbeni prah. Jaz uporabljam RUPES sesalec, S 135E, 45 litrski. Ne rabiš vrečke, zelo dobro se obnese. Okroglo ohišje iz inoxa - glej sliko
http://www.konem-color.si/pdf/rupes_stran_6.pdf
Cena je bila cca 140.000 sit.

Naročenega imam še 7 litrskega, dobim ga te dni. Pripnem link, ko ne bo več težav s povezavo na italijansko spletno stran. Kombinacijo vodno - suhega sesalnika odsvetujem. Težak je zaradi vode. Če ga ne sprazniš, ti voda lahko pozimi zmrzne (tole velja bolj za obrtnike, ki čez noč puščamo orodje v vozilih). Če vode ne boš redno menjaval, začne stvar smrdeti kot sam hudič. Voda je za sesanje gradbenega prahu itak neuporabna. Ne predstavljam si, kako očistiti blato iz sesalca po kakšnem resnem sesanju.

Evo, Avstralska spletna stran dela. Glej model S235EP
http://www.gngsales.com.au/cataloguebro ... Rupes_.pdf
Ta model ima kot je razvidno iz prospekta, tudi možnost mokrega sesanja. Ti sporočim ceno takoj, ko ga dobim.

Sicer je pa kolega kupil v hauzubauzu sesalec HERKULES, volumen 45l, vendar mu je pri profesionalni rabi crknil v 14 dneh. Dali so mu novega, vendar bo šel v maloro tudi ta. Denarja mu nočejo vrniti Smile Cena 45.000 sit.
Baje je dober tudi sesalec proizvajalca FLEX, volumen 35l, cena v Merkurju 108.000 sit. Tudi ta ima možnost mokrega sesanja in vgrajen ima vibrator, ki med sesanjem občasno (s pritiskom na gumb) strese filter in ga tako očisti.
http://www.flex-tools.de/gb/Produkte/In ... index.php#
[Slika: s36bdccc55lh7.jpg]
Ti pa maš cajta na zalogi, da pišeš take slikanice! :wink: Big Grin Big Grin

Nekaj takega sem mislil. Sem šel tudi malo naokoli u akcijo. Takole preko interneta si težko ustvariš pravo predstavo samo preko številk. Nekateri modeli so v bistvu povsem enaki le imena imajo druga. Nekateri so kar velike škatle. Tako, da se mi je na koncu najbolj dopadel model od makite, ki sem ga imel tudi priložnost sprobat (makita 4 40) za 276 ojrotov + so obljubili še nekaj popusta. Sam mi je pa prodajalec v Kalcerju nekaj tvezil, da se ne obnesejo (mi ni vedel povedat zakaj?)?! MOgoče kaj veš o tem (ali kdorkoli)?

ps. hvala za slikanico... :lol: Big Grin
SPRETNE ROKE SO ZAKON!
Ko imam spet glih pet minut časa Smile
[Slika: 440lr579cbcya8.jpg]
[Slika: 440act1588375zf1.jpg]

Tole kupuješ. "Poki šoldi, poka mužika" Big Grin. Trgovec ti ni govoril na pamet. Dobil je povratne informacije od uporabnikov. Žaganje bo vlekel vsak sesalnik, gradbeni prah od brušenja in od štemanja pa le redki. Za resno delo (tudi občasno) je treba kupiti sesalnik, ki ga uporabljajo pleskarji. To sta vsekakor FLEX in RUPES. Makita je odlično orodje, ampak tegale sesalca jaz ne bi kupil.
Kje se pa da videti/kupiti te sesalnike Rupes?

Mimogrede, tisti prodajalec tudi o fleksu ni imel najboljšega mnenja. "Hvalil" je Spit in Starmix? :roll:
SPRETNE ROKE SO ZAKON!
Vsega tudi jaz ne poznam. Znanec ki sem ga omenil zgoraj (po poklicu je teracer in uporablja sesalnik pri suhen brušenju teraca), bi tokrat kupil Flexov sesalnik. Jaz Rupesa sploh nisem videl v živo. Kar naročil sem Big Grin tako prvega, kot tega sedaj. Tole je slovenski zastopnik:
http://www.konem-color.si/katalog.htm
Kot vidiš, oskrbuje pleskarje z raznoraznim materialom.
Mislim, da se me loteva sindrom "suligoj"... :? :lol: Big Grin Big Grin
SPRETNE ROKE SO ZAKON!
Božemili, takoj k zdravniku, preden kronično rata :lol: :lol:
Takole bom rekel: kolikor denarja toliko muzike. :?

Če pa želiš kaj bolj kvalitetnega se splača pogledat na Idea http://www.vacsi.si
Imajo zelo velik izbor in zelo dobre garancije.

Sam ga uporabljam že 7 let brez kakih napak in dobiš vse dele. Smile
Hja, tlele je govora o heavy duty sesalnikih, ki so sposobni požirat GRADBENI prah, ne pa neke hotelske pršice :wink:
Pri nas uporabljamo tako Rupes kot Starmix. Za oba lahko rečem, da sta zelo dobra stroja. Seveda pa je tudi cena primerna. Je pa manjša razlika pri tehnologiji filtrov. Starmix manj zahteven za praznenje, saj ima avtomatsko čiščenje, oz. stresanje filtrov. Flex sem imel na testiranju, pa ima odločno premajno kapaciteto za prah.

Skok na forum:

Zadnje novice

Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
23.04.2021 ob 11:54:22
Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
Recite DA pravim priložnostim in pridobite individualno NLB ponudbo Ne moremo izkoristiti priložnosti, za katere ne vemo, da... Beri dalje »
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
13.04.2021 ob 13:14:07
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši dizajn. Kolikokrat ste si ob pomladnem ugašanju... Beri dalje »