Opremljanje doma > Pohištvo
Obnova notranjih vrat

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obnova notranjih vrat
Mene pa zanima kako naj se lotim obnove notranjih vrat. Spodaj prilagam sliko. Mogoče se bo komu zdelo spraševanje neumno ampak res me  zanima.
Je dovolj le brušenje in lakiranje, da se odpravijo te sive lise? Še nikoli nisem tega delala in ne vem.
Čeprav, kaj pa vem, mogoče bela niti ne bi bila tako slaba (da jih prefarbam).

Priložene datoteke Predogledne slike

Brušenje je možno, je pa neugodno, ker težko dobiš isti odtenek(potrebno je veliko odbrusiti.)
Dosti bolj enostavno bo prebarvati v belo.
Sem bil pred podobno dilemo.
Upoštevaj, da če brusiš in barvaš vrata, bodo potem odstopali podboji in bi bilo treba urediti tudi njih.

Sam sem se potem raje odločil za menjavo.
Tiste sive lise poskusi namočiti z vodno raztopino enake barve, kot so vrata, da se vpije samo na obrabljenih mestih, ne poškoduje pa laka. Nato vse skupaj prebrisati z vlažno krpo z nitro razredčilom, nato špricniti z brezbarvnim lakom. Obunkane stole tako rešujem. Kupujem barvo za tekstil, v trgovini s slikarskim materialom.

Z belo bo šlo brez problemov, najprej temelj, nato lak. Naredi naj malar - špricne. Penzelj pozabi.

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Premierno na ogled pritlična hiša Lumar Terra-V 158
17.05.2022 ob 12:41:47
Premierno na ogled pritlična hiša Lumar Terra-V 158
V Lumarju v okviru Lumar Zero Emission Tour pripravljajo premierno predstavitev naše izjemno priljubljene in sodobno zasnovane... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »