Splošno > Sam svoj mojster
MIG-MAG varilni aparat izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MIG-MAG varilni aparat izkušnje
Pozdravljeni,

zanimajo me izkušnje s temi cenovno nižje pozicioniranimi varilnimi aparati za MIG-MAG ali/in TIG.

Nisem varilec, pa me zanima, ali je moje razumevanje, da je za neizkušenega varilca to lažje in manj zahtevno kot z navadnim MMA/obločnim varjenjem na oplaščene elektrode. Trenutno uporabljam en "navaden inverter" in bi poskusil, ne bi pa vlagal silnih denarcev v aparaturo pa da bi potrem ugotovil, da je  zadeva za mene popolnoma neuporabna.

Torej, zanima me, kaj uporabljate v ta namen in kako ste zadovoljni.

Hvala vnaprej za odgovore-
Cenovno "nižje pozicionirani" varilni aparati? Kolikor daš, toliko dobiš. Nekateri od njih dosegajo čisto spodobne profi rezultate. Seveda, če vari profi.

Mig/Mag je kombinacija varilnega aparata MMA varjenja z elektrodo in/ali z varilno žico, kjer se uporablja inertni plin -. Co2, Co2/Argon. Varjenje s slednjim je enostavnejše - a je kljub temu potrebno upoštevati določene zakonitosti. Za začetek bo Youtube svetovanje dovolj, ostalo pa prinese kilometrina.

TIG? Pozabi. Oziroma šele, ko nabereš dovolj kilometrine z MIG/MAG varjenjem ...no ja, ali pa z avtogenim.
Sem si nabavil enega iz Hoferja na polno žico.
Se da variti tam do 3-4 mm debnele stvari, ampak je žica izjemno draga cca. 15 €/kg, pa še zelo šprica in so grdi zvari ter še težko jih je čistiti.

Potem sem si nabavil še enega mlega CO2 (z bolhe) - podobna zmogljivost ampak zvari so neprimerno lepši, samo mali poščetkaš in že lahko pobravaš. Precej ceneje: 2-3 €/kg žice in še enkrat toliko za CO2.

REO sicer tudi imam ampak ga nisem uporabil že nekaj let.

Čisto OKza hobi zadeve - za vse nosilne zadeve pa sem si dobil pravega varilca s profi aparatom.
Nisi napisal, kaj boš varil. Sicer je pa tako, da cenejši kot je aparat, bolje moraš znat variti, boljši in dražji se bolje prilagajajo napakam varilca.
Hvala za odgovore.

Varil bom pretežno kakšne pohištvene cevi, nekje do tega ranga.

Kakšnih nosilnih konstrukcij ne bom varil, tu bom upošteval nasvet Nike_Laker-a Smile.

ali imaš model tega malega iz bolhe, da malo vidim, kakšen rang je to?

Hvala.
Nekaj takšnega imam:
co2 varilni aparat iskra profi mig 140 (bolha.com)

Praviloma delam z žico 0,8. 
Z 0,6 je sicer bolje ampak je malo teže dobavljiva. 
Za kaj več (1,0 ali 1,2) pa je malo šibek.

Če bi še enkrat nabavljal, bi si vzel en razred močnejšega.
Tako kot je rekel ivank_ boljši in močnejši kot je - več napak ti bo odpustil.

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »