Gradnja in obnova > Energijski viri
TČ zemlja voda med 6 kW in 7,5 kW

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TČ zemlja voda med 6 kW in 7,5 kW
Pozdravljeni,

katero TČ zemlja voda predlagate za moči med 6 in 7,5 kW? 
Ni potrebe po inverterju, lahko je ON/OFF z mehkim zagonom.
Zaželjeno je, da ima vključen modul za aktivno hlajenje.
Boljer za sanitarno vodo je lahko vključen v sami napravi, ni pa pogoj (v kurilnici je dovolj prostora).
Bo talno gretje v novogradnji.
Seznanjen sem z inverterskima Nibe S1255 in Thermia Calibra Eco8, ampak sta malo izven budgeta.
Hvala za predloge...
Če iščeš ugodno varianto, je dobra izbira Kronoterm ali še malenkost ugodnejši Hotjet.
Niže jaz ne bi šel, lahko imaš probleme s servisom.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
če se prav spomnim uporabnika foruma ....mihavozi, (pri njem smo naročili notranja vrata) je lastnik DIMPLEXa 6 kw
Na Hot jet smo že malo pozabili. Tu še sta poleg Dimplexa Vissman in Vaillant.
Vaillant flexocompact je samo v močeh 5,3kW in 8,9kW, vmes ni nič.
Vaillant je bil drugače v ožjem izboru, pa ji manjka tisti 1kW. 

Moraš vedet, da kw pri zrak voda in zemlja voda niso isti.
xavi,
vem, vendar imam preračunane toplotne izgube 5300W, tale Vaillant je pa samo 5,3kW, s tem da SV še ni všteta.
Čeprav mi je s strani projektanta bilo rečeno, da ko se SV ogreva takrat ogrevanje talnega ne dela in se koristi akumulirana toplota...

podatki o toplotnih izgubah in o TČ

Priložene datoteke Predogledne slike

prioriteta je vedno topla voda, ...zdaj če je malo slabša z kw bo vodo grela dalj časa
Zdravo,

imam WPG-07-K2 HT sedaj 4. leto in sem zadvoljen. Bilo je nekaj težav, ampak so vse korektno poštimali.

lp
Citat:xavi,
vem, vendar imam preračunane toplotne izgube 5300W, tale Vaillant je pa samo 5,3kW, s tem da SV še ni všteta.
Čeprav mi je s strani projektanta bilo rečeno, da ko se SV ogreva takrat ogrevanje talnega ne dela in se koristi akumulirana toplota...
Črpalka nikoli istočasno ne greje hiše in tople vode, tako da tukaj seštevanja dodatnih kilovatov zaradi tople vode ni. Ko se tripotni ventil obrne na toplo vodo, greje z vsemi kilovati toplo vodo in obratno.
Talno gretje je nekaj čisto drugega kot radiatorsko, tam lahko pride do padca temperature prostorov, če recimo črpalka kakšne pol ure segreva bojler. Pri talnem tega ni, ker se celotna masa estriha ohladi v nekaj urah.
xavi,
potem takem mislite, da je moč 5,3kW dovolj in ne bi smelo biti problemov?
Naj omenim še, da bo v bivalnem prostoru postavljena toplozračna kaminska peč, ki bi načeloma lahko pomagala rezati kake ekstremne - konice.
To je moje mnenje.
Kakšen Sasapo ti bo lahko natančneje svetoval. Če boš imel še kamin, pa tako ni panike. Treba je vedet, da črpalke 90% svojega obratovanja delajo na minimumu, toplotne izgube so izračunane pri -13 C. Takih temperatur vsaj pri meni zadnjih par let ni bilo.
Citat:xavi,
potem takem mislite, da je moč 5,3kW dovolj in ne bi smelo biti problemov?
Naj omenim še, da bo v bivalnem prostoru postavljena toplozračna kaminska peč, ki bi načeloma lahko pomagala rezati kake ekstremne - konice.
Pri kateri zunanji temp. imaš izračunane izgube?
Moraš vedeti, da bo taka temperatura zunaj morda v par promilih časa. Če je bajta izolirana in ima talno, bo že sama akumulacija spravila skozi tistih par ur ekstrema. 
Sicer pa odvisno od vaše porabe SV. Če imate banje in se veliko namakate, bo morda potreben kakšen kompromis. Lahko pa se pač v tistih 3 urah na leto ne banjate oz. sprejmeš da bo takrat v bajti 21,8 namesto 22,0°C  Big Grin
Zadevo lahko narediš tudi tako, da vzameš večji bojler, npr. 500L in nastaviš da se SV v najhladnejših urah dneva (npr. 4-10h) pač ne ogreva, ampak greje talno.
8 kw dimplex mi toplo vodo rukne iz 43 do 48 v cca. 20-30 min, se pravi bi 6 kw malo podaljšal čas recimo do 40 min, pa v tem rangu bi bil tudi 5,3 vailant
Precej bolj kot nazivna moč naprave, je pri vsaki TČ zemlja voda pomembnejša izdatnost vrtine oz. samega kolektorja.
Izdatnost vrtine, oz. kolektorja je vedno premo sorazmerna z realno močjo in izkoristkom naprave. Inverterske so seveda sposobne pridelat več moči iz hladnejšega vira kot on - off, je pa potrebno vedeti, da zaradi boljšega izkoristka te naprave še dodatno obremenjujejo vir.
Moč TČ se tako vedno določi na izdatnost vira, tipa TČ in potreb objekta. Vsekakor je bolje, da v globokem mrazu pomagajo elekto grelniki, kot da podhlajen vir še dodatno izčrpavamo. Posebej to velja za geo vrtino, katera naj ne bi nikoli delovala v negativni temperaturi.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si

Skok na forum:

Zadnje novice