Gradnja in obnova > Energijski viri
Okvara TČ LG Therma V monobloc

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okvara TČ LG Therma V monobloc
Pa se je zgodilo! [Slika: icon_evil.gif] Po dveh letih razmeroma dobrega delovanja je danes moja LG Therma V crknila! Ne vem, če je čisto crknila, a po zadnjem izklopu varovalke se TČ več ne zažene. Daljinski upravljalec se sicer prižge, a TČ ne deluje niti ne sporoča nobenih parametrov delovanja. Sem jo pa za foro pustil izklopljeno iz napajanja več kot pol ure, a se reč vseeno ne zažene več. Jaz po drobovju tega stroja še nisem šaril niti ne mislim, sploh pa ne ponoči v čisti temi. Sicer mi že zadnjih nekaj dni sumljivo deluje, danes pa sploh ni uspela več dvigniti temperature v bajti do 22°C, medtem ko je v zadnjih dveh ogrevalnih sezona še v slabših vremenskih razmerah brez težav zagotavljala temperaturo v bajti tudi preko 24°C in to pri višjih temperaturah dvižnega voda kot zdaj!  V zadnjih dneh se mi zdi, kot da se je TČ nekako zapletla v defroste in sem jo parkrat izklopil iz napajanja, da se je vzpostavilo kolikor toliko normalno delovanje. Ima kdo idejo, kaj bi lahko crknilo oz. kaj jo muči? Angel Ima TČ kakšno varovalko ali ji kaj tretjega preprečuje ponovni vklop?
Če ti varovalko ven vrže je najbrž nekje kratek stik.
Imaš FID?
Kako mislis zaciklala v defrostih? Zadnje dni so npr. v okolici lj. katastrofalne razmere, defrosti skozi noc na pol ure, dvizni vod se komaj pobere in spet defrost, tukaj lahko grelci pomagajo in vsaj malo omilijo problem...vsekakor poklicati servis
Očitno nisem dovolj jasno napisal. Varovalke mi ne meče ven, ampak sem jo sam izklopil, kadar se mi je zdelo, da črpalka ne deluje pravilno glede na izkušnje iz preteklih let. Tudi lani je bilo pri nas veliko megle pri temperaturah okoli ničle, torej so bili pogoji podobno slabi kot letos, a je črpalka vseeno delovala brez večjih težav. Sprašujem se, ali ima ta TČ vgrajeno kakšno prenapetostno zaščito tudi v samem ohišju zunaj. Zadeva se mi namreč ne pobere potem, ko sem jo izklopil iz napajanja za nekaj minut in nato spet dvignil varovalko. Ko sem to naredil v preteklosti, se je TČ vedno normalno zagnala, tokrat pa jo je nekaj ustavilo...
Si v zadnjih dneh opazil slabše delovanje? Je rabila precej dlje časa, da je dosegla nastavljeno temperaturo? Se je spremenila poraba?
Skušaj čim bolj podrobno opisat svoja opažanja v zadnjih dneh delovanja.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Sem jo usposobil, da se je prižgala. Očitno je nagajal daljinec, ki se ni odzivala na tipko za vklop?! Ker je bila več kot pol dneva izklopljena in je bil že pred izklopom uparjalnik zasrežen, zdaj ne vem, če ga bo uspela odtaliti. Prav gotovo pa v zadnjem času deluje slabše oz. manj stabilno kot v preteklih sezonah, na kar pa gotovo vpliva tudi vreme, saj imamo večino časa visoko RV s pogosto meglo in temperature okoli 0°C, zato so bili defrosti zelo pogosti. Bom videl, kako bo zdaj delovala in poročal. Vsekakor pa ni povsem crknila, kot sem se bal. Big Grin
Ne vem čemu nadrkavanje TČ,pride jesen,jo vklopiš in pozabi na njo pa boš velik naredil.
Letos sem jo vklopil šele sredi novembra. Do takrat sem kuril kamin.
A nima LG monob. onemogočen vklop pri prenizki temperaturi vode?
Pa sej to ni luč ali pečica da boš to kr tko ugašal kakor se ti zazdi... Pusti jo vklopljeno in to je to.
Kako ni luč ali pečica? Če se mi zahoče, jo bom ugasnil! Big Grin Šalo na stran, rad eksperimentiram in vedno se kaj novega naučim. Angel

Zaspanc, res ima LG onemogočen vklop pri prenizki temperaturi vode, to je pri 12°C ali manj. Ko sem jo jaz pognal, je bila temperatura še 16°C ali več, zato se je zagnala brez težav.

Zdaj tudi vem, zakaj v letošnji kurilni sezoni deluje drugače kot lani. Nekaj malega morda vpliva vreme, večinoma pa drugačne nastavitve vremenske krivulje. Lani sem uporabljal samo regulacijo po temperaturi dvižnega voda, letos pa dodatno še sobni korektor. Zdaj imam nastavljeno, da deluje samo na podlagi DV in ni razlik v primerjavi s prejšnjima letoma. Blush  Očitno je LG-jevo krmilje nekoliko nekonsistentno in potrebno dodatne optimizacije. Enkrat se bodo morda že naučili. Shy
Najlažje dela,ko jo pustiš naj dela po svoje,to pomeni da zgolj vzdržuje nastavljeno temperaturo.
Beri, bi se načeloma strinjal s tabo, če ne bi danes ugotovil, da ji je 16 ur premora konkretno koristilo, saj se mi zdi, da danes po dolgem času ogrevanje deluje tako, kot je treba. Zdaj sem vključil še sobni korektor in zaenkrat avtomatika sobno temperaturo vzdržuje izredno natančno. Big Grin Bom še videl, kako bo v naslednjih dneh. Opažam tudi, da je temperatura dvižnega voda v povprečju nižja, kot je bila prej oz. senzorja DV in PV sporočata drugačne podatke. Delovanje TČ pred resetom se mi je zdelo zelo nestanovitno, saj se je v glavnem obnašala kot zblojena žival. Big Grin

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »