Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
NEPREMIČNINE DODATNA KLET V VEČSTANOVANJSKI ZGRADBI

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NEPREMIČNINE DODATNA KLET V VEČSTANOVANJSKI ZGRADBI
Pozdravljeni,
mogoče kdo od vas vidi smisel v naslednjem. Imam stanovanje v novejši večstanovanjski zgradbi na obrobju Ljubljane, ki mu pripada tudi klet 6 m2, ki je v skupnih kletnih prostorih, ločen zaklenjen box. Ponudila se mi je priložnost, da od stečajnega upravitelja nekdanjega gradbinca na dražbi kupim še eno klet v istem skupnem prostoru, za po moje nizko ceno dobrih 1000€ za celotno drugo klet. Ker ne vem, kako bi vrednotil m2 take kleti, ne morem potrditi ali je to smiselna naložba?
Po drugi strani pa se tudi sprašujem ali stanovanje z dvema blokovskima kletema ima kako dodano vrednost? Ima kdo izkušnje s tem?
lp
Je ugodno. Nima dodatne vrednosti v ceni celote.
Razsipnik, če dodatno klet rabiš, je poceni, če je ne rabiš, je draga.
Če ti trenutno 1000 eur ne predstavlja velikega stroška, da bi mogel jesti kruh in vodo potem pojid v nakup. Krame se itak vedno nabere, in čeprav neke ekstra vrednosti ni ob morebitni prodaji je to en tak bonobnček za kupca...
Jaz imam dva kletna prostora in sem vesela. Ampak po mojem imata oba skupaj okrog 8 ali 9 kvadratov. Drugače se klet pri kvadraturi upošteva s faktorjem 0,5, se pravi, da je cena kvadratnega metra pol nižja kot cena kvadratnega metra stanovanja.

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »