Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Steklena stena stopnišče

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Steklena stena stopnišče
Zdravo,

zgornji del U stopnic imam namen zastekliti in sicer fiksno steklo + drsno steklo. 

Pri fiksnem delu ni ograje, tako da mora steklo "opraviti" tudi nalogo ograje - katero steklo naj uporabim ESG 10 mm ali lepljeno 6+6?  

lp
Oba sta zelo pretirana.
Jaz imam sicer rajši lepljeno (4+4 v tem primeru).
Kaljeno včasih raznese, sicer zelo redko ali ipak.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Se pravi sta oba dovolj, če se npr otrok zabije notri?

Na drsno bi dal potem verjetno ESG 8 mm, na fix (ki pa mora delovati tudi kot ograja) pa močnejše - je to smiselno. A lepljena so tudi kaljena ali navadna?
Lahko so kominirana. Lepljena in kaljena so zmaga. Predvsem po denarju.
Ponavadi so zgolj lepljena, navadno steklo.

Če je kaljeno steklo brez napak, bo otrok prej potreboval novo glavo, kot ti novo kaljeno steklo 6 mm.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
OK, se pravi kaj bi priporočal za drsna vrata in kaj za fix steklo od tal do stropa? Pa
raje vzamem eno stopnjo boljše (varnostno) od stopnje "sej je dovolj". Sem bolj ziheraš.
Ograje se izključno iz varnostnega stekla, torej kaljenega in debeline od 10 mm  izdelujejo. Stropna stekla so bila lepljena, med tem ko so ograjna lahko enojna. 

Nikakor si ne bi dovolil, da se mi otrok v našem domu s steklom poreže ali celo, da kos navadnega stekla na koga pade. Kaljeno steklo je bistveno bolj nosilno, v slučaju loma se zdrobi na majhne koščke, ki ne morejo povzročiti hujših poškodb. 
Poleg tega se mi zdi, da ni steklarja, ki bi nosil odgovornost za vgradnjo navadnega stekla.
Vsak steklar bo vgradil kar boš želel. Gospodarski objekti so druga pesem.
Kaljena 8ica vrh glave.... Sem jo probal enkrat s kladivom sesut, 2,5x1m kos... Morš orng usekat da se zdrobi
No rad bi nekaj da bom ziher, da je OK. Raje eno stopnjo pretirano ker gre za varnost.

Se pravi:
1. za fix: kaljeno 10 mm ali lepljeno kaljeno 6+6 ali 5+5?
2. za drsna: kaljeno 8 mm ali lepljeno kaljeno 5+5?
Če se prav spomnim so postavljene eksperimentalne hiše v rastlinjakih (tudi streha je steklena) z kaljenimi steklom debeline 4mm... To omenjam za boljši občutek in zmanjšanje skrbi.
Hmm še tuš kabine imajo kaljeno 8 mm.
Haha, potem sem pa dala zelo slabo tolažbo.

Bom ob priliki še enkrat preverila, ker se mi zdi neverjetno, da bi bilo za zunaj manj debeline, kot notri.

Skok na forum:

Zadnje novice

Zdaj je pravi čas za najem kredita
25.11.2021 ob 14:17:40
Zdaj je pravi čas za najem kredita
Vašim sanjam o novem domu dajemo priložnost Izkoristite izjemno ugodne obrestne mere in pridobite najboljšo... Beri dalje »
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
24.11.2021 ob 07:30:41
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električni in e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z... Beri dalje »
Si tudi vi želite na svoje?
22.10.2021 ob 12:31:47
Si tudi vi želite na svoje?
Banka s posluhom za mlade in mlade družine je lahko vaš najboljši zaveznik pri reševanju stanovanjskega problema.... Beri dalje »
Zgradite dom za dva ali vikend za oddih
05.10.2021 ob 12:12:19
Zgradite dom za dva ali vikend za oddih
Spoznajte Ytong hiše manjših kvadratur V bogati in cenovno dostopni ponudbi Ytong tipskih hiš je zbranih več kot 50... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »