Splošno > Kr neki
Kaj je to?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaj je to?
Pozdravljeni,

upam, da nisem povsem brcnila z izbiro kam postaviti tole vprašanje.

Zadnjič sem naletela na temo azbesta in ker živimo v hiši, ki je bila zgrajena v poznih 70. me ta problematika zadnje dni precej skrbi. Pregledala sem že na kupe strani, pa ne najdem bolj jasnega odgovora.

Hiša je bila sicer prenovljena od strehe (tudi prej ni bilo Salonitk), fasade, oken … Skrbi me nekaj drugega. Od radiatorja so v notranjih prostorih speljane tanjše cevi v tla, kjer pa niso zaščitene in iz njih štrli tole, zgleda kot nek rjav karton in bogve kaj še vse (je umazano in prašno, ker so v kotih). Kdo ve kaj je to za en material? Seveda me skrbi, da bi bilo notri kaj azbesta … 

Vnaprej hvala.

Priložene datoteke Predogledne slike

Papir. Da loči cevi od zidov, ometa, plošč ... Ker drugače nagravžno poka pri segrevanju in ohlajanju.

Azbest drugače ni noben bau bau, dokler je vgrajen. Popolnoma varen material za stanovalce.
Ni pa seveda varen za možgane ljudi, ki se obremenjujejo z njim in take teme odpirajo. Takim zelo škoduje na dolgi rok. Ampak proti temu verjetno ni pomoči.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
navaden karton ki preprečuje pokanje ob krčenju in raztezanju cevi zaradi spremembe temp...
Joj s čim se eni obremenjujete Confused Huh
Hvala obema.

Se pa strinjam tudi z zadnjim delom.
Tole čez luknje/okol cevi, pa bo zadeva rešena.
LP, steklenička
Sem kupila rozete in jih dala čez pipe.

Sem pa opazila, da nisem pripela še slike iz sobe zraven, kjer pa zgleda bolj čudno, ne vem, lahko je le od zdelanosti, vmes se je pleskalo parkrat in še kaj …

Se opravičujem ampak ali lahko pogledate še to?

Stvar je v tem, da sem malo nazaj tole poslala na eno ameriško stran, kjer se ukvarjajo z odstranjevanjem azbesta in jih taki kot jaz sprašujejo o morebitnem azbestu, kolikor se pač lahko vidi iz slike. Torej, iz tam so mi pa zdaj odgovorili, da bi lahko bila to abzestna izolacija - da se njim zdi kot da je nekdo odstranil izolacijo iz cevi do tam, kjer se začnejo tla oziroma do tam kjer so jo lahko. Ampak te cevi seveda nikoli niso imele izolacije po celotni višini, le v tleh.

Želela sem vas vprašat ali se je to pri nas dejansko počelo, da bi se te radiatorske cevi ovijale v azbestni papir?

Sedaj sem pač to zaščitila, vmes sem okoli še kolikor lahko previdno posesala in vmes seveda pomislila kolikokrat sem tam rukala nevede s sesalcem.

Hvala še enkrat, vem, da tole že meji na paranojo, a po drugi strani si mislim kaj pa če.

Priložene datoteke Predogledne slike

Le mirno, to je karton.
Pri nas se je azbest v najnevarnejši obliki pojavljal v obliki slabega cm debele skoraj bele drobljive plošče kot podstavek železne peči.
Nazadnje sem to videl vsaj 30 let nazaj...

Skok na forum:

Zadnje novice

Si tudi vi želite na svoje?
22.10.2021 ob 12:31:47
Si tudi vi želite na svoje?
Banka s posluhom za mlade in mlade družine je lahko vaš najboljši zaveznik pri reševanju stanovanjskega problema.... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »