Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Pokanje notranje barve

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokanje notranje barve

[attachment=34342][attachment=34344][attachment=34344][attachment=34344][attachment=34343][attachment=34342]
Pozdravljeni,

pred ccca 3 meseci mi je slikopleskar izvajal notranja slikopleskarska dela. Torej vsa pripravljalna dela, kitanje, emulzija, jubolin, barvanje...

Strojni ometi so bili narejeni cca mesec in pol pred tem.

Sedaj so se pojavila lasaste razpoke. Slikopleskar pravi da je problem v ometi, saj so njegovi materiali kvalitetni.

Glede na to, da je slikopleskar izvajal tudi vsa pripravljalna dela, torej kitanje strojnih ometov, brušenje sten, jubolin in vse... problem ni več v strojnih ometih ampak pripravi površine za barvanje.

Prosim za mnenje.
Moje mnenje je takšno, da to nima nobene veze z kitanjem in barvanjem. Dejansko pokajo ometi. Zakaj pokajo. Po mojem se še neke sile niso umirile, ali ste hitro zidali ometavali (zdaj se hiše dejansko gradijo nenormalno hitro) ali pa se kje kaj poseda.
Ne verjamem da bi bilo krivo kitanje in barvanje.

Lp
Hiša je bila zidana leta 2010. Torej stoji že preko 10 let.
Če se je pojavila razpoka, to pomeni, da se je ali omet skrčil, ali pa stena deformirala, najbrž v povezavi s temelji in podlago. Za lasaste razpokice so dovolj že minimalni praktično nemerljivi posedki, premiki. Tudi statika kontrukcije je lahko izvedena kje napačno. Mislim ,da malar ne more bit kriv, ga je pa najlažje okrivit , ker se kažejo posledice na njegovem izdelku.
Če bi bil malar kriv, bi bile razpoke globoke kak mm, kolikor je njegovih materialov gor.
Tu pa poka (vsaj) komplet omet...

Na dober mesec stare omete metat malarijo pa... Meni se zdi malce prehitro ker še niti suhi niso bili, ampak nisem iz foha.
Najbrž pa tudi to pokanje ni od včeraj, se je začelo kazat kmalu po malariji, ko se je le-ta posušila in otrdela. Pred malarijo pa zametkov pokanja itak ni videt, sploh ker ga nihče tudi iskal ni.
Ok sem šel gledati po datumih.

Ometi so se delali konec avgusta 2020, slikopleskarska dela pa aprila 2021 s prvim barvanjem, drugo barvanje pa junija 2021.

Če je to od delovanja podlage/ometov? Koliko je videti so razpoke površinske.

Ok baje se take stvari pojavijo po prvem kurjenju in nato spomladi se vidi kako je stanje.

če je razpoka lasasta se samo prebarva, drugače pa pobrusi, pokita itd...

Skok na forum:

Zadnje novice