Splošno > Sam svoj mojster
Pesek namesto betona

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pesek namesto betona
Slišal sem da je možno narediti točkovne temelje (kalup je betonska cev) za ograjo s uporabo samo peska namesto betona.

Naj bi vgradil stebriček in potem zasul s peskom in le tega samo zalil z vodo, da se ta posede in zbije.

Je že kdo delal to?

Imam približno 100cm visoko ograjo od tega bo v "temelju" 40cm.
Hvala za info in izkušnjo
Na ta način štromarji postavljamo betonske stebre. Na vrhu cevi se doda še malo betona. Funkcionira.
Kot je zapisal @notranjc. Res se temelji za betonske drogove naredijo z obbetonirano betonsko  cevjo premera nekoliko večjega od spodnjega premera betonskega droga. Prazen prostor med notranjim premerom cevi in centraliziranim drogom, se potem zasuje z mivko. Betonska kapa je samo  zaradi tega, da se mivka ne bi iz kakršnega koli vzroka izsipala. Seveda pa ta špranja med betonsko cevjo in drogom, ne sme biti prevelika.
hvala obema...

jaz imam cevi premera 30cm...stebriček pa 3*6cm
Ocenjujeta da je to dovolj če potopim stebriček 40cm globoko?

Ker sem v vrstni hiški je betoniranje zaradi umazanije bistveno bolj zahtevno

Lp
Po mojem mnenju dovolj.
Obsipaš z maltnim peskom, zaliješ in na vrhu malo betonske kape.
Mivka stane, a ni res?
Reža je sicer relativno velika, vendar če boš mivko nabil in naredil botonsko akapo in če ne pričakuješ kakšnih horzotalnih vplivov na ograjo, ne bi smel biti problem. Paziti moraš, da boš stebričke res postavil strogo navpično, sicer boš imel cik-cak atrakcijo.
Ce bos za vrh zamesal nekaj peska s cementom ( na roke s kelo ali z mesalom za lepilo v vedru)  tudi ne bi smelo biti vecje umazanije kot pa sam izkop. Kam bos dal pa Izkop? Koliko stebrickov imas?
Sonce naj sveti vsak dan!
Sicer neke enormne količine ne boš potreboval, tudi če v samokolnici zmešaš cement ali pa kupiš hobi beton... (da se potem ne spozabiš pa se nasloniš na kak steber...)
Kupi kak žakelj hoby betona ki ga lahko mešaš tudi v vedrih od jupola z mešalnikom na vrtalnem stroju. najmanj umazanije.
res hvala za vse....
gre za vrstne hiše ni ni dostopa ...zatorej sem spraševal kaj vse obstaja
vogalne bom betoniral vmesne pa mešanico vseega Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »