Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Topli pod na parket?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topli pod na parket?
Pozdravljeni,

Torej me zanima če bi lahko topli pod položil kar čez stari parket, sicer v dobrem stanju? V prostoru bo po novem kuhinja pa bi želeli imeti topli pod.

Sem že pregooglal to vprašanje pa nikjer konkretnega odgovora  Undecided

hvala in LP
pobrusi tel lakiraj parket,to ti je najboljša opcija.
Sem enkrat videl, je nekdo točno to naredil. Po 10 letih, ker parket ni dihal je spodaj vse zgnilo.........
Lahko.
Se ti pa bo zgodilo to, kar je že napisano, parket bo začel bolj hitro propadat.
Če delaš novo kuhinjo in ti parket ni všeč, ga odstrani, potem izravnava in nato talna obloga po želji.
Zdravo,

Najprej hvala za odgovore.

Dobivam pa odgovore pol/pol. Pol jih je drugačnega mnenja, pa tudi sam sem skeptik, kako lahko parket gnije/propada saj je vendarle prelakiran preko?

Lep pozdrav
Paropropustnost je kurva...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Poslušaj strokovnjake, ki pravijo, da se ti bo parket skuhal. Topli pod je parna zapora. Tudi če je parket lakiran z vseh strani bo segnil.
Pohi, bližnjic ni. Tudi sam sem že videl gnoj po odstranitvi toplega poda.

Druga varianta: žena naj da denar. Mislim da bo zadovoljna s parketom, pa kak tekač čez.
aha. verjetno problema z gnitjem parketa ne reši to da je ta v mansardi in je pod to kuhinjo (kar bo sedaj) še ena kuhinja (pbl. ista temperatura ambienta)?
je kakšna druga podobna talna obloga ki je recimo bolj paropropustna in bi se lahko položila direktno na parket?

Verjetno bomo šli v nasprotnem primeru v odstranjevanje parketna, izravnavo in polaganje toplega poda... kaj lahko pričakujem pod parketom? predvidevan da je lepljen direktno na estrih? torej če imam pravilno predstavo bi moral parket odstraniti (kar verjetno lahko naredim sam), potem brušenje (ali tudi nova izravnava??) tal, in nato topli pod? pride pod topli pod še kakšna prepriprava, folija?
mi kdo zna oceniti strošek priprave podlage? (parket sam odstranim, do faze ko se zgolj še "razgrne" topli pod?

Hvala!

Skok na forum:

Zadnje novice

NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »