Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
napušč - škatle

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
napušč - škatle
Si bom sposodil kar tole temo in sicer me zanima ali je potrebno vgraditi v "škatle" napušča tudi zračnik za prezračevanje, in kje se ji da dobiti?

Lp
zdravo. jaz sem jih dal in sicer kvadratne 10x10cm čeprav me je fasader prepričeval da so dovolj okrogli fi30.kupil sem jih v Topdomu.lp erik
Mi imamo kalcerjeve plošče, 9 let, prek potegnjena mreža in vse, kar se pač naredi, da prek potegneš fasado, plošče montirane na alu nosilce, ker so rekli, da so leseni preslabi. To je zadevo sicer zelo, zelo podražilo, ampak upam, da bo ostalo tako kot je.Meni zgleda taki zaključek fantastično.
Lesa ne bi dala niti v sanjah, ker nisem tip, ki bi potem to vsako leto vzdrževala.
Če si sposodim temo oz. dam na debato alternativo: Kaj pa izvedba napušča z OSB oz. LSB ploščami na leseno podkonstrukcijo. Mislim, da je tole še najcenejša varianta, saj kolikor vem lahko na omenjeni plošči nanašaš fleksibilna lepila (po domače dodaš fasadnemu lepilo Kemalastic).Zaključna obdelava=enaka kot fasada.

Kaj je v vaših očeh ZA oz. kaj PROTI?

Lp,
Citat:Lesa ne bi dala niti v sanjah, ker nisem tip, ki bi potem to vsako leto vzdrževala.

hm? :lol:

Time...jaz pri lesu vidim problem v pokanju...stiki plošč znajo biti problematični (vem pa ne) plus kar i že samomenjal...zaključni sloj in njegova oprijemljivost je tu pod vprašajem.
Če ti bo na katerem delu dež pogosto namakal vse skupaj pa je spet pod vprašajem kako bo na dolgi rok vse skupj zdržalo.

Tako da..moj ansvet..če že, ostali pri prevejeni klasiki...profili + stirodur, naprej pa klasična obdelava kot pri fasadi.
Kakšne zračnike oz. rešetke ste pa vgradili v napušč, PVC ali aluminijaste?

Lp
Sam imam skatle narejene iz lesa na grobo iz desk potem pa cez stirodur in vse naprej kot fasada. Sedaj je 5 let. Nikjer ni nic zvilo ali kaj podobnega, edino nastala je razpoka na stiku med fasdo in skatlo, vendar se to vidi samo od blizu.
Zanima me vaše mnenje ali bi bilo dovolj da bi dal na spodnji in na zgornji strani napušča (na eni poševnini) po dve rešetki fi 50 mm? Širina napušča je 0,5m, dolžina pa nekje 7m?

Lp
Sam sem izdela napušče iz knauf profilov in stiroporja.Samo od stene do žleba(v kapu) Stene sem izdelav do zaključnega sloja,namontiral profile na 27 cm(se mi je tako išlo)v višini napušča ,na steno nalepil ločilni trak,zaradi dilitacije(od knaufa) in privijačil stiropor(3cm) z pvc podloški fi 45.Imel sem stiropor dimenzije 400 x 120 x 3 cm,podobe trdote kot stirodur.Nato pa vse do končnega sloja.
Pozdravljen, kako si reševal detajl na steni? verjetno je fasadna izolacija potegnenjena do strehe.
Zdravo,

ima kdo kakšno sliko, kako se reši detajl škatle na spodnji strani strehe (horizontale)? pa nimam odkapne pločevine paropropustne folije, kar bom verjetno mogo naredit, ker drugače ne vem če se da izvesti zadevo.
Lp
Sam se bom tudi najverjetneje odločil za škatlanje, me pa zanima, koliko je najdaljši napušč še sprejemljiv, da se lege ne bi videle zunaj, ampak, da se končajo na zidu. Torej napušč brez vidnih leg.
Po želji. No, skoraj.
Mislim, da sem ga nazadnje videl, večjega, okrog 1,2 metra.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
1,2 m, to je pa kar veliko, ali je potem kako drugače ojačan, da ga veter recimo ne odpuli?
Imamo napušč brez vidnih leg.
Lega gleda preko zidu samo 10 cm in potem je 60 cm napušča. V prehodu in v previsnem delu so horizontalne letve močnejše (5x 5 cm) in bolj na gosto (na 16 cm), kar je izračunal statik.
Izolacije je 20 cm, (čez lego 10 cm) in na koncu je vidnega 50 cm napušča.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »