Gradnja in obnova > Napeljave
Izguba pritiska v ceveh talnega gretja

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izguba pritiska v ceveh talnega gretja
Cav,

Instalacija talnega gretja po 90m2 površine v enem nadstropju že od vsega začetka izgublja pritisk v ceveh. Težko sicer ocenim, koliko vode dolivam na pol leta, vendar jo moram, ker pritisk pade pod vrednost, ki mi jo je monter TČ predlagal, da je optimalna.

Od začetka sem mislil, da se pritisk še nivelira, zrak pa to, ampak po 6ih letih pa smatram, da je nekje drugje problem.

Kako to smotrno ugotoviti? Verjetno se gre za puščanje ene od cevi nekje..
verjetno je cev ok,ampak problem je najbrž v razdelilni omarici ali kje drugje na spoju.
SubjectX,
po tolikem času bi se že kje morapo poznati z kakšnim flekom. Veliko vode.
Lep pozdrav
Razdelilno sem šlatal že parkrat, vedno vse suho.

Res je, bi se moralo poznati, ampak se nikjer nič ne pozna. Imam pa po vseh sobah vinil, kar pomeni, da je lahko vse skupaj en bazen pod vinilom..
Kolikor razumem, sta vsaj dve nadstropji talnega gretja vezani na tč, torej tlak pada v sistemu in manometer je navadno montiran v razdelilni omarici poleg tč.

Na kak način pa ugotavljaš, da voda izginja le v dotičnem nadstropju? Približna ocena, koliko vode dopolniš, so to decilitri ali že litri? 

V času mirovanja - v poletni sezoni tudi tlak pada?

Na koliko je pa monter nastavil oz. predlagal tlak v sistemu? 

Za koliko tlak zaniha, ko tč dvigne temperaturo vode v sistemu?

Sem radoveden, ampak le na tak način lahko pade kakšna ideja, kje iskati puščanje.
Meni v pol leta pade iz 1,5 bar na 1 bar. Hiša stara 9 let. Nato dodam malo vode (odprem pipo za per sekund) in je rešeno. Tudi mene čudi, da skozi po malem pada. (tudi sosedom).

Skok na forum:

Zadnje novice

Si tudi vi želite na svoje?
22.10.2021 ob 12:31:47
Si tudi vi želite na svoje?
Banka s posluhom za mlade in mlade družine je lahko vaš najboljši zaveznik pri reševanju stanovanjskega problema.... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »